Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
krome

ČESKO - perly Moravy II - 2021!

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Lysice - Zlín - destilérka Rudolf Jelínek - Kroměříž - Baťův kanál - Archeoskanzen Modra - Buchlovice - Buchlov...Termín 04.08.-08.08.2021

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.00 hod. Prohlídka barokního zámku LYSICE s upraveným parkem a promenádní sloupovou kolonádou, jehož interiéry se pyšní bohatými sbírkami nábytku a uměleckých předmětů. K raritám patří expozice českého skla, zbraní a orientálních exponátů. Návštěva KOŠÍKÁŘSKÉHO MUZEA v obci Morkovice-Slížany, která byla do roku 1948 považována za baštu tohoto řemesla. Ubytování v centru Kroměříže.

2.den

Okružní jízda ZLÍNEM, který v první polovině dvacátého století proslavil zakladatel místních obuvnických závodů - Tomáš Baťa Návštěva výstavy mapující dějiny baťovského koncernu od založení firmy až do jejího znárodnění v roce 1945. Její součástí je i muzeum obuvi (přehlídka bot národů ze všech kontinentů). Závěrečné téma je pak věnováno expedičním cestám inženýrů Hanzelky a Zikmunda. Prohlídka legendární budovy č. 21, tzv. Mrakodrapu (svého času druhá nejvyšší budova Evropy) s unikátním výtahem sloužícím jako kancelář ředitele. Prohlídka výrobního závodu vyhlášené destilérky RUDOLF JELÍNEK spojená se závěrečnou ochutnávkou a možností nákupů v podnikové prodejně. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva KROMĚŘÍŽE, jednoho z nejkrásnějších měst České republiky přezdívaného "Hanácké Athény". Prohlídka arcibiskupského zámku (UNESCO) s velkolepou knihovnou a hodnotnými sbírkami. Chybět nebude procházka známou Podzámeckou zahradou s potůčky, rybníky, řadou soch a romantických staveb ani jedinečnou Květnou zahradou koncipovanou jako pomyslná divadelní scéna (kolonáda, rotunda, vodotrysky…). Exkurze do arcibiskupských vinných sklepů s ochutnávkou mešního vína. Pozornost si však zaslouží i další místa, např. mincovna, muzeum Kroměřížska s výstavou o Maxu Švabinském nebo stálá expozice Karla Kryla v budově Starého pivovaru. Fakultativně komentovaná večerní plavba lodí s degustací vína a hudebním doprovodem po části BAŤOVA KANÁLU, který byl v délce 52 km dokončen v roce 1938. Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka ARCHEOSKANZENU MODRA vybudovaného v roce 2004 jako věrná kopie velkomoravského sídliště s palisádovým opevněním, strážními věžemi a vstupní bránou. Návštěva pozoruhodného muzea ŽIVÁ VODA, jehož součástí je i podvodní tunel široký dva a dlouhý osm metrů (seznámení s vodními živočichy a rostlinami povodí řeky Moravy). Exkurze do dílny na výrobu TUPESKÉ KERAMIKY zachycující historii a technologii produkce majoliky (možnost nákupu). Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva zámeckého komplexu BUCHLOVICE, reprezentativního sídla s luxusními interiéry, oklopeného rozsáhlým anglickým parkem řadícím se mezi nejkrásnější historické zahrady u nás. Prohlídka nedalekého hradu BUCHLOV, strategické pevnosti, která se stala kulisou několika filmových příběhů (O statečném kováři, Bathory, Četnické humoresky). Příjezd do Prahy v cca 20 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
2179014.8.2021 - 8.8.20215 600,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
700 
  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, WC, DVD, bufet)
  • 4x ubytování na internátu (2 lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením pro 2 sousední pokoje)
  • 4x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné