Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Uzbekistán

UZBEKISTÁN - 2023!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Taškent - Chiva - Buchara - Samarkand... Termín 19.04.-27.04.2023. Průvodce: Petr Pošepný

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 19 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Uzbekistánu.

2.den

V cca 7.30 hod. ráno přílet do TAŠKENTU. Transfer do hotelu - ubytování. Prohlídka nejzajímavějších pamětihodností uzbecké metropole: Muslimské centrum Khast Imom s Páteční mešitou Hazroti Imom a velkolepou Barak Khánovou medresou; mauzoleum Kafal Šašího; náměstí Nezávislosti s budovou vlády, senátu a mnoha fontánami; Muzeum užitého umění; památník obětem zemětřesení z r. 1966; pěší zóna s pouličními umělci a obchody nabízejícími suvenýry… Návrat na ubytování.

3.den

Cca dvouhodinová jízda rychlovlakem Afrosiyob do Samarkandu (350 km). První část návštěvy bájného SAMARKANDU, přezdívaného "město modrých paláců". Během prohlídky uvidíte náměstí Registran a mauzoleum Gur Emir s hrobkou velkého Tamerlána. Chybět nebude návštěva grandiózní mešity Bibi Khanum s charakteristickými modrými kopulemi, architektonického komplexu "Šachi Zinda", Ulughbekovy observatoře... Možnost nákupů v orientální tržnici "Siyob bazar" překypující nejrůznějšími druhy komodit. Ubytování.

4.den

Pokračování v prohlídce SAMARKANDU: návštěva muzea Afrosiyab ilustrujícího dějiny města od dob Alexandra Velikého až po nedávnou minulost a mauzolea proroka Daniela situovaného na veleposvátném místě a to nejen pro muslimy, ale i křesťany a židy. Exkurze do výrobny ručně tkaných hedvábných koberců a dílny, kde se papír stále vyrábí prastarým způsobem z moruše. Přesun autokarem do Buchary se zastávkou v karavanseraji RABAT MALIK, bývalém letním sídle dynastie Karachanovců s dochovanými zbytky vstupní brány a půdorysů budov. Nocleh v Buchaře.

5.den

Prohlídka BUCHARY (UNESCO): pevnost Ark - sídlo bucharských emírů, symbol vznešenosti a moci; nejkrásnější mešita města - Bolo Hau; zdobná mauzolea Ismaila Samaního a Česme Ajúba... Několik kilometrů severně od centra návštěva paláce Sitorai Makhi Khosa, známého spíše jako Letní palác emíra. Tento "palác měsíce a hvězd", byl vybudován v roce 1911 pro posledního bucharského emíra Saida Alimchána. Na závěr dne prohlídka mauzolea sv. Bakhouddina, důležitého místa pro muslimy, kteří se zde modlí za uzdravení a splnění svých přání. Návrat na ubytování.

6.den

Dokončení prohlídky BUCHARY - fascinujícího města, které kdysi bývalo významným obchodním centrem na tzv. Hedvábné stezce (unikátní vodojem Lyabi Hauz obklopený 400 let starými morušemi, okouzlující medresa Čor Minor, nejvyšší minaret Kalján, tradiční uzbecký bazar s orientálním zbožím...). Účast na folklorním představení v jedné z historických medres. Návrat na ubytování.

7.den

Celodenní přejezd pouští KYZYL-KUM ve stopách dávných karavan putujících Hedvábnou stezkou. Cestou zastávky s panoramatickými výhledy na poušť, která tvoří téměř 60% rozlohy Uzbekistánu a krajinu podél řeky Amu Darya. Ubytování v Chivě.

8.den

Prohlídka CHIVY (UNESCO) - památkového klenotu Střední Asie: vnitřní město Ičan-Kala, medresa chána Muhammeda Amina s minaretem Kalta Minor, mauzoleum Pahlavána Mahmúda a mešita Juma s ojedinělou možností vystoupat na minaret, palác Tosh-Khowli (Harém).... Vyhlídka na staré město z pevnosti Kunya Ark z 12. stol., která sloužila jako chánův palác. Večer transfer na letiště v Urgenči přelet vnitrostátní linkou do Taškentu. Ubytování.

9.den

Ráno transfer na letiště. Přílet do Prahy přes Istanbul v cca 18.25 hod.

10.POZNÁMKA

Aktuálně pro cesty do Uzbekistánu NENÍ požadováno očkování proti Covid-19 ani negativní test před odletem.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
23580119.4.2023 - 27.4.202351 000,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před odletem (akce platí do 31.1.2023):   
-1500 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
8500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Taškent - Praha a Urgenč - Taškent včetně odbaveného zavazadla
 • dopravu klimatizovaným autokarem a rychlovlakem
 • 7x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV, možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 7x polopenzi
 • českého a místního průvodce
 • vstupné dle programu
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • "spropitné" - cca 25 USD

 

U1 U2 U3 U4

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné