Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > SLOVINSKO a severní ITÁLIE
marc

SLOVINSKO a severní ITÁLIE

AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Bohinj - Bled - Postojna jama - Piran - Terst - Miramare - Benátky - Padova - San Marino - Ravenna - Ferrara - Bologna
Náš tip

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-16.9.2023 - 24.9.202316 400 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • příplatek za nástup v Rakovníku:   
250 
 • příplatek za nástup v Plzni:   
300 
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
2 800 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň, České Budějovice

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
 • 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 6x polopenzi
 • průvodce
 • pobytovou taxu
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • vstupní taxu pro návštěvníky Benátek - bude zavedena v roce 2023 - cca 5 € /os.
 • vstupné dle programu - cca 110 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 22 hod. Noční přejezd.

2.den

Ranní procházka k 78 m vysokému vodopádu SAVICA. Výlet lanovkou od BOHINJSKÉHO JEZERA na vyhlídkový vrchol VOGEL s překrásným panoramatem Julských Alp v čele s Triglavem. Zastávka ve vyhlášeném slovinském letovisku BLED s majestátným hradem na skalním ostrohu vypínajícím se na břehu stejnojmenného jezera s fotogenickým kostelíkem Panny Marie situovaným na malém ostrůvku uprostřed vodní hladiny. Krátká návštěva LJUBLJANY, atraktivní metropole Slovinska. Ubytování v městečku Sežana.

3.den

Projížďka podzemním vláčkem nejkrásnější evropskou krápníkovou jeskyní - POSTOJNA JAMA. Prohlídka starobylého PIRANU, malebně rozloženého na mořském výběžku s pěkným náměstím v Benátském stylu a spletitými uličkami, ve kterých se natáčel populární snímek "Účastníci zájezdu". Prohlídka honosného zámku MIRAMARE s nádherným parkem (sídlo Maxmiliána Habsburského, v Mexiku popraveného bratra císaře Františka Josefa). Podvečerní zastávka v TERSTU, městě s nezaměnitelnou atmosférou Rakousko-Uherské monarchie (kanál Grande, náměstí Piazza Unita d´Italia s výstavnými budovami…). Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva romantických BENÁTEK, města hrdých mořeplavců, ležícího na 118 ostrůvcích spojených 400 mosty (Canal Grande, Ponte di Rialto, Basilica di San Marco, Campanile, Palazzo Ducale, Most "vzdechů"…). Ubytování v Padově.

5.den

Prohlídka univerzitního města PADOVA, kde přednášeli takové veličiny jako Galileo Galilei či Mikuláš Koperník: cihlová poutní bazilika zasvěcená sv. Antonínu Paduánskému (odpočívá tu pod skvostným náhrobkem) postavená v byzantském stylu s 7 kopulemi; Prato della Valle - největší náměstí v Itálii, jehož jádro tvoří zelený ostrov obklopený kanálem s téměř osmdesátkou soch slavných obyvatel města; Palazzo della Ragione - středověká budova tržnice, která je zároveň sídlem radnice; odpočinek u kávy na Piazza dei Signori s krásnou věží Torre d´Orologio; kaple degli Scrovegni s freskami zobrazujícími život Panny Marie a Ježíše Krista - mistrovské dílo malíře Giotta di Bondoneho. Přejezd na ubytování do oblíbeného přímořského letoviska Riccione. Ubytování na 3 noci v hotelu cca 200 m od pláže.

6.den

Návštěva SAN MARINA - hlavního města jednoho z nejmenších států světa se třemi opevněnými vrcholy na svazích hory Monte Titano. Budete-li mít štěstí, dohlédnete odtud na Apeniny i moře. Na malém prostoru je zde k vidění nemálo (vládní palác, bazilika San Marina, kostel San Francesco, pitoreskní uličky, pevnosti Cesta, Montale a Rocca). Odpoledne prohlídka města RAVENNA, které se pyšní úchvatnými byzantskými mozaikami. Ty nejhezčí lze spatřit v osmiboké byzantské bazilice San Vitale z 6. stol. a v Mausoleu di Galla Placida. Vynechat nelze ani neoklasicistní hrobku - "Tombu di Dante" obsahující ostatky Dante Alighieriho, autora známé Božské komedie. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka okouzlujícího středověkého města FERRARA (UNESCO), bývalé rezidence zámožného rodu Este (vodní hrad ze 14. stol. s pověstným žalářem, Piazza Savonarola, románsko-gotická katedrála, Palazzo Municipale,...). Návštěva "červené" BOLOGNY, metropole regionu Emilia Romagna proslavené svými vysokými obrannými věžemi (z původních téměř 200 se dodnes dochovalo 18), nekonečnými podloubími (celková délka je 38 km, přičemž nejdelší měří 3,5 km). Právě odsud a z blízkého okolí pocházejí typické italské lahůdky jako mortadela, lasagne, tortellini…. Srdcem města jsou náměstí Pizza del Nettuno se zdobnou fontánou Neptuna a Piazza Maggiore s Palazzo del Podestá a bazilikou San Petronio. Zdejší prestižní univerzita má na 100 000 studentů a je nejstarší na západní polokouli.

8.den

Volný den u moře. Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

9.den

Příjezd do Prahy v cca 5 hod.

 

Itálie-Benátky Itálie-Bologna Itálie-Ferrara Itálie-Miramare Itálie-Padova1 Itálie-Padova2 Itálie-Ravenna Itálie-San Marino Slovinsko-Bled Slovinsko-Piran1 Slovinsko-Piran2 Slovinsko-Postojna Slovinsko-Vogel-Bohinj Itálie

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour