Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > ČESKO - Šumava
ČESKO - Šumava

ČESKO - Šumava

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Annín - Kašperké Hory - Hrad Kašperk - Velký Javor - Velké Javorské jezero - Antýgl - Srní - Čenkova pila

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-1.9.2023 - 3.9.20234 800 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
600 
  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
250 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Plzeň, Rakovník, Beroun, Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
  • 2x ubytování v chatě Ořovský - www.orovsky.cz (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 2x polopenzi
  • průvodce
  • městský poplatek
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné včetně zpáteční lanovky: cca 250 Kč + 15 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Exkurze do sklářské huti ANNÍN, která je jednou z nejdéle nepřetržitě fungujících skláren u nás. Založena byla již roku 1796. Přilehlé muzeum se zhruba 200 exponáty představuje průřez historií provozu a zahrnuje i naprosté unikáty jako např. alabastrová skla z 19. stol. nebo proslulá malovaná skla dekorovaná na povrchu zlatým irisem. Prohlídka HRADU KAŠPERK, nejvýše položeného královského hradu v Čechách zbudovaného Karlem IV. v malebném koutu Šumavy s krásnými výhledy do blízkého i dalekého okolí. Cca 3 km pěší sestup do bývalého hornického města KAŠPERSKÉ HORY, jehož historické centrum bylo prohlášeno městskou památkovou zónou. Alternativně přesun busem a návštěva muzea historických motocyklů. Ubytování v ŽELEZNÉ RUDĚ - populárním turistickém a lyžařském středisku na česko-německém pomezí.

2.den

Výlet do sousedního Bavorska. Výjezd busem do sedla Brennes, odkud turisté budou dále pokračovat pěšky (cca 4 km - převýšení 380 m) na VELKÝ JAVOR (1 456 m) - nejvyšší horu Šumavy a Bavorského lesa s vyhledávanými sjezdovkami. Zbytek skupiny převeze bus ke spodní stanici kabinové lanové dráhy, která ji dopraví až na samotný vrchol (možnost občerstvení). Okružní cca 1,5 km dlouhá nenáročná procházka s nádherným panoramatem. Sjezd lanovkou dolů a cca hodinová vycházka okolo břehu VELKÉHO JAVORSKĚHO JEZERA (plocha 4,5 ha) s restaurací, půjčovnou loděk a prodejnou suvenýrů. Návrat na ubytování.

3.den

Krátká prohlídka bývalého královského dvorce ANTÝGL - skupina roubených a zděných staveb se šindelovými střechami. Turisty čeká lehká vycházka podél řeky VYDRY přes Obří hrnce a Turnerovu chatu na Čeňkovu pilu (cca 7 km). Ostatní odveze bus k návštěvnickému centru v SRNÍ s vlčím výběhem, kde se budou moci vydat po tzv. Vlčí naučné stezce (cca 2 km). Přejezd autokarem na ČEŇKOVU PILU. Společná návštěva vodní elektrárny ležící u soutoku Vydry s Křemelnou, kde se nachází rovněž tzv. Smetanův smrk, vysazený roku 1867 známým skladatelem. Příjezd do Prahy v cca 19 hod.

 

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour