Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
madeira

MADEIRA - 2022!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Funchal - Monte - Camara de Lobos - Porto Moniz - Pico de Areiro - Santana - Ribeiro Frio - Porto da Cruz - Paul da Serra - Porto Santo - Garajau - Curral das Freiras - Faja dos Padres...Termín 14.07.-21.07.2022

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 12 hod. odlet z Prahy přímou linkou na Madeiru. Transfer na ubytování do hotelu Jardins d´ Ajuda cca 3 km od centra Funchalu a 500 m od moře. Cca 50 od hotelu se nachází nákupní centrum "Madeira Fórum".

2.den

Prohlídka madeirské metropole FUNCHALU včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie (místo posledního odpočinku Karla I. - nekorunovaného české krále). Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva vyhlídkové terasy u "sopečného" kráteru CURRAL DAS FREIRAS a zastávka ve stejnojmenné vesnici s ochutnávkou místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). Pohodlná procházka podél levády (typického vodního kanálu - akvaduktu). Prohlídka věhlasné botanické zahrady ve FUNCHALU (ukázky exotické flóry pocházející nejen z Madeiry, ale i jižní Afriky a Brazílie). Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka původní rybářské vesničky CAMARA DE LOBOS, proslavené pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na impozantní útes CABO GIRAO - vyhlídkovou plošinu s prosklenou podlahou zavěšenou téměř 600 m nad hladinou Atlantiku. Návštěva lávové jeskyně a vulkanologického centra SAO VICENTE. Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky (koupání). Procházka okolo levády poblíž osady RABACAL. Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva dílny na výrobu proutěného zboží a moderního kostela ve vesnici CAMACHA. Lehká túra vulkanickou pouští a po pestrobarevných útesech SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova. Druhé největší město ostrova - MACHICO. Zastávka u dvanáctimetrové sochy Krista v GARAJAU. Návrat na ubytování.

6.den

Nenáročná turistika v Madeirských horách - oblasti PICO DE ARIEIRO. Zastávka v RIBEIRO FRIO s pstružími sádkami. Procházka podél místní levády na jednu z nejkrásnějších vyhlídek ostrova - tzv. "Balkony". Možnost hřebenové túry na nejvyšší horu ostrova PICO DE RUIVO nabízející fantastické výhledy. Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku. Exkurze do zpracovny cukrové třtiny v městečku PORTO CRUZ. Ochutnávka Madeirských vín. Návrat na ubytování.

7.den

Fakultativně celodenní výlet lodí na ostrov PORTO SANTO - jeden z posledních turisty neobjevených koutů Evropy. Okružní jízda po ostrově (dům K. Kolumba, větrné mlýny) zakončená odpočinkem na krásné, 9 km dlouhé písečné pláži. Návrat na ubytování.

8.den

V časných odpoledních hodinách transfer na letiště. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 22 hod.

9.POZNÁMKA

Turistické trasy uvedené v programu zvládne každý, komu nečiní normální chůze problémy. Trasy je možné upravit podle fyzické kondice jednotlivých účastníků zájezdu.Na Madeiře je teplé počasí s dostatkem vláhy. Průměrné denní teploty v červenci jsou 26°C, průměrné noční teploty jsou 21°C. Teplota moře by se měla pohybovat kolem 23°C. Množství srážek je větší na severu ostrova než na jihu. My se budeme ale pohybovat po celém ostrově. Počasí se na Madeiře nedá předpovídat, může se během dne několikrát zcela změnit. Může být také rozdílné v různých částech ostrova a v různých nadmořských výškách. Na to je třeba denně myslet a při každém výletu je třeba počítat také s deštěm, s náhlým zhoršením počasí a s větrem (byť v červenci 2021 za celý měsíc ve Funchalu ani jednou nepršelo).

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
22150114.7.2022 - 21.7.202223 490,00 Kč
LM 22 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 7 večeří (bufet):   
3185 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
4500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Funchal - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu autokarem/minibusem
  • 7x ubytování v hotelu Jardins d´Ajuda **** - www.hoteisajuda.pt (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x snídani (bufet)
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 100 €

 

Související odkazy:

md1 MD2 MD3 MD4

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné