Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > ČESKO - RAKOUSKO - Znojemské vinobraní
ČESKO - RAKOUSKO - Znojemské vinobraní

ČESKO - RAKOUSKO - Znojemské vinobraní

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Jaroměřice nad Rokytnou - Starý zámek - Melk - Wachau - Dürnstein - Znojemské vinobraní - Kittenberské a Tullnské zahrady - Telč

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-7.9.2023 - 10.9.20236 250 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
300 
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
600 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Plzeň, Rakovník, Nové Strašecí, Kladno, Beroun, Praha, Stochov

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
  • 3x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 3x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • vstupné do památkových objektů a turistických atrakcí dle programu včetně výletu lodí po Dunaji (výlet lodí stojí cca 25 €, jednodenní vstupenka na vinobraní 600 Kč)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Návštěva nádherně zrenovovaného děkanského chrámu sv. Markéty v JAROMĚŘICÍCH NAD ROKYTNOU, jehož chloubou je cenná stropní freska oslavující patronku kostela. Alternativně prohlídka sousedního zámku, šlechtického sídla rodu Questenberků, který je opravdovým barokním skvostem nebo procházka přilehlou francouzskou zahradou, jež na druhé straně říčky Rokytné přechází v anglický park. Návštěva STARÉHO ZÁMKU v Jevišovicích, původně gotického hradu zbudovaného ve skalnatém meandru řeky Jevišovky. Ubytování v obci Vranovská ves.

2.den

Výlet do sousedního Rakouska. Návštěva impozantního benediktského kláštera v MELKU (UNESCO), monumentálně rozloženého nad hladinou Dunaje. Právě sem zasadil spisovatel Umberto Eco svůj román "Jméno růže". Prohlídkový okruh Vás provede Mramorovým sálem, císařskou chodbou, úžasnou knihovnou zahrnující cca 100 000 svazků a samozřejmě kostelem sv. Petra a Pavla s bohatě zdobeným interiérem. Cca 1,5 hod. dlouhá vyhlídková plavba lodí úchvatným údolím WACHAU, vyhlášenou vinařskou oblastí, kde Dunaj vytváří elegantní zákruty, na jejichž březích leží romantické vesničky, zatímco terasovité svahy nad nimi jsou porostlé vinicemi a ovocnými stromy. Cílem plavby je vyhledávané městečko DÜRNSTEIN, jehož symbolem je areál bývalého kláštera s modře zbarvenou věží. V malebném centru najdete řadu vináren, kde lze ochutnat místní skvělá vína. Zřícenina hradu vypínající se o pár desítek metrů výše je známá tím, že zde byl uvězněn anglický král Richard Lví Srdce, který byl odhalen v převleku za poutníka, když se svou družinou vracel z třetí křížové výpravy. Návrat na ubytování.

3.den

Celodenní účast na ZNOJEMSKÉM VINOBRANÍ se slavnostním průvodem téměř 400 členné družiny vznešeného krále Jana Lucemburského. Program nabízí pestrou paletu atrakcí a zážitků, ať již hudebních, historických nebo degustačních. Možnost návštěvy tzv. Mázhauzů - přes rok obvykle nepřístupných průjezdů středověkých domů a renesančních paláců, které během akce fungují jako vinárny či šenky a svým návštěvníkům nabízí víno, burčák a mnohdy i vlastní hudební program. Variantně výlet na území našich jižních sousedů v podobě návštěvy KITTENBERSKÝCH A TULLNSKÝCH ZAHRAD. První z nich jsou dílem Reinhardta Kittenbergera, který zde na 50 ha vytvořil zážitkové zahrady, ve kterých mohou lidé relaxovat a užívat si každodenních radostí obklopeni přírodou. Jedná se o atraktivní komplex cca 40 tematicky zaměřených zahrad - např. Japonské, Toskánské, Růžové, Skalní či Plamínkové. Druhá pak představuje inspiraci a ráj pro všechny nadšené zahrádkáře. Najdete tu rovněž balkonové minizahrádky, zelené střechy či zahradní terasy s možností posezení a odpočinku. Chybět nemůže restaurace ani specializovaný zahrádkářský obchod. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva TELČE (UNESCO), okouzlujícího města s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou a překrásným náměstím s gotickými i renesančními domy s podloubími. Příjezd do Prahy v cca 18 hod.

 

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour