Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > ČESKO - Orlické hory a Broumovsko
ČESKO - Orlické hory a Broumovsko

ČESKO - Orlické hory a Broumovsko

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Litice - Villa Nova - Velká Deštná - Luisino údolí - Ksiaz - Broumovské stěny - Neratov - Broumovský klášter - hospitál Kuks - Les Království

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-9.7.2023 - 15.7.20239 500 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
300 
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
1 200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Plzeň, Rakovník, Nové Strašecí, Kladno, Beroun, Praha, Stochov

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
  • 6x ubytování na chatě (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Prohlídka zříceniny hradu LITICE, zbudovaného uprostřed rozhlehlých lesů v místě, kde si v hlubokém zákrutu razí cestu dravá voda Divoké Orlice. Návštěva zajímavého archeologického skanzenu VILLA NOVA ve Velkém Uhřínově přibližující podobu typické středověké vesnice. Spatřit zde můžete roubenou polozemnici, chlebovou pec, bylinnou zahrádku, chlév a mnoho dalšího. Přejezd do DEŠTNÉHO V ORLICKÝCH HORÁCH - oblíbeného lyžařského střediska (Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel; barokní Santiniho kostel sv. Máří Magdaleny; ateliér zvonaře a hrnčířky s unikátní zvonkohrou a možností nákupu originálních dárků). Ubytování v nedaleké vesničce Jedlová.

2.den

Pěší turistika s výstupem na nejvyšší horu Orlických hor - VELKOU DEŠTNOU (1 115 m), kde se budete moci pokochat fantastickým výhledem z rozhledny zdarma přístupné po 96 schodech. Kratší trasa měří cca 11 km a začíná v místě ubytování, odkud vede přes horskou vísku LUISINO ÚDOLÍ na vrchol a dále do sedla Šerlich na česko-polské hranici. Odpočinek a občerstvení na MASARYKOVĚ CHATĚ slavnostně otevřené roku 1925. Návrat autokarem na ubytování. Delší varianta (cca 17 km) pokračuje ze Šerlichu přes Šerlišský Mlýn a Deštnou až do hotelu. Nocleh.

3.den

Návštěva tajemného zámku KSIAZ, který má na 600 místností a je jedním z nejzachovalejších i nejkrásnějších zámků v Polsku. Za druhé světové války zde bylo započato s pracemi, které údajně měly toto šlechtické sídlo přeměnit na rezidenci Adolfa Hitlera. Faktem je, že v podzemí byly vyhloubeny hluboké šachty, kam byla dočasně umístěna část Berlínské státní knihovny. Procházka rozhlehlým zámeckým parkem jehož součástí je palmový skleník z počátku 20. století (přes 250 především subtropických a tropických rostlin) a k romantickým pozůstatkům hradu Starý Ksiaz. Návrat na ubytování.

4.den

Celodenní turistický program v BROUMOVSKÝCH STĚNÁCH. Jedná se o nesourodý horský hřbet, z něhož vystupuje řada pískovcových skalních útvarů, které lemuji četné rokle v krásné, takřka panenské přírodě. Východiskem bude dřevěná chata Hvězda vystavěná ve švýcarském stylu. Náročnější trasa povede po červené značce, tzv. Hřebenovkou přes Boženovský Špičák na parkoviště ve Slavném. Kratší představuje vycházku kolem skalních věží Kočka, Želva a Ležící mnich k skalnímu divadlu, vyhlídce do Kovářovy rokle a zpět k chatě Hvězda. Návrat na ubytování.

5.den

Prohlídka zrenovovaného kostela s prosklenou střechou v NERATOVĚ, který byl poničen za 2 sv. války a komunisty navržen k demolici. Díky úsilí skupiny nadšenců se do téměř opuštěné obce vrátil život a v chráněných dílnách dnes pracuje kolem 130 osob. Možnost ochutnávky zlatavého moku z místního poutního minipivovaru. Nenáročná 5 km vycházka do Klášterce nad Orlicí po naučné stezce od populárního přírodního útvaru ZEMSKÁ BRÁNA, který v romantickém údolí rulových skal vytvořila Divoká Orlice. Návštěva interaktivního Muzea Orlických hor instalovaného v objektu bývalé sýpky v ROKYTNICI V ORLICKÝCH HORÁCH. Návrat na ubytování.

6.den

Návštěva benediktinského BROUMOVSKÉHO KLÁŠTERA, jehož počátky sahají do začátku 13 stol. (barokní kostel, refektář s kopií Turínského plátna, knihovna obsahující na 17 000 svazků). Prohlídka hřbitovního kostela Panny Marie, který je jednou z nejstarších dřevěných sakrálních staveb ve střední Evropě. Na jeho výstavbu nebyl použit jediný hřebík, zatímco interiér je pozoruhodný svou neobyčejnou výmalbou. Zastávka u stolové hory OSTAŠ s jedinečnými pískovcovými útvary, skalním bludištěm a nádherným výhledem. Putování po okružní 3,5 km dlouhé stezce Horním labyrintem. Alternativně pokračování po zelené značce do Dolního labyrintu, kde se nachází tzv. sluj Českých bratří anebo Kočičí hrad (celkem cca 7 km). Návrat na ubytování.

7.den

Návštěva areálu HOSPITALU KUKS s největší galerií barokní plastiky pod širým nebem, monumentálním kostelem Nejsvětější trojice, alegoriemi Ctností a Neřestí od Matyáše Bernarda Brauna a také jednou z nejstarších lékáren. Právem je tento bývalý zámecký komplex s lázněmi a sousedním špitálem pro válečné veterány považován za perlu českého baroka. Obdivovat budete moci i voňavou bylinkovou zahradu. Zastávka u přehrady LES KRÁLOVSTVÍ, která je díky svému architektonickému ztvárnění s typickými věžičkami jednou z nejkrásnějších v České republice (výstup na věž nebo návštěva expozice o historii a současnosti vodního díla). Příjezd do Prahy v cca 19 hod.

 

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour