Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Cykloturistika > Autokarové > ITÁLIE - Jižní Tyrolsko (cykloturistika)
Jizni Tyrolsko 1

ITÁLIE - Jižní Tyrolsko (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA bez nočních přejezdů: Brenner - Sterzing - Klobenstein - Brixen - NP Fanes Senes Braies - Kronplatz - Val Gardena - Klausen...Trasy vedou po málo frekventovaných komunikacích a cyklostezkách. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Doporučujeme horská, event. treková kola.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-26.7.2024 - 30.7.202413 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
300 
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
2 300 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol,
  • 4x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • jízdné lanovkou včetně přepravy kola: cca 18 - 45 € (dle zvolené trasy)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 5.30 hod. Sjezd na kolech z průsmyku BRENNER (1 374 m) po cyklostezce vedoucí zčásti po svršku bývalého železničního tělesa zahrnující i 2 kratší tunely do jihotyrolského STERZINGU, bývalého hornického městečka s půvabnými kupeckými domy zdobenými arkýři. Zajížďka do údolí RIDNAUNTAL, cestou vinoucí se mezi loukami přes udržované statky a poklidné vesničky (cca 40 km). Přesun autokarem na ubytování do Schabsu. Alternativně vynechání zajížďky do Ridnauntalu a dojezd v sedle bicyklu až do hotelu (cca 45 km).

2.den

Přejezd busem mezi vinohrady do KLOBENSTEINU, oblíbeného tréninkového střediska olympijské vítězky Martiny Sáblíkové. Přeprava kol lanovkou RITTNERHORN na rozlehlou náhorní plošinu ležící více než 2 000 m vysoko. Vyhlídková jízda po oblých stráních přes salaše a almy s fantastickým panoramatem Dolomit v čele s majestátními skalními věžemi SCHLERNU i zasněženými vrcholky Alp. Lahůdkou na závěr bude panoramatický sjezd okouzlující krajinou s poklidnými vysokohorskými hospodářstvími, kde jako by se čas zastavil. Návštěva historického BRIXENU nerozlučně spjatého s nedobrovolným pobytem K. H. Borovského, Dojezd do hotelu (cca 50 km). Cyklisté, kteří dávají přednost asfaltu se mohou z Klobensteinu do hotelu vydat přes městečka Barbian, Villanders a Klausen (cca 50 km). Nocleh.

3.den

Přesun busem k chatě Pederü, oblíbenému výchozímu bodu do nitra NP FANES-SENES-BRAIES (UNESCO). Výlet na kolech údolím RAUTAL s impozantními skalními stěnami a dále po mimoúrovňové komunikaci zaříznuté do svahu údolí GADERTAL. Individuální dojezd na ubytování po Pustertalské cyklostezce (cca 55-65 km). V případě dobrého počasí lze zavítat lanovkou (zdatní to zvládnou i na kole) na KRONPLATZ (2 275 m), který je nejen mekkou lyžařů, ale také legendárním cílem jedné z etap Giro d´Italia. Najdete zde rovněž gigantický zvon "míru" Concordia 2 000 a neobyčejné muzeum R. Messnera. Možnost ukončení etapy v Brunecku a návrat busem zpět to hotelu (etapa se zkrátí na cca 40 km). Nocleh.

4.den

Autokarem do olympijské CORTINY D´AMPEZZO, odtud po bývalém železničním svršku s úchvatnými výhledy na rozeklané skalní věže Dolomit do TOBLACHU a dále po scénické cyklostezce mezi voňavými loukami s pasoucím se dobytkem až do cíle v BRUNECKU (cca 60 km). Návrat busem na ubytování.

5.den

Vyložení kol v lyžařském středisku WOLKENSTEIN. Jízda údolím jihotyrolských řezbářů VAL GARDENA po 10 km dlouhém úseku železnice opuštěné roku 1960. Pokračování úzkými asfaltkami uprostřed pastvin přes typickou vesničku LAJEN do šarmantního KLAUSENU s úzkými uličkami, vyhlášenými vinicemi a klášterem Säben na skalním ostrohu (cca 35 km). Příjezd do Prahy v cca 23 hod.

 

Jizni Tyrolsko 2 Jizni Tyrolsko 3 Jizni Tyrolsko 4 Jizni Tyrolsko 5 Jizni Tyrolsko 6 Jizni Tyrolsko 7 Jizni Tyrolsko 8 Jizni Tyrolsko 9 Jizni Tyrolsko 10 Jizni Tyrolsko 11 Jizni Tyrolsko 12 Jizni Tyrolsko 13 Jizni Tyrolsko 14 Jizni Tyrolsko 15 Jizni Tyrolsko 16

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour