Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Cykloturistika > Autokarové > ITÁLIE - Sardinie (cykloturistika)
ITÁLIE - Sardinie

ITÁLIE - Sardinie (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA s koupáním: Porto Cervo - Costa Smeralda - Capo d'Orso - Vignola Mare - Costa Paradiso - Osilo - Monte Tuffudesu - Capo Caccia - Neptunova jeskyně - Alghero - Capo Falcone - Porto Torres - Valle della Luna - Monte Limbara - La Maddalena - Caprera... Zájezd je vhodný pro treková či horská kola. Povrch jednotlivých etap tvoří převážně asfalt, částečně i ujetá hlína nebo šotolina. Vzhledem k poloze ubytování lze plánovaný cykloprogram libovolně nahradit relaxací u moře.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-23.9.2024 - 2.10.202425 900 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
4 000 
 • příplatek za nástup v Rakovníku:   
300 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Plzeň, Rakovník, Beroun, Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
 • trajekt na Sardinii a zpět
 • 2x ubytování ve 4 lůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením na trajektu, 7x ubytování v hotelu 3* - cca 2,5 km od pláže (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením; součástí hotelu je malý bazén)
 • 7x polopenzi včetně sklenky vína a vody k večeři
 • průvodce
 • pobytovou taxu
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • zpáteční loď na La Maddalena: cca 15 € včetně kola (event. celodenní lodní výlet bez kol včetně oběda - cca 60 €)
 • případné vstupné do turistických atrakcí

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 3 hod. v noci. Noční trajekt Janov - Olbia (odjezd v cca 21.30 hod.; doba plavby cca 10 hod). Nocleh v kajutách.

2.den

Cyklovýlet z luxusního letoviska PORTO CERVO do městečka PALAU, populární oblastí COSTA SMERALDA s exkluzivními prázdninovými vilami, vyhledávanými plážemi v karibském stylu a romantickými zátokami ohraničenými působivým skalnatým pobřežím. Na závěr zastávka na CAPO D´ORSO, jehož dominantou je monumentální žulový blok vysoký 122 m, který byl větrem a erozí vymodelován do tvaru mohutného zvířete připomínajícího medvěda (cca 30-45 km). Přesun busem na západní pobřeží, do letoviska La Ciaccia. Ubytování v hotelu cca 2,5 km od pláže.

3.den

Cyklistika z přímořského VIGNOLA MARE vedoucí atraktivní krajinou COSTA PARADISO s nádhernými plážemi do oblíbeného turistického střediska ISOLA ROSSA, původně rybářské vesničky s charakteristickými načervenalými skalními útesy a siluetou španělské strážní věže z 16. stol. Ukončení etapy nebo pokračování v sedle bicyklu až na ubytování (cca 45-70 km). Nocleh.

4.den

Z typické sardinské vesničky OSILO fakultativní výjezd na MONTE TUFFUDESU (766 m) s jedinečným kruhovým rozhledem. Společná trasa pak povede málo frekventovanými silničkami vnitrozemím až do letoviska CASTELSARDO proslulého výrobou proutěných košíků. Symbolem tohoto místa s nakažlivou prázdninovou atmosférou je středověký hrad ze 12. stol. vypínající se vysoko na kopci přímo nad mořem. Koupání. Individuální dojezd do hotelu (cca 45-50 km). Nocleh.

5.den

Výlet na okouzlující vápencový mys CAPO CACCIA se strmými skálami padajícími do moře a dech beroucími výhledy na nekonečnou vodní hladinu. Fakultativně návštěva NEPTUNOVY JESKYNĚ, cca 500 m dlouhého podzemního prostoru honosícího se bohatou krápníkovou výzdobou. Procházka městem ALGHERO, jedním z nejkrásnějších na Sardinii, přezdívaným pro svůj katalánský ráz "Malá Barcelona" (cca 60 km). Koupání. Návrat autokarem na ubytování.

6.den

Cykloturistika z CAPO FALCONE s pěknými pohledy na ostrovy Asinara a Piana, ale především s možností koupání na věhlasné pláži Pelosa s bílým pískem a průzračně čistou vodou. Trasa povede nejprve podél pobřeží přes malebnou rybářskou vesničku STINTINO, zatímco prostřední část se proplétá vnitrozemím mezi políčky po přístavu PORTO TORRES. Odtud pak již opět podél vody do cíle v městečku Sorso (cca 60 km, možnost zkrácení na cca 45 km). Návrat autokarem na ubytování.

7.den

Z města TEMPIO PAUSANIA obklopeného korkovými duby průjezd údolím VALLE DELLA LUNA s pozoruhodnými skalními útvary připomínajícími měsíční krajinu. Silničkou vinoucí se horským úbočním přes vesničku BADESI dojezd až do hotelu (cca 50 km). Cyklističtí nadšenci si mohou etapu na začátku obohatit výjezdem na kultovní vrchol MONTE LIMBARA - 1 362 m (17 km nahoru s převýšením 900 m).

8.den

Z Palau lodí na ostrov LA MADDALENA, který je srdcem národního parku Arcipelago di La Maddalena založeného v roce 1996 a čítajícího na 60 žulových a břidlicových ostrovů a ostrůvků. Právě zde můžete spatřit to nejkrásnější z přírody, co je na Sardinii k vidění. Možnost koupání na plážích pokrytých bílým pískem a omývaných smaragdovou vodou. Po hrázi lze přejet rovněž na sousední ostrov CAPRERA (cca 25-45 km) Alternativně den bez kol v podobě plavby výletní lodí na řídce osídlené ostrovy BUDELLI, ST. MARIA a SPARGI s obědem a koupáním. Návrat na ubytování.

9.den

Relaxace u moře, případně výlet na kole. Noční trajekt z Olbie na pevninu. Nocleh v kajutách.

10.den

Ráno vylodění. Příjezd do Prahy okolo půlnoci.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour