Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
peru

PERU - 2022!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Lima - Cuzco - Sacsayhuamán - Ollantaytambo - Macchu Picchu - Raqchi - jezero Titicaca - Sillustana - Patapampa - Colca - Macca - Arequipa - Nazca - Ballestas...Termín 21.08.-05.09.2022.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 6 hod. odlet z Prahy přes Amsterdam do Limy (přílet v cca 18 hod.). Transfer na ubytování.

2.den

Prohlídka LIMY s dochovanými ukázkami koloniální architektury (barokní klášter sv. Františka, náměstí Plaza de Mayor s prezidentským palácem, katedrála, vyhlášené historické muzeum Larco Herrera...). Procházka po pacifické pobřežní promenádě. Nocleh.

3.den

Přelet do CUZCA, pradávné metropole říše Inků uprostřed majestátných And. Prohlídka fascinujícího města ležícího 3 400 m vysoko (náměstí Plaze de Armes, kostel Iglesia de la Compania de Jesus s krásným výhledem…). Ubytování.

4.den

Ráno návštěva trhu Pisaq v POSVÁTNÉM ÚDOLÍ. Odpoledne návštěva zřícenin SACSAYHUAMAN, QENQO, PUCA PUCARA a TAMBOMACHAY a pěší prohlídka historického centra Cuzca - chlouby incké architektury - pevnosti KORICANCHA. Nocleh.

5.den

Návštěva jednoho z novodobých divů světa, mytického "ztraceného" města Inků - MACHU PICCHU (UNESCO) zahrnující jízdu železnicí a výjezd místním busem dech beroucími serpentinami k branám bájného archeologického naleziště. Ubytování v Cuzcu.

6.den

Zastávka ve fotogenické vesničce ANDAHUAYLILLAS s kostelem San Pedro, kde se prolínají indiánské a katolické náboženské obřady. Návštěva archeologického areálu RAQCHI s chrámem boha Viracochi. Přejezd přes sedlo LA RAYA (4 338 m). Ubytování ve městě PUNO, na břehu jezera Titicaca.

7.den

Lodní výlet po největším jihoamerickém jezeře TITICACA ležícím 3 800 m vysoko nad hladinou moře. Návštěva plovoucích rákosových ostrovů UROS dokumentující způsob života původního obyvatelstva. Koupání na ostrově TAQUILE. Návrat na ubytování.

8.den

Průjezd náhorní plošinou ANTIPLANA se zastávkou u atraktivní nekropole SILLUSTANI s válcovými pohřebními věžemi "chullpas" a krásnou vyhlídkou na lagunu UMAYO. Panoramatická cesta průsmykem PATAPAMPA (4 910 m - nejvýše položený bod během celého zájezdu) s neopakovatelnými výhledy na terasovitá políčka s pasoucími se lamami, alpakami a vikuněmi. Ubytování v CHIVAY. Návštěva místního trhu. Nocleh.

9.den

Výlet na populární vyhlídku CRUZ DEL CONDOR nabízející za přítomnosti létajících kondorů (rozpětí křídel až 3 m) fascinující pohled do impozantního, hluboko zaříznutého kaňonu COLCA. Procházka okolím městečka CABANACONDE s terasovitými kukuřičnými poli. Návštěva poklidného koloniálního městečka MACCA, kde jakoby se zastavil čas. Foto pauza na vyhlídce MIRADOR DE ANTAHUILQUE. Fakultativně relaxace v termálních lázních BANOS TERMALES LA CALERA, kde voda dosahuje teploty až 39°C. Návrat na ubytování.

10.den

Nenáročná procházka stylovými indiánskými vesničkami COPORAQUE a YANQUE v oblasti kaňonu Colca. Ve stínu sopek CHACHANI a EL MISTI přejezd na ubytování do druhého největšího peruánského města Arequipa.

11.den

Prohlídka starobylého centra AREQUIPA: Plaza de Armas - jedno z největších jihoamerických náměstí, klášter Santa Cataliny - nejvýznamnější církevní stavba země, jejíž červené zdi ostře kontrastují se sněžnými čepicemi sopek na horizontu…Nocleh.

12.den

Přesun autokarem (cca 9,5 hod.) po legendární silnici CARRETERA PANAMERICANA do mystické pouštní oblasti NAZCA. Ubytování.

13.den

Fakultativní vyhlídkový let nad záhadnými obrazci - tzv. geoglyfy znázorňujícími nejčastěji hmyz, ryby a ptáky. K vidění jsou rovněž geometrické obrazce, spirály a poměrně často dlouhé rovné linie v délce až několika kilometrů. Ubytování v přístavním městě PARACAS.

14.den

Výlet lodičkou k ostrůvkům BALESTAS, představující malé skály vystouplé z moře s početnou kolonií ptáků, lvounů, lachtanů a tučňáků. Jízda podél známého trojzubce - geoglyfu EL CANDELABRO Ubytování v Limě.

15.den

Individuální volno. Odpoledne transfer na letiště (odlet v cca 18 hod.).

16.den

V cca 20 hod. přílet přes Paříž do Prahy.

17.POZNÁMKA

Zájezdu se mohou zúčastnit pouze klienti s dokončeným očkováním proti Covid-19.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
22270121.8.2022 - 5.9.202279 990,00 Kč
LM 79 290,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
11200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Lima - Praha a Lima - Cuzco včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 14x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 14x snídani
  • místního a českého průvodce
  • vstupné dle programu (s výjimkou letu v Nazce)
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • "spropitné" a vyhlídkový let v Nazce (cca 160 USD)

 

PERU2 PERU3 PERU4 PERU5

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné