Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
horezu

RUMUNSKO - 2019!

AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Temešvár - Banát - Kazaňská soutěska - Eibenthal - Horezu - NP Buila Vanturarita - Sibiu - Sibiu Astra - Kecskemét...termín 07.09.-15.09.2019. ZÁJEZD BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU! SLEVA

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6 hod. Navečer ubytování v Temešváru

2.den

Prohlídka TEMEŠVÁRU, nádherně zrekonstruované metropole Banátu, kde v roce 1989 začala vzpoura rumunského lidu proti režimu Nicolae Ceausesca (srbský pravoslavný kostel, barokní římsko-katolická katedrála sv. Jiří na náměstí Sjednocení, opera, německé a maďarské divadlo, synagoga...). Přejezd na ubytování do Baile Herculane, lázeňského městečka vklíněného do údolí karpatských hor.

3.den

Dopoledne projížďka lodí tzv. KAZAŇSKOU SOUTĚSKOU, nejužším místem na Dunaji, kde šířka jeho toku dosahuje pouhých 150 m. Odpoledne návrat do lázní BAILE HERCULANE, které svého času bývaly oblíbenou destinací habsburské císařské rodiny. Koupání a relaxace v populárních termálních pramenech objevených již Římany. Možnost procházek okolím, okouzlující přírodou vápencových skal s pěknými vyhlídkami. Nocleh.

4.den

Celodenní výlet do malebného BANÁTU, oblasti obývané od poloviny 19. století českými krajany, jejichž potomci dodnes užívají mateřský jazyk svých předků. Návštěva vesnice EIBENTHAL s vycházkou působivou venkovskou krajinou zakončenou posezením v legendární hospůdce "U Medvěda". Alternativně pohodové toulky obcí umožňující nahlédnout do běžného života místních obyvatel. Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva BOJARSKÝCH SÍDEL (tzv. cule) v Maldaresti - unikátních několikapodlažních staveb, resp. tvrzí známých mimo jiné z oceněného filmového snímku Aferim pojednávajícím o otroctví Romů v Rumunsku 19. stol. Ubytování v oblasti valašského městečka Horezu.

6.den

Exkurze do dílny na výrobu tradiční kameninové keramiky. Prohlídka pravoslavného kláštera HOREZU (UNESCO) s bohatou kamenickou a jedinečnou freskovou výzdobou. Procházka k dalšímu neméně zdobnému monastýru ARNOTA ze 17. stol. Fakultativně menší túra NP BUILA VANTURARITA. Návrat na ubytování.

7.den

Panoramatická jízda tzv. TRANSFAGARAŠSKOU MAGISTRÁLOU, přezdívanou "Ceauseskovo bláznovství" - jednou z nejscéničtějších horských silnic světa. Na necelých 120 km se tato cesta vine v nekonečných serpentinách zaříznutých do majestátních skal nejvyššího rumunského pohoří až do výšky přes 2000 m k ledovcovému jezeru Balea. Prohlídka SIBIU, jednoho z nejvýznamnějších transylvánských měst s dochovaným historickým jádrem. Ubytování.

8.den

Návštěva atraktivního skanzenu SIBIU ASTRA, kde je instalováno více než 400 nejrůznějších staveb ze všech koutů Rumunska. Přejezd na ubytování do maďarského KECSKEMÉTU. Nocleh.

9.den

Dopoledne odpočinek v místních termálech. Příjezd do Prahy v cca 22 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
1954017.9.2019 - 15.9.201912 990,00 Kč
LM 12 590,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 8 večeří:   
2200 
  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 
  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 8x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 8x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 40 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné