Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > ČESKO - Východní Čechy
Babiččino údolí

ČESKO - Východní Čechy

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Častolovice - Grulichova skalka - Babiččino údolí - Ratibořice - Česká Skalice - Nové Město nad Metují - Hronov - Náchod - CHKO Broumoské stěny - Hradec Králové - Hrádek u Nechanic
Last minute

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
24770120.8.2024 - 25.8.20248 990 Kč
LM 8 790 Kč
Objednat

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
1 850 
  • příplatek za nástup v Plzni:   
300 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník, Nové Strašecí, Kladno, Praha, Beroun, Plzeň, Stochov

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
  • 5x ubytování v hotel*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 5x polopenzi
  • průvodce
  • městský poplatek
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Prohlídka renesančního zámku ČASTOLOVICE s přilehlým anglickým parkem. Nejhodnotnější části interiéru představují čtyři sály vyzdobené nádhernými kazetovými stropy. Mobiliář tvoří především obrazy, historický nábytek a vlámské gobelíny. Návštěva tzv. GRULICHOVY SKALKY v Sedloňově s více než tisícovkou druhů rostlin z celého světa, které zde vysadil horolezec Jaromír Grulich a jeho žena. Ubytování cca 500 m od koupaliště na vodní nádrži Rozkoš přezdívané Východočeské moře.

2.den

Návštěva BABIČČINA ÚDOLÍ nerozlučně spjatého s nejslavnější dílem Boženy Němcové. Během nenáročné vycházky krajinářským parkem uvidíte Staré Bělidlo - roubenou chalupu, kde spisovatelka strávila léto se svými dětmi, Rudrův mlýn, pomník Babičky s vnoučaty i Viktorčin splav na řece Úpě. Prohlédnete si rovněž zámek RATIBOŘICE, empírové panské sídlo vévodkyně Zaháňské, které v minulosti hostilo mnohé významné osobnosti. Fakultativně pěší výlet údolím řeky k zřícenině Rýzmburk. Odpoledne přesun do ČESKÉ SKALICE. Návštěva expozice instalované v historické budově školy, kterou Barbora Panklová se svými sourozenci navštěvovala. Návrat na ubytování.

3.den

Prohlídka městské památkové rezervace v NOVÉM MĚSTĚ NAD METUJÍ, které vévodí novoměstský zámek upravený na počátku 20. stol. pro rodinu náchodského podnikatele v textilním průmyslu Josefa Bartoně. Vybaven byl technickými vymoženostmi, jako je vodovod, ústřední topení, telefon či jídelní a osobní výtah. Zámecká zahrada francouzského typu je dílem architekta Dušana Jurkoviče. Za pozornost stojí i sochařská výzdoba areálu pod níž se podepsal Matyáš Bernard Braun, J. V. Myslbek a další. Lehká procházka malebnou přírodní rezervací PEKLO rozprostírající se podél řeky Metuje až k Bartoňově útulně, dnes stylové výletní restauraci. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva rodného domu Aloise Jiráska v HRONOVĚ. Prohlídka muzea v MLÝNU PAPÍRNA, který vlastnil dědeček bratří Čapků a je tak nerozlučně spojen s dětstvím dalších velikánů české literatury. Návštěva rozlehlého zámeckého komplexu v NÁCHODĚ s pěti nádvořími a upraveným anglickým parkem, jehož součástí je také populární medvědárium. Návrat na ubytování.

5.den

Turistika v CHKO BROUMOVSKÉ STĚNY tvořené samostatnými skalními městy, skalními věžemi, hlubokými roklemi i působivými kamennými hřiby. Cca 11 km dlouhá trasa povede z parkoviště ve Slavném podél monumentální Kamenné brány přes skalní bludiště se zajímavými skalními útvary pojmenovanými podle zvířat k vyhlídce Božanovský Spičák - nejvyšší bod Broumovských stěn. Možnost prodloužení o odbočku ke skalnímu útvaru Slavenské hřiby. Návrat na ubytování.

6.den

Návštěva starobylého centra krajského města HRADEC KRÁLOVÉ s Bílou věží, katedrálou sv. Ducha, Starou radnicí a měšťanskými domy na Malém a Velkém náměstí. Prohlídka romantického zámku HRÁDEK U NECHANIC, reprezentativního sídla šlechtické rodiny Harrachů vystavěného ve stylu windsorské gotiky. Příjezd do Prahy v cca 19 hod.

 

Bartoňova útulna Broumovské stěny Broumovské stěny 2 Častolovice Hrádek u Nechanic Náchod Náchod 2 Nové Město nad Metují Nové Město nad Metují 2

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour