Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > ČESKO - střední Morava a Haná
ČESKO - střední Morava a Haná

ČESKO - střední Morava a Haná

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Svitávka - Kunštát - Kroměříž - Chřiby - Plumlov - Napajedla - Malenovice - Vizovice - Luhačovice - Bouzov

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-5.8.2023 - 10.8.20238 300 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
300 
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
1 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Plzeň, Rakovník, Nové Strašecí, Kladno, Beroun, Praha, Stochov

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
  • 5x ubytování na internátu v centru Kroměříže (2 lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením pro 2 sousední pokoje)
  • 5x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Zastávka v městysu SVITÁVKA, jehož historie je úzce spojena s židovskou průmyslnickou rodinou Löw-Beerů. Prohlídka reprezentativního sídla textilních továrníků dokumentující životní osudy rodiny, ze které pocházela manželka Fritze Tugendhata. Právě pro ni a jejího chotě navrhl architekt Ludwig Mies van der Rohe známou funkcionalistickou vilu v Brně. Návštěva státního zámku KUNŠTÁT - jednoho z nejstarších moravských hradů s udržovaným parkem (síň s cennými vykládanými parketami, rytířský sál, Květná zahrada, unikátní psí hřbitov…). Ubytování v centru Kroměříže.

2.den

Návštěva KROMĚŘÍŽE, jednoho z nejkrásnějších měst České republiky přezdívaného "Hanácké Athény". Prohlídka arcibiskupského zámku (UNESCO) s velkolepou knihovnou a hodnotnými sbírkami. Chybět nebude procházka známou Podzámeckou zahradou s potůčky, rybníky, řadou soch a romantických staveb ani jedinečnou Květnou zahradou koncipovanou jako pomyslná divadelní scéna (kolonáda, rotunda, vodotrysky…). Pozornost si však zaslouží i další místa, např. muzeum Kroměřížska s výstavou o Maxu Švabinském nebo stálá expozice Karla Kryla v budově Starého pivovaru. Odpoledne pro zájemce toulky přírodním parkem CHŘIBY, jejichž výchozím bodem bude penzion Bunč. Kratší trasa měří 7 km a vede k Roštínské kapli a zpět. Delší počítá navíc s výstupem ke kamenné rozhledně na vrcholu BRDO (587 m), nejvyšší místo oblasti s pěkným výhledem na Bílé Karpaty i věže Velehradu. Nocleh.

3.den

Prohlídka zámku PLUMLOV malebně se vypínajícího nad hladinou stejnojmenného rybníku. Stavbu nechal v 17. stol. zhotovit Adam z Lichtenštejna jako rezidenci, která by odpovídala bohatství a společenskému postavení rodu. Exkurze do vyhlášené PALÍRNY U zeleného stromu v Prostějově spojená s ochutnávkou a možností nákupu. Uvidíte stáčecí linku a dozvíte se zajímavé informace z historie i současnosti výroby lihovin. Návštěva rodinné ZVONAŘSKÉ DÍLNY Dytrychových v Brodku u Přerova, jejíž výrobky znějí doslova po celém světě. Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka zemského HŘEBČINCE v Tlumačově založeného již roku 1925 za účelem zajištění kvalitních plemenných hřebců. Návštěva zámku NAPAJEDLA obklopeného anglickým parkem se vzácnými dřevinami a romantickým rybníčkem posetým lekníny. Prohlídka hradu MALENOVICE, jehož posledními majiteli byli Šternberkové. Veřejnosti přístupný je například malovaný sál s pozdně gotickou klenbou, soukromá kaple sv. Antonína Paduánského a také zbrojnice. Návrat na ubytování.

5.den

Prohlídka zámku VIZOVICE, jehož interiéry jsou zařízené nábytkem ve stylu baroka, rokoka, empíru i biedermieru s množstvím porcelánu a dalšími hodnotných předměty. Návštěva populárních moravských lázní LUHAČOVICE situovaných v údolí říčky Šťávnice uprostřed nádherného prostředí Bílých Karpat (kolonáda, rozlehlé parky, lázeňské pavilony, minerální pramen Vincentka, stavby od známého architekta Dušana Jurkoviče inspirované valašskými a slovenskými lidovými motivy…). Návrat na ubytování.

6.den

Prohlídka MUZEA OLOMOUCKÝCH TVARŮŽKŮ v Lošticích zakončená degustací (seznámení s historií a technologií výroby vyhlášené pochoutky neobvyklé vůně). Návštěva romantického hradu BOUZOV s typickými cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči, který se stal kulisou mnoha pohádek a filmů. Mobiliář pochází převážně ze soukromých sbírek arcivévody Evžena Habsburského. Raritou jsou dva funkční padací mosty a mříže. Příjezd do Prahy v cca 21 hod.

 

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour