Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
franto

ZÁPADNÍ ČECHY - 2020!

AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Stekník - Waldsassen - Františkovy Lázně - Kynžvart - CHKO Slavkovský les - Kladská - Fichtelgebirge - Ochsenkopf - Aš - Seeberg - Loket - Svatošské skály - Cheb - Karlovy Vary...termín 12.07.-18.07.2020

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 8 hod. Prohlídka málo známého zámku STEKNÍK patřícího však k nejvýznamnějším rokokovým stavbám v ČR (interiéry byly zpřístupněny teprve roku 2015). Návštěva STATKU BERNARD v Královském Poříčí. Jedná se o typický hospodářský dvůr vystavěný roku 1922 v tzv. chebském hrázděném stylu, který se stal místem prezentace tradičních řemesel Karlovarského kraje. Součástí areálu je rovněž zoo koutek a zemědělské muzeum. Ubytování ve Františkových Lázních, cca 1,5 km od Nové kolonády.

2.den

Dopoledne výlet do německého WALDSASSENU, jehož dominantou je klášterní bazilika patřící k nejhonosnějším barokním stavbám Bavorska. Návštěva nedaleké Kaple sv. trojice, jedné z nejneobvyklejších sakrálních staveb Německa, s jejímž interiérem i exteriérem je spojeno číslo 3 (V případě nemožnosti vstupu na území SRN, bude realizován náhradní program v ČR: Nenáročná procházka přírodní rezervací SOOS, kde z bahenních sopek probublává čistý oxid uhličitý.). Odpoledne prohlídka FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍ, vyhlášeného lázeňského střediska založeného roku 1793 císařem Františkem I. Léčivé účinky zdejších pramenů jsou však opěvovány již od 15. stol. Procházka centrem s lázeňskými domy v empírovém či klasicistním stylu a parky, ze kterých vyzařuje klid a pohoda. Možnost vycházky lesoparkem k rybníku Amerika (návštěva minizoo nebo koupání), kam lze dojet rovněž turistickým vláčkem nebo posezení v některé z lázeňských kaváren či cukráren. Návrat na ubytování.

3.den

Prohlídka původně barokního zámku KYNŽVART umístěného v rozhlehlém anglickém parku a přestaveného ve stylu vídeňského klasicismu pro rakouského kancléře Metternicha. Návštěva Domu přírody CHKO SLAVKOVSKÝ LES s interaktivní expozicí o minerálních pramenech a rašeliništích. Procházka po dřevěných chodnících 2,5 km dlouhé naučné stezky KLADSKÁ, vedoucí rašelinným lesem okolo Kladského rybníka a umělého vodního kanálu Dlouhá stoka z 16. století. Návrat na ubytování.

4.den

Přejezd na území sousedního Německa. (V případě nemožnosti vstupu na území SRN, bude realizován náhradní program v ČR: STARÝ HROZŇATOV - pozoruhodný barokní poutní areál Maria Loreto s kaplí Panny Marie; MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - visutou kabinkovou lanovou dráhou k hotelu Krakonoš a odtud do parku Bohemium (cca 70 dokonalých miniatur stavebních a technických památek ČR), návštěva jedné z nejkrásnějších světových kolonád, možnost ochutnávky minerálních pramenů, zastávka u zpívající fontány a budovy Nových lázní postavené podle vzoru slavného casina v Monte Carlu.). Zastávka u pramene Ohře vyvěrající v místě obehnaném dvanácti žulovými kameny s vytesanými názvy měst, kterými třetí nejdelší české řeka protéká. Návštěva pohoří FICHTELGEBIRGE (Smrčiny). Výjezd lanovkou z města Bischofgrunn na jeden z nejvyšších vrcholů OCHSENKOPF (1 024 m), kde se nachází kamenná rozhledna s kruhovým výhledem. Procházka největším evropským skalním labyrintem poblíž městečka LUISENBURG, kde příroda fascinujícím způsobem poskládala gigantické žulové bloky. Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva AŠE - nejzápadnější města v ČR (bývalý evangelický kostel Nejsvětější Trojice, socha M. Luthera - jediná v Čechách, kamenný most, vrch Háj s Bismarckovou rozhlednou…). Exkurze do místního textilního muzea, které dokumentuje bohatou historii textilní výroby od nejstarších postupů až po nejmodernější technologie poloviny 20. stol. Mezi exponáty vynikají tkalcovské a pletařské stroje udržované v provozuschopném stavu. Raritou je pak největší sbírka rukavic v Evropě. Vedle muzea lze pak obdivovat kamenný reliéf Salva Guardia s císařským znakem a erby z roku 1724. Prohlídka románského hradu SEEBERG z konce 12. stol., jehož návštěvnický okruh zahrnuje zajímavou sbírku porcelánu, zatímco v přilehlých hospodářských staveních je instalovaná etnografická výstava věnovaná venkovskému životu na Chebsku 18. století. Procházka naučnou stezkou (cca 1,5 km) přírodní rezervace SOOS, kde z bahenních sopek probublává čistý oxid uhličitý (V případě vypuštění programu v SRN nahradí SOOS výstup na kamennou rozhlednu HÁJ /758m/ na nejvyšším vrcholu české části pohoří Smrčiny /výhled na město, Krušné hory a Slavkovský les/). Návrat na ubytování.

6.den

Přejezd do bývalého královského města LOKET, malebně rozloženého v meandru řeky Ohře, jehož symbolem je středověký kamenný hrad vypínající se na skalním ostrohu. Prohlídková trasa vede reprezentativními prostory s unikátními nástěnnými malbami z dob vlády Václava IV. až do bývalé věznice, kde se nachází výstava útrpného práva. Chybět nebude ani procházka historickým centrem s měšťanskými domy a kostelem sv. Václava. Možnost vyhlídkové plavby lodičkou s neobyčejným pohledem na město nebo vycházka NP SVATOŠKÉ SKÁLY s cílem v Doubí (cca 10 km). Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka starobylého centra CHEBU s pěkným náměstím, jehož nejznámější atrakcí je komplex 11 středověkých kupeckých domů ze 14. stol. - tzv. Špalíček. K vidění bude rovněž Pachelbelův dům - místo zavraždění Albrechta z Valdštejna, kostel svatého Mikuláše s vyhlídkovou věží, Chebský hrad či františkánský klášter. Odpoledne návštěva proslulých KARLOVÝCH VARŮ, které se těšily přízni mnoha šlechtických rodů i bohatých měšťanů již v 16. století. Příjezd do Prahy v cca 19 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
20770112.7.2020 - 18.7.20207 250,00 Kč
LM 7 050,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • lázeňský poplatek
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné