Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Cykloturistika > Autokarové > POLSKO - Orlí hnízda (cykloturistika)
Polsko - Orlí hnízda 1

POLSKO - Orlí hnízda (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA pouze s jedním nočním přejezdem na cestě zpět: Železná cyklotrasa - Stezka Orlích hnízd - Olsztyn - Olkusz - Rabsztyn - Bledowska poušť - Smolen - Krakov - Eliaszówka - Tenczyn - Wieliczka...Zájezd je vhodný pro horská nebo treková kola. Převážná většina trasy vede po asfaltu. Třikrát je dojezd do hotelu plánován v sedle bicyklu. Každý si tak může zvolit libovolné tempo, aniž by jakkoliv omezoval ostatní.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-16.8.2023 - 21.8.202310 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
1 800 
  • příplatek za nástup v Plzni:   
350 
  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
300 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Plzeň, Rakovník, Beroun, Praha, Brno

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 4x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 5.30 hod. Cca 50 km dlouhá projížďka tzv. ŽELEZNOU CYKLOTRASOU po opuštěném železničním svršku na česko-polském pomezí - nedávnou otevřenou luxusní cyklostezkou vedoucí postindustriální krajinou Horního Slezska. Obdivovat budete moci dřevěné kostelíky, zámky s upravenými parky i výhledy na okolní rybníky. Přejezd na ubytování do hotelu situovaného nadohled od monumentální zříceniny gotického hradu Ogrodzieniec, kde strávíte celkem 3 noci.

2.den

První etapu cykloputování úchvatnou STEZKOU ORLÍCH HNÍZD zahájíme ve vesničce OLSZTYN s rozsáhlou stejnojmennou zříceninou hradu. Cíl bude po cca 65 km v našem hotelu. Trasa povede nádherným přírodním prostředím Krakovsko-čenstochovské jury podél fotogenických vápencových skalisek s pozůstatky původních strážních hradů a věží, které měly ve 14. století ochraňovat polskou hranici před nájezdy Českého království. Celkem takových staveb na celé trase do Krakowa napočítáte dvacet pět, přičemž ty nejkrásnější z nich jsou spojeny nejstarší turistickou trasou v Polsku, jejíž cyklistickou variantu budete během tří dnů absolvovat.

3.den

Po vyložení kol v městečku OLKUSZ se nejprve vydáte okolo atraktivního torza hradu RABSZTYN k vyhlídce na BLEDOWSKOU POUŠŤ, opravdovou písečnou poušť, která se svou rozlohou 33 km2 řadí mezi největší ve střední Evropě. Zajímavostí je, že za druhé světové války zde před nasazením na africkou frontu probíhal výcvik speciální jednotky německé armády. Pokračování jedním z nejpůvabnějších polských regionů přes lesy a zelené louky, z nichž vystupují působivé hrady či skály. Mimo jiné projedete i vesničkou SMOLEN s "orlím hnízdem" Pilcza vypínajícím se na sousedním kopci. Individuální dojezd v sedle bicyklu až do hotelu (celkem cca 50 km). Nocleh.

4.den

Další část cyklovýletu začíná opět v OLKUSZI, kam nás dopraví autobus. Trasa však tentokráte povede jižním směrem a bude končit v nejnavštěvovanějším městě našich severních sousedů - KRAKOVĚ. Cestou zastávka u malebného dřevěného kostelíku Panny Marie ve vsi Paczóltowice. Průjezd údolím ELIASZÓWKA s karmelitánským klášterním komplexem a podél hradu TENCZYN zbudovaným na sopečném kuželu. Ubytování v Krakově (celkem cca 70 km).

5.den

Vyjížďka na kolech od hotelu do populárního OJCOVSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU s řadou krasových jeskyní, kde si úzká silnička razí cestu mezi skalami. Foto pauza u pozoruhodného skalního útvaru Krakovská brána. Návrat na kole zpět do Krakova (celkem cca 50/65 km). Alternativně den bez kol a individuální návštěva historického centra KRAKOVA (zámek Wawel, katedrála, náměstí Rynek Glowny s tržnicí Sukiennice, úzké uličky židovské čtvrti Kazimierz…). Zájemci se mohou rovněž vypravit do nedalekých solných dolů WIELICZKA (UNESCO) a absolvovat 2 hod. exkurzi fascinujícím podzemím. Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

6.den

Příjezd do Prahy v cca 5 hod.

 

orli1 orli2 orli3 orli4 orli5 orli6 orli7 orli8 orli9 orli10 orli11 orli12 orli13 orli14 orli15 orli16 orli18 Orli19 orli20 orli21 Orli22 orli23 orli24 orli25 orli26

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour