Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
madei

MADEIRA se zastávkou v Lisabonu - 2019!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Funchal - Monte - Cabo Girao - Camara de Lobos - Porto Moniz - Rabacal - Pico de Arieiro - Santana - Ribeiro Frio - Porto Cruz - Machico - Lisabon...termín 25.07.-02.08.2019 - SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Lisabonu v cca 19.30 hod. Transfer na ubytování.

2.den

Prohlídka LISABONU, prastaré metropole Portugalska ležící u ústí řeky Tejo do stejnojmenné mořské zátoky (náměstí Praca do Comércio, čtvrť Belém s Památníkem objevitelů v čele s Jindřichem Mořeplavcem, Belémská věž, klášter Svatého Jeronýma, historické tramvaje, pohled na sochu Ježíše Krista, historický výtah Santa Justa, možnost návštěvy obřího Oceanária). V cca 22 hod. odlet na Madeiru. Transfer na ubytování.

3.den

Návštěva dílny na výrobu proutěného zboží a moderního kostela ve vesnici CAMACHA. Exkurze do zpracovny cukrové třtiny v městečku PORTO CRUZ. Lehká túra vulkanickou pouští a po pestrobarevných útesech SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova. Druhé největší město ostrova - MACHICO. Zastávka u dvanáctimetrové sochy Krista v GARAJAU. Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka madeirské metropole FUNCHALU včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie (místo posledního odpočinku Karla I. - nekorunovaného české krále). Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem. Návrat na ubytování.

5.den

Fakultativně celodenní výlet lodí na ostrov PORTO SANTO - jeden z posledních turisty neobjevených koutů Evropy. Okružní jízda po ostrově (dům K. Kolumba, větrné mlýny) zakončená odpočinkem na krásné, 9 km dlouhé písečné pláži. Návrat na ubytování.

6.den

Nenáročná turistika v Madeirských horách - oblasti PICO DE ARIEIRO. Zastávka v RIBEIRO FRIO s pstružími sádkami. Procházka podél místní levády (akvaduktu) na jednu z nejkrásnějších vyhlídek ostrova - tzv. "Balkony". Možnost hřebenové túry na nejvyšší horu ostrova PICO DE RUIVO nabízející fantastické výhledy. Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku. Ochutnávka madeirských vín, sýrů a klobás na terase hotelu.

7.den

Návštěva vyhlídkové terasy u "sopečného" kráteru nad Údolím jeptišek - CURRAL DAS FREIRAS a zastávka ve stejnojmenné vesnici s ochutnávkou místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). Pohodlná procházka podél levády. Prohlídka věhlasné orchidejové a tropické botanické zahrady ve FUNCHALU (ukázky exotické flóry pocházející nejen z Madeiry, ale i jižní Afriky a Brazílie). Návrat na ubytování.

8.den

Prohlídka původní rybářské vesničky CAMARA DE LOBOS, proslavené pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na impozantní útes CABO GIRAO - vyhlídkovou plošinu s prosklenou podlahou zavěšenou téměř 600 m nad hladinou Atlantiku. Návštěva lávové jeskyně a vulkanologického centra SAO VICENTE. Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky (koupání). Procházka okolo levády poblíž osady RABACAL. Návrat na ubytování.

9.den

Transfer na letiště ve Funchalu. Přílet přes Lisabonu do Prahy v cca 18.30 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
19970125.7.2019 - 2.8.201925 490,00 Kč
LM 23 990,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Lisabon - Funchal - Lisabon - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
  • dopravu minibusem
  • 8x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 8x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 65 € + výlet na ostrov Porto Santo cca 75 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné