Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
jungfrau

ŠVÝCARSKO - 2022!

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Einsiedeln - Schwyz - Pilatus - Luzern - Interlaken - Jungfraujoch - Kleine Scheidegg - Schilthorn - Thun...Termín 10.06.-15.06.2022. SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 22.30 hod. Noční přejezd.

2.den

Návštěva oblíbeného poutního místa EINSIEDELN, rozsáhlého barokního komplexu výstavného benediktinského kláštera s proslulou Černou madonou a úchvatnou knihovnou čítající téměř čtvrt milionů svazků včetně vzácných rukopisů. Prohlídka pozoruhodného městečka SCHWYZ s bohatou historií a četnými památkami. Přejezd do populárního letoviska BRUNNEN situovaného na břehu VIERWALDSTÄTTSKÉHO JEZERA. Návštěva firemní prodejny a muzea dokumentující historii výroby slavných kapesních nožíků firmy VICTORINOX. Fakultativně cca 45 min. dlouhá vyhlídková plavba po jezeře považovaném díky nádhernému okolí vytvářejícím kulisu ne nepodobnou severským fjordům za nejkrásnější v celém Švýcarsku. Panoramatická jízda majestátným průsmykem SUSTEN (2 224 m) spojená s nenáročnou procházkou vedoucí neobyčejnou alpskou krajinou k ledovci STEINGLETSCHER. Ubytování v Innertkirchenu.

3.den

Z Alpnachstadu výjezd stylovými vagonky jezdícími po nejstrmější ozubnicové trati na světě (max. sklon 46%) až na vrchol legendárního PILATU (2 132 m), jedinečného místa s překrásným rozhledem na alpské velikány, hluboko zaříznutá údolí i malebná jezera na jejich dně. Návrat nově otevřenou kabinkovou lanovkou s prosklenými stěnami evokujícími pocit letícího draka. Prohlídka historického LUZERNU se světoznámým Kapličkovým mostem přes řeku Reuss, okouzlujícími uličkami starobylého centra a pozůstatky opevnění. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva působivé, 1,5 km dlouhé, soutěsky řeky AARE. Výlet horským vláčkem z Lauterbrunnenu do Wengenu a odtud lanovkou na MÄNNLICHEN (2 230 m) s velkolepým výhledem na horské panorama se známými štíty: Eiger, Mönch a Jungfrau. Nenáročná 2 hod. procházka po turistickém chodníku do sedla KLEINE SCHEIDEGG (2 061 m). Odtud fakultativně výlet zubačkou na JUNGFRAUJOCH, do nejvýše položené železniční stanice v Evropě (3 454 m). Na odjezd busu Vás dopraví vláček, zatímco zdatnější turisté mohou zvolit pěší sestup do Wengenu s závěrečnou jízdu vláčkem. Návrat na ubytování.

5.den

Přejezd do impozantního údolí LAUTERBRUNNENTAL s více než 70 vodopády. Návštěva unikátních vodopádů TRÜMMELBACH napájených tajícími ledovci, deseti kaskád rafinovaně ukrytých v nitru skály. Výjezd lanovkou do typické vesničky MÜRREN (1 650 m), odkud vede pohodlná cesta do cca 5 km vzdáleného Grütschalpu. Velkolepé výhledy na horské panorama se známými štíty Eiger, Mönch a Jungfrau patří k nejsilnějším dojmům z celého zájezdu. Fakultativně možnost pokračování pozemní lanovkou k vyhlídkové restauraci Almendhubel (1 932 m) následovaný sestupem do Grütschalp. Milovníci kultovních příběhů o Agentu 007 se pak mohou nechat vyvézt na vrchol SCHILTHORN (2 973 m) s pověstnou otáčivou restaurací Piz Gloria, která se stala kulisou bondovky "Ve službách jejího Veličenstva". Krátká zastávka v turistickém středisku INTERLAKEN, vstupní bráně do Bernských Alp. Prohlídka středověkého THUNU ležícího na břehu stejnojmenného jezera se siluetou hradu z 12. stol. Noční přejezd.

6.den

Příjezd do Prahy v cca 5.30 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
22320110.6.2022 - 15.6.20228 990,00 Kč
LM 8 590,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • příplatek za 3 večeře:   
1300 
 • příplatek za nástup v Rakovníku:   
200 
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
750 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
 • 3x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 3x snídani (možnost dokoupení večeří)
 • průvodce
 • pobytovou taxu
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • doporučená částka na vstupné, lanovky a loď: cca 150 CHF

 

ŠV1 ŠV2 ŠV3 ŠV4

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné