Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Cappad

TURECKO (letecky) - 2020!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Kappadokie - Uchisar - Kaymakli - Ihlara - Kervansaray Sultanhani - Pamukkale - Hierapolis - Afrodisias - Artemidin chrám - Didyma - Pergamon - Burse - Istanbul - Bospor...termín 02.10.-10.10.2020

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 9.30 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Kayseri. Transfer na ubytování.

2.den

Celodenní program v oblasti KAPPADOKIE, v pohádkové krajině vytvořené sopečnými vyvřelinami a dešťovou vodou, která pak společně s větrem vymodelovala měsíční krajinu skalních pyramid, kuželů a jiných tvarů dosahujících výšky až 100 metrů. Zastávka v typické vesničce UCHISAR se skalním hradem nabízejícím nádherné panorama. Výlet do skalního města GÖREME s jeskynními obydlími a kostely prvních křesťanů. Prohlídka skalního klášterního komplexu ZELVE a pozoruhodného podzemního města KAYMAKLI se spletitým labyrintem chodeb vykutaným v 8 hloubkových úrovních. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva kaňonu IHLARA s malovanými kostely z 6.-11. stol. vytesanými v měkké sopečné hornině a skalisky neobyčejných tvarů, které posloužily jako kulisa mnoha filmů. Zastávka v KERVANSARAY SULTANHANI, malé pevnosti, která sloužila k ochraně a odpočinku karavan. Přejezd do KONYE, bývalého sídla Řádu tančících dervišů a nejortodoxnějšího města v Turecku. Ubytování.

4.den

Návštěva PAMUKKALE, svérázných travertinových teras tvořících kamenné kaskády a jezírka s minerální vodou. Prohlídka vykopávek dávného lázeňského města HIERAPOLIS (Apollonův chrám, nekropole, římské divadlo, možnost koupání ve stylovém bazénu s mramorovými sloupy a minerální vodou). Ubytování.

5.den

Výlet do jedné z nejkrásnějších antických lokalit - bájného AFRODISIASU, jehož srdcem byl chrám bohyně Afrodité. Součástí areálu je i největší stadion v malé Asii s kamennými tribunami pro 50 000 diváků. Cestou do Efesu prohlídka pozůstatků slavného ARTEMIDINA CHRÁMU, svého času jedné z největších a nejkrásnějších staveb řeckého světa (právem zařazeného mezi jeden ze sedmi divů světa). Ubytování v oblasti Kusadasi.

6.den

Návštěva městečka DIDYMA s velkolepým chrámem zvaným Didymaion. Zastávka v MILÉTU, kdysi významném starověkém městem zmiňovaném v Novém zákoně s dochovaným amfiteátrem z 5. stol. př.n.l. a také v PRIENÉ s ruinami antického města včetně chrámu Athény Polias. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka věhlasného města PERGAMON s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Krátká zastávka v prvním městě Osmanské říše - BURSE. Ubytování v Istanbulu.

8.den

Prohlídka starobylého centra ISTANBULU, "brány orientu" rozložené na dvou kontinentech: mešita Hagia Sofia (chrám Boží Moudrosti) považována za nejhonosnější stavbu byzantské kultury, která svého času byla největším křesťanským chrámem světa; úchvatná Modrá Mešita - symbol Istanbulu se 6 minarety; palác Topkapi - až do roku 1839 oficiální residence osmanských sultánů a centrum vlády nad celou říší, součástí je i klenotnice s předměty nevyčíslitelné hodnoty; Hipodrom, který je dnes jednou z nejoblíbenějších promenád; Cisterna Yerebatan - působivě nasvícená jedinečná podzemní zásobárna vody ze 4 stol. podepřená více než 300 sloupy. Osobní volno. Návrat na ubytování.

9.den

Výlet lodí po BOSPORU, pod smělými mosty spojujícími evropskou a asijskou část města. Návštěva Velkého bazaru, největšího komplexu krytých tržnic na světě s téměř 60 krytými pasážemi a více než 1 200 obchody. Právě zde lze nejlépe zažít pravou orientální atmosféru a nakoupit vše od zlata až pro předměty běžné denní potřeby. Odpoledne transfer na letiště v Istanbulu. Přílet do Prahy v cca 18.30 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
2052012.10.2020 - 10.10.202022 490,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Kayseri a Istanbul - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 8x polopenzi
  • místního a českého průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 115 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné