Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Cykloturistika > Autokarové > FRANCIE - Bretaň (cykloturistika)
Francie - Bretan 1

FRANCIE - Bretaň (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA s koupáním: Bretaň - Vannes - Auray - Carnac - Quiberon - Locmariaquer - Port Navalo - Plonéour-Lanvern - Pointe du Raz - Quimper - Locronan - Saint-Malo - Cap Frehel - Fort la Latte - Dinard - Mont Saint - Michel - Pointe du Grouin...Trasy vedou zpravidla po méně frekventovaných komunikacích. Plánované etapy je obvykle možné s pomocí autobusu zkrátit či naopak prodloužit. Zájezd je vhodný pro všechny typy kol a výkonnostní skupiny cyklistů.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-16.6.2023 - 25.6.202320 990 Kč
LM 20 490 Kč
Vyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
300 
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
6 200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x snídani
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • přejezdy lodičkou dle programu: cca 15 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 19.00 hod. Noční přejezd.

2.den

Příjezd do BRETANĚ, kraje s nezapomenutelnými pohledy na rozeklané útesy a nekonečnou hladinu oceánu. Mystické oblasti opředené tajemstvím keltských menhirů a křesťanských kalvárii. V časných odpoledních hodinách ubytování ve starobylém VANNES, městě s křivolakými uličkami, které proslavili především Dumasovy Tři mušketýři. Zdejší biskupství totiž bylo údajným sídlem Aramise. Odpočinek na pokoji nebo projížďka na kole do centra a zpět. Nocleh.

3.den

Z nedalekého městečka AURAY žijícího především z lovu ústřic výlet na kole do světoznámého CARNACU, magického místa s unikátním seskupením megalitických památek, které nemá jinde obdoby (více než 3 000 menhirů). Obdivovat budete moci mimo jiné 1 km dlouhý a 100 m široký pás menhirů Le Ménec, stejně jako další menhiry Kermario či Kerlescan. Panoramatická jízda poloostrovem QUIBERON, který je označován za jedno z nejkrásnějších a nejfotogeničtějších míst celé Bretaně. Zastávka na západním pobřeží tvořeném divokými útesy COTE SAUVAGE. Odpočinek na některé z úchvatných pláží. (celkem cca 50 km). Návrat autokarem na ubytování.

4.den

Přesun busem do LOCMARIAQUERU s významným komplexem neolitických památek. Cca 25 min. přejezd lodičkou i s koly do PORTO NAVALO. Cyklistika po úzkých asfaltových silničkách ospalými vesničkami oblasti MORBIHANSKÉHO ZÁLIVU do Saint-Armel, v jehož blízkosti se nacházejí rozlehlá solná pole. Cestou možnost koupání. Krátkým přívozem do osady Montsarrac a odtud přes centrum Vannes až do hotelu (celkem cca 50 km). Nocleh.

5.den

Z městečka PLONÉOUR-LANVERN pohodová cykloturistika typickou venkovskou krajinou s bílými domečky rozesetými mezi zelenými loukami a políčky. Možnost relaxace na některé z mnoha liduprázdných pláží. Cílem etapy je nejzápadnější výběžek Francie - mys POINTE DU RAZ, který byl až do objevení Ameriky považován za "konec světa". Jedná se o nádherné útesy vypínající se téměř 80 m vysoko nad rozbouřenou hladinou moře (cca 55 km). Přejezd autokarem na ubytování do Quimperu.

6.den

Od hotelu v sedle bicyklu přes malebné centrum QUIMPERU s monumentální katedrálou Saint Corentin do atraktivního rybářského městečka DOUARNENEZ. Osvěžení v některé z místních restaurací nebo odpočinek na pláži. Pokračování do pitoreskní kamenné vesnice LOCRONAN, která posloužila jako kulisa mnohých slavných filmů francouzské kinematografie (cca 45 km). Přejezd autobusem na ubytování do SAINT-MALO, hradbami obehnaného přístavního města s bohatou korzárskou minulostí a nezaměnitelnou atmosférou.

7.den

Ráno busem k jedné z nejkrásnějších vyhlídek Bretaně - mysu CAP FREHEL s majestátným majákem, ale především obrovskými strmými útesy z červených, šedých a černých pískovců. Průjezd podél hradu FORT LA LATTE, známé turistické atrakce zbudované na úzkém ostrohu v zátoce Fresnay. Pokračování okouzlující oblastí tzv. Smaragdového pobřeží přes mondénní lázeňské letovisko DINARD s přímořskou promenádou a luxusními hotely v secesním stylu až do hotelu (cca 60 km). Nocleh. Alternativně odpočinkový den bez kol na mysu Cap Frehel (procházky/koupání).

8.den

Autokarem k opevněnému klášteru MONT SAINT MICHEL (UNESCO) ležícímu na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin na hranici Bretaně a Normandie. Cykloturistika podél moře přes rybářský přístav CANCALE proslulý delikatesními ústřicemi a škeblemi. Zastávka na skalnatém "prstu" POINTE DU GROUIN s dech beroucí vyhlídkou. Individuální dojezd do hotelu (celkem cca 75 km).

9.den

Závěrečný výlet na kolech od hotelu podél ústí řeky Rance do historického DINANU s hrázděnými domky a dochovanými hradbami zahrnujícími 4 brány a 14 strážních věží (cca 40 km). Variantně dopolední individuální volno v Saint-Malo bez kol. Noční přejezd.

10.den

Příjezd do Prahy v cca 11 hod.

 

Francie - Bretan 2 Francie - Bretan 3 Francie - Bretan 4 Francie - Bretan 5 Francie - Bretan 6 Francie - Bretan 7 Francie - Bretan 8 Francie - Bretan 9 Francie - Bretan 10 Francie - Bretan 11

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour