Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
ISLAND - Velký okruh

ISLAND (letecky) - 2020!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Reykjavík - Skógafoss - NP Skaftafell - Vatnajökull - Jökulságljúfur - Godafoss - NP Thingvellir - Skálholt - Geysir - Eyan - Húsavík - Mývatn - Akureyri...termín 18.06.-26.06.2020

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Keflavíku v cca 22 hod. Transfer na ubytování do nedalekého Reykjavíku.

2.den

Dopoledne návštěva islandské metropole REYKJAVÍKU (Perlan - zásobárna teplé vody /4 mil. litrů/ s vyhlídkovou plošinou; Hallgrímův kostel - moderní symbol města z roku 1986, vila Höfdi - místo schůzky R. Regana a M. Gorbačova; radnice; zhlédnutí dokumentárního snímku o vulkanické činnosti na ostrově...). Přejezd do NP THINGVELLIR (UNESCO) - fascinující krajiny, kde se dotýká americká a evropské tektonická deska, ale také místa vyhlášení prvního islandského parlamentu, který patří mezi nejstarší na světě. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva neobyčejného kostela bývalého biskupství SKÁLHOLT, kde byla ve 13. stol. otevřena první škola na Islandu. Program v oblasti tzv. ZLATÉHO TROJÚHELNÍKU: oblast GEYSIR, kde se ukrývá "praotec" všech gejzírů. Ten je však v současnosti činný pouze sporadicky a tak za něj každých cca 5 minut "zaskočí" gejzír STROKKUR; kaskádovitý vodopád GULLFOSS - přírodní představení ústící ve dvou stupních do 2 km dlouhého kaňonu. Exkurze do skleníků FRIDHEIMAR na rodinné farmě nedaleko městečka Reykholt. Návrat na ubytování.

4.den

Zastávka u nádherného vodopádu SELJALANDSFOSS, padajícího z pevninských útesů do hloubky 60-ti metrů. Procházka k atraktivnímu vodopádu SKÓGAFOSS (60 m vysoký), jehož vodní tříšť vytváří za slunného počasí úžasné barevné představení v podobě dvojité duhy. Vycházka po pláži REYNISFJARA tvořené černým sopečným pískem, kde lze zahlédnout papuchalky. Návštěva NP SKAFTAFELL, drsné oblasti s největším evropským ledovcem VATNAJÖKULL. Krátký výlet k vodopádu SVARTIFOSS, kde voda stéká po čedičové skále připomínající svým tvarem a barvou "černé varhany". Zastávka u tajuplné ledovcové laguny JÖKULSÁLRÓN (místo natáčení jedné z Bondovek). Ubytování v okolí města Höfn.

5.den

Průjezd NP JÖKULSÁGLJUFUR, jehož největší atrakcí je nejmohutnější evropský vodopád DETTIFOSS široký 100 m. Výstup na skalní ostroh EYAN s pohledem na jeden z největších lesů ostrova. Ubytování v Akureyri.

6.den

Zastávka v rybářském městečku HÚSAVÍK. Výlet lodí za pozorováním velryb. Odpoledne absolvování okruhu mezi čedičovými útvary k řece Jökulsá a fotogenickému červenému hřebeni RAUDHOLLAR. Návštěva impozantního vodopádu GODAFOSS (v překladu Vodopád bohů). Tento přírodní skvost je právem považovaný za nejkrásnější a nejpůsobivější vodopád v zemi. Nocleh.

7.den

Program v oblasti jezera MÝVATN, které je přírodní perlou severního Islandu s průzračně čistou vodou, z jehož hladiny vystupuje na 50 vulkanických ostrůvků oddělených malými krátery. Zastávky u pseudokráterů nedaleko vesničky SKÚTUSTADHIR a v lávovém "městečku" DIMMUBORGIR protkaným neobvykle tvarovanými lávovými formacemi tzv. "temnými hrady". Nedaleko vesničky Reykjahlíd zavítáte do planinu NÁMAFJALL, kde bublají bahna a vzduchem čpí síra. Přesun ke geotermální elektrárně Krafla s teplovody a parními výměníky. Fakultativně vyhlídkový let nebo relaxace v přírodním termálním koupališti. Nocleh.

8.den

Krátká prohlídka AKUREYRI, druhého největšího města Islandu. Zastávka ve vyhlášeném skanzenu GLAUMB?R dokumentujícím nelehký život místních obyvatel v dobách ještě nedávno minulých. Prohlídka zajímavého muzea ság v BORGARNES. Navečer odpočinek a koupání v termálních lázních MODRÁ LAGUNA. Odlet v nočních hodinách.

9.den

Přílet do Prahy v cca 6:30 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
20150118.6.2020 - 26.6.202039 990,00 Kč
LM 39 290,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Keflavík - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením)
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné