Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > ČESKO - Moravský kras
ČESKO - Moravský kras

ČESKO - Moravský kras

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Moravský kras - Punkevní jeskyně - Ždánice - Bučovice - Sloupsko-šošůvské jeskyně - Pustý žleb - Blansek - Podvrší - Seč - Křtiny - Výpustek - Rosa Coeli - Veveří

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-20.8.2023 - 26.8.202310 500 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
1 500 
  • příplatek za nástup v Plzni:   
300 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník, Nové Strašecí, Kladno, Praha, Beroun, Plzeň, Stochov

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
  • 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Prohlídka BRNA, moravské metropole a druhého největšího města České republiky: rozhlehlá pevnost Špilberk s řadou vyhlídek postavená v 13. stol. Přemyslem Otakarem II., její největší atrakcí jsou kasematy sloužící nejprve jako úkryt pro vojsko v době oblehání a později jako jeden z nejtěžších žalářů v Evropě; novogotická katedrála sv. Petra a Pavla na Petrově; Stará radnice; Zelný trh s kašnou Parnas a sloupem Nejsvětější trojice; náměstí Svobody, jehož novodobou dominantou je kontroverzní orloj - kamenná plastika ve tvaru projektilu, z kterého vypadávají skleněné kuličky; fakultativně exkurze do labyrintu pod Zelným trhem umožňující spatřit tajemná zákoutí středověkých chodeb včetně laboratoře alchymistů. Ubytování v Bučovicích.

2.den

Celodenní program v chráněné krajinné oblasti MORAVSKÝ KRAS zahájíme u hotelu Skalní Mlýn shlédnutím interaktivní vnitřní a venkovní expozice dokumentující vznik zdejší krasové oblasti. Následovat bude prohlídka PUNKEVNÍ JESKYNĚ, která se pyšní mohutnými dómy a chodbami s bohatou krápníkovou výzdobou. V rámci prohlídky se dostanete až na dno propasti Macocha, odkud se dále pokračuje lodičkami podzemní říčkou Punkvou. Možnost výjezdu kabinovou lanovkou (alternativně pěšky - cca 1,5 km) k hornímu okraji 138 m hluboké propasti MACOCHA, kde se nacházejí dva vyhlídkové můstky. Gotickým portálem vstoupíte do KATEŘINSKÉ JESKYNĚ, kterou tvoří dva ohromné, vzájemně propojené dómy. Z krápníků zaujme především barevně nasvícený útvar Čarodějnice a tzv. Bambusový lesík představující soubor několik metrů vysokých hůlkových stalagmitů. Návrat na ubytování.

3.den

Prohlídka zajímavé expozice Vrbasova muzea instalované v přízemí zámku ŽDÁNICE. Jedná se převážně o kolekci předmětů pocházejících z majetku rodiny podnikatele Dr. Eduarda Seidla a Ernsta Gideona Loudona - potomka slavného vojevůdce. Procházka 3,5 km dlouhou naučnou stezkou MOTÝLÍ RÁJ vedoucí údolím Šraňky a Hrabůvky, kde žije bezmála 80 druhů motýlů. Možnost pokračování na vrch "U Slepice" - nejvyšší kopec ŽDÁNICKÉHO LESA a poté po žluté značce až do Bučovic (celkem 6-15 km). Návštěva renesančního zámku BUČOVICE s manýristickou výzdobou interiérů. Vnější podobě dominuje překrásná kašna a arkádové nádvoří s 90 sloupy zdobenými více než pěti sty reliéfy. Návrat do hotelu.

4.den

Lehká turistika v Moravském krasu (celkem cca 9 km) zahrnující prohlídku SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ - nejrozsáhlejší tuzemské zpřístupněné jeskyně s komplexem chodeb a propastí spojujících dvě podzemní patra. Průchod krasovým kaňonem PUSTÝ ŽLEB, jehož stěny tvoří strmé vápencové skály. Zastávka u zříceniny hradu BLANSEK a odtud kolem zvoničky a lipovou alejí do Nových Dvorů. Před příjezdem do hotelu ještě krátký výstup z obce Veselice na rozhlednu PODVRŠÍ, odkud lze mimo jiné spatřit chladící věže atomové elektrárny Dukovany. Nocleh.

5.den

Návštěva pískovcového lomu SEČ, který svým zbarvením připomíná Duhové hory na Islandu. V Rudici prohlídka nádherně zrenovovaného VĚTRNÉHO MLÝNU holandského typu. Uvnitř 3. patrové kamenné kruhové věže najdete malé muzeum. Pěší výlet naučnou stezkou RUDICKÉ PROPADÁNÍ, nejprve podél geoparku, dále podél skalního útvaru Slza a Podhradí k torzu Salmovy hutě a parkovišti u rybníka Dymák (cca 3 km). Návštěva muzea perleťářství a tradičního bydlení 19. století umístěného v hliněném domě s doškovou střechou v katastru obce SENETÁŘOV. Nevynecháme ani zastávku u místního moderního kostela sv. Josefa inspirovaného sakrálními díly francouzského architekta Le Corbusiera.

6.den

Návštěva poutního kostela v obci KŘTINY, který byl vystavěn podle návrhu Santiniho. Zajímavá je také zdejší loretánská zvonkohra na nádvoří. Skládá se z 27 zvonů a dokáže zahrát stovky melodií. Vycházka nedalekým ARBORETEM čítajícím na 1 000 druhů domácích i exotických dřevin. Zpestřením je více než 25 dřevěný soch a sousoší. Exkurze do pozoruhodné jeskyně VÝPUSTEK, která v minulosti sloužila jako sklad munice, továrna na výrobu leteckých motorů či armádní velitelské stanoviště. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka působivých pozůstatků premonstrátského kláštera ROSA COELI v Kounicích, magického místa se silnou pozitivní energií. Návštěva hradu VEVEŘÍ zbudovaného na skalnatém ostrohu nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky. Jedná se o jednu z nejstarších a nejrozlehlejších staveb svého druhu u nás. Procházka k Brněnské přehradě. Příjezd do Prahy v cca 19.30 hod.

 

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour