Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Expo

EXPO Dubaj - Abu Dhabí - Sharjah - 2022!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: EXPO 2020, Dubaj, Sharjah, Abu Dhabí. Průvodce: Ing. Martin Černý. Termín: 15.03.-22.03.2022

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Dubaje v cca 9 hod. Transfer na ubytování.

2.den

První část prohlídky DUBAJE. Přesun do starobylé čtvrti Al Fahidi, kde lze obdivovat domy starých perských obchodníků s typickými "větrnými" věžemi plnícími funkci dnešní klimatizace. Prohlídka expozice Dubajského muzea instalované ve 200 let staré pevnosti Al Fahidi. Přejezd tradiční dřevěnou lodí "Abra" do čtvrti Deira, historického srdce emirátu s voňavým trhem plným exotického koření a tzv. "zlatým sukem. Návštěva "Dubai Frame" - 150 m vysoké atrakce ve tvaru obrazového rámu (samozřejmě největšího na světě) s výhledem na centrum města. Relaxace na pláži La Mer. Zastávka u Burj Al Arab - nejpřepychovějšího hotelu na světě vybudovaného ve tvaru napnuté lodní plachty. Návrat na ubytování.

3.den

Celodenní návštěva výstavy EXPO 2020, jejíž mottem je "spojování myšlenek, vytváření budoucnosti" (celodenní vstupenka stojí 27,50 USD, vícedenní 56,50 USD, senioři nad 60 let mají vstup zdarma, studenti a mládež zakoupí vstupenku s 50% slevou). Fakultativně večeře na lodi při plavbě po Dubai Creek, ultramoderní čtvrtí Dubai Marina s úžasným panoramatem tvořeným mrakodrapy (cena: 1 200 Kč/os.). Návrat na ubytování.

4.den

Pokračování v prohlídce DUBAJE, jedné z nejluxusnějších turistických destinací světa: Dubai Miracle Garden - květinová zahrada s miliony květů; fotozastávka s pohledem na Zabeel Palace - sídlo dubajského šejka; Burj Khalifa, aktuálně nejvyšší budova na naší planetě tyčící se 828 m vysoko - výjezd výtahem na otevřenou vyhlídkovou plošinu do 124. patra (452 m), odkud lze dohlédnout téměř 100 km daleko (návštěvu je žádoucí objednat v okamžiku uzavření smlouvy o zájezdu - cena v předprodeji činí 1 500 Kč/os., na místě tato atrakce stojí cca 2 400 Kč/os.); volno v největším obchodním domě světa - Dubai Mall s gigantickým akváriem hostícím rejnoky a žraloky (nákupy, večeře); večer zhlédnutí kolosálního vodního představení Dubai Fountain, kdy je každou vteřinu za doprovodu hudby hnáno do výšky až 150 m více jak 83 000 l vody. Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva SHARJAHU, nejkonzervativnějšího ze všech emirátu, jehož hlavní město je považováno za kulturní centrum celého arabského světa (Koránové náměstí, obrazová galerie, pevnost, souk, rozsáhlé Muzeum islámské civilizace…). Odpoledne osobní volno nebo fakultativní výlet terénními džípy do pouště (adrenalinová jízda ve stylu rallye Dakar, projížďka na velbloudech, ukázky břišního tance, vyzkoušení vodní dýmky, v ceně 1 300 Kč/os. je i večeře). Návrat na ubytování.

6.den

Celodenní návštěva výstavy EXPO 2020. Večer transfer do 5* hotelu v Abu Dhabí (cca 150 km).

7.den

Prohlídka ABU DHABÍ - luxusní metropole Spojených Arabských Emirátů, která před objevením místních ropných nalezišť byla jen malou beduínskou vesnicí: interiéry monumentální mešity Sheika Zayeda; ostrov Yas Island se závodním okruhem Formule 1; návštěva galerie a muzea umění Louvre Abu Dhabí; krátký odpočinek na městské pláži "Corniche" lemované 8 km dlouhým pobřežním bulvárem… Návrat na ubytování.

8.den

Přesun do DUBAJE. Vyhlídková jízda nadzemním vláčkem, tzv. monorailem, na exkluzivní ostrov The Palm Jumeirah vystavěný ve tvaru palmového stromu. Svezení na nedávno otevřeném největším ruském kole světa (výška 250 m, doba jízdy: 38 min., 48 kabin po max. 40 osobách). Transfer na letiště. Přílet do Prahy v cca 23.30 hod.

9.POZNÁMKA

Upozorňujeme, že při cestě do SAE nesmí být v cestovním pase izraelské vízum nebo vstupní razítko do Izraele! Zájezdu se mohou zúčastnit pouze osoby s dokončeným očkováním, případně zájemci, kteří Covid prodělali nejdéle 6 měsíců před koncem zájezdu.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
22220115.3.2022 - 22.3.202227 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • časová sleva při 30% záloze (akce platí do 30.11.2021)::   
-500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Dubaj - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x snídani
  • místního a českého průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • vstupné dle programu (mimo fakultativních výletů a vstupného na EXPO - viz. program): cca 60 USD
  • "spropitné" cca 12 USD

 

dub1 dub2 dub3 dub4

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné