Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
bretaň

FRANCIE - Bretaň (letecky) 2021!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Paříž - Rennes - Vitré - Broceliadský les - Mont St.Michel - Saint Malo - Fort la Latte - Ploumanach - Guimiliau - Locronan - Pointe du Raz - Concerneau - Pont Aven - Quimper - Carnac - Quiberon - Sainte Anne d'Auray - Locmariaquer - Vannes...termín 21.09.-27.09.2021

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Paříže v cca 7 hod. Transfer do hotelu v pěším dosahu stanice metra. Uložení zavazadel. Volný den, event. prohlídka PAŘÍŽE s průvodkyní (doprava metrem). Nocleh.

2.den

Ráno transfer na nádraží. Přejezd rychlovlakem TGV do Rennes (cca 1,5 hod.). Prohlídka RENNES, hlavního města Bretaně s úzkými uličkami a hrázděnými domy. Návštěva okouzlujícího města VITRÉ, jehož historické centrum zůstalo od středověku prakticky beze změny. Krátká procházka tajuplným BROCELIADSKÝM LESEM spojeným s pověstmi o králi Artušovi, kouzelníku Merlinovi a víle Vivianě. Ubytování na okraji Rennes.

3.den

Návštěva jedné z nejnavštěvovanějších památek Francie - proslulého klášterního komplexu MONT ST. MICHEL zbudovaného na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin. Prohlídka mohutnými hradbami obehnaného SAINT MALO, přístavního města proslaveného korzáry. Zastávka na mysu CAP FRÉHEL s úchvatnými pískovcovými útesy bičovanými vlnami Atlantiku. Nenáročná vycházka Smaragdovým pobřežím od majáku k majestátní pevnosti FORT LA LATTE. Ubytování u Saint Brieuc.

4.den

Přesun na tzv. POBŘEŽÍ RŮŽOVÉ ŽULY patřící mezi nejkrásnější přírodní scenérie Bretaně, kde obří kamenné bloky omývá smaragdově zbarvené moře. Odpočinek v populárním letovisku PLOUMANACH, původně rybářském městečku s pěknými písečnými plážemi. Ve vesničce GUIMILIAU prohlídka kamenného kostelíka obklopeného unikátní kalvárií s více než 200 postavami zobrazujícími Kristovo utrpění. Návštěva romantické vesničky LOCRONAN s pitoreskními domky vystavěnými ze žuly, které posloužily jako kulisa mnohých slavných filmů francouzské kinematografie Ubytování na okraji Quimperu.

5.den

Zastávka na "konci světa", nejzápadnějším výběžku Francie, mysu POINTE DU RAZ s nádhernými útesy vypínajícími se téměř 80 m vysoko nad rozbouřenou hladinou oceánu. Procházka rybářským městem CONCERNEAU s půvabným opevněným centrem na malém ostrůvku přístupným po můstku. Návštěva rozkošného PONT AVEN, jehož okolí se stalo inspirací mnoha známých malířů v čele s Paulem Gauguinem. V případě časové rezervy zastavení v QUIMPERU vyhlášeném výrobou fajánse (monumentální katedrála St. Corentin, hrázděné domy…). Návrat na ubytování.

6.den

Návštěva úžasného megalitického areálu poblíž CARNACU, kde lze obdivovat tisíce mystických dolmenů a menhirů starších než pyramidy v Gíze rozesetých v dlouhých pravidelných řadách. Přejezd na fotogenický poloostrov QUIBERON spojený s pevninou úzkou písečnou kosou, kde již dávno průmyslové zpracování sardinek vystřídal turistický ruch. Prohlídka významného poutního místa SAINTE ANNE D´AURAY s impozantní bazilikou. Zastávka v další významné prehistorické lokalitě LOCMARIAQUER s gigantickým menhirem, který býval největší v celé Evropě. Ubytování na okraji Vannes.

7.den

Prohlídka města VANNES s atraktivními uličkami starého města, katedrálou a jachetním přístavem. Transfer na letiště v Nantes. Přílet do Prahy v cca 17 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
21090121.9.2021 - 27.9.202122 490,00 Kč
LM 21 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
5000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Paříž a Nantes - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • jízdenku na TGV
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 6x ubytování v hotelu - www.hotel-BB.com (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
  • 6x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné včetně MHD v Paříži: cca 80 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné