Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
RAKOUSKO - ITÁLIE (cykloturistika) - 2020!

RAKOUSKO - ITÁLIE - Alpe Adria (cykloturistika) - 2022!

CYKLOTURISTIKA pouze s jedním nočním přejezdem na cestě zpět: Bischofshofen - Mallnitz - Millstätter See - Villach - Ossiacher See - Faaker See - Venzone - Udine - Aquilei - Grado. Trasy vedou zpravidla po méně frekventovaných komunikacích a cyklostezkách. Každý den, s výjimkou pátého, lze dojet do hotelu v sedle bicyklu. Plánované etapy je možné s pomocí autobusu zkrátit. Zájezd je svým charakterem vhodný pro všechny věkové kategorie a typy kol. Termín 10.06.-16.06.2022. SLEVA!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 5.30 hod. Vyložení kol u skokanských můstků v BISCHOFSHOFENU, dějišti známého "Turné 4 můstků". Cykloturistika proti proudu řeky Salzach a dále vzhůru okouzlujícím údolím GASTEINER TAL, které bývá nazýváno branou do NP Vysoké Taury. Trasa povede malebnými lázeňskými městečky stejně jako nádhernou přírodou s majestátnými štíty a svěžími pastvinami (cca 50 km). Ubytování v lyžařském středisku BAD GASTEIN.

2.den

Železnicí vedoucí 8 km dlouhým tunelem se během čtvrt hodiny přepravíte z nejvyššího bodu celé trasy (1 200 m) skrz hlavní alpský hřeben do městečka MALLNITZ. Odtud sjezd po silnici do Obervellachu, kde začíná cyklostezka podél dravé řeky Möll. Fakultativně krátká zajížďka k jezeru MILLSTÄTTER SEE (koupání). Odpočinek v historickém městě SPITTAL AN DER DRAU, odkud se dále bude pokračovat po Drávské cyklostezce až na ubytování do vesničky Kellerberg (cca 65 km). Nocleh.

3.den

Od hotelu na kole do starobylého VILLACHU se siluetou pozůstatků mohutného hradu Landskron v pozadí. Možnost odbočení k jednomu z nejkrásnějších korutanských jezer - OSSIACHER SEE (koupání), případně jezeru FAAKER SEE s průzračně čistou vodou. Opuštění území Rakouska a přejezd do Itálie (cca 55 km). Ubytování v Tarvisiu.

4.den

Nejscéničtější den začne cyklostezkou zbudovanou na bývalém železničním svršku stále z kopce ve stopách opuštěné trati se spoustou tunelů, můstků a drážních domků do středověkými hradbami obehnaného VENZONE - údajně nejkrásnější italské vesnice s nezaměnitelnou atmosférou. Cíl bude v městečku Tarcentino (cca 60-90 km). Nocleh.

5.den

Závěrečná rovinatá etapa povede nejprve okolo UDINE. Následovat bude průjezd neobyčejným renesančním městečkem PALMONOVA zbudovaným na půdorysu devíticípé hvězdy. Návštěva slavné baziliky v AQUILEI (UNESCO) s nejstarší dochovanou křesťanskou mozaikou světa. Po hrázi přetínající lagunu příjezd do oblíbeného letoviska GRADO, ležícího na břehu Jadranu (cca 75 km). Přejezd busem na ubytování do Lignana.

6.den

Volný den a odpočinek u moře. Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

7.den

Příjezd do Prahy v cca 7 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
22440110.6.2022 - 16.6.202212 400,00 Kč
LM 11 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
1700 
 • příplatek za nástup v Plzni:   
250 
 • příplatek za nástup v Rakovníku:   
200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Plzeň, Rakovník, Beroun, Praha, České Budějovice

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • dopravu klimatizovaným autokarem s WC včetně přepravy kol
 • jízdenku na vlak Böckstein - Mallnitz včetně přepravy kola
 • 5x ubytování v penzionu/hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 5x polopenzi
 • průvodce
 • pobytovou taxu
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění

 

Alpe2 alpe3 alpe4 Alpe5 alpe6 Alpe1

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné