Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
radhošť

ČESKO - Moravskoslezské Beskydy - 2020!

AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Svatý Kopeček - Pustevny - Radhošť - Velký Javorník - Valašské Meziříčí - Jurkovičova rozhledna - Stezka Valaška - Kunčice pod Ondřejníkem - Lysá hora - Kopřivnice - Štramberk...termín 02.08.-08.08.2020

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 7 hod. Zastávka na známém poutním místě SVATÝ KOPEČEK, jehož dominantou je skvostná barokní bazilika Navštívení Panny Marie. Návštěva přilehlé ZOO pečující o více než 300 živočišných druhů (průchozí výběh pro makaky, pavilon netopýrů, obří akvárium pro žraloky…). Ubytování v obci Horní Bečva, nedaleko přehrady vhodné ke koupání.

2.den

Výjezd busem do sedla PUSTEVNY s dřevěnými stavbami od Dušana Jurkoviče. Pěší turistika po trase: vyhlídkový altánek Cyrilka - socha pohanského boha Radegasta - hora RADHOŠŤ (1 129 m) - Rožnov pod Radhoštěm (cca 14 km). Návrat na ubytování.

3.den

Autobusem do rekreační osady Horečky s bizarním koktejlem moderních a zpustlých staveb. Výstup na VELKÝ JAVORNÍK (918 m), nejvyšší bod Veřovických vrchů s dřevěnou rozhlednou. Sestup do sedla Pindula s populární Zbojnickou kolibou (cca 8,5 km, klesání/převýšení cca 420 m). Návrat na ubytování.

4.den

Exkurze do dílny na výrobu koberců a gobelínů ve VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ, kde se již více než sto let věnují ručnímu tkaní klasických gobelínů, originálních koberců a tapiserií. Sami si zde budete moci za plného provozu osahat a vyzkoušet toto tradiční umělecké řemeslo. Zastávka v pekařství s možností nákupu pravých valašských frgálů - koláčů z kynutého těsta posypaných sladkou drobenkou. Odpoledne krátká vycházka k JURKOVIČOVĚ ROZHLEDNĚ v Rožnově, případně individuální návštěva části VALAŠSKÉHO MUZEA V PŘÍRODĚ - přírodního skanzenu s jedinečnou sbírkou lidové architektury 1. pol. 19 stol. Návrat na ubytování.

5.den

Výjezd lanovkou z Trojanovic na PUSTEVNY. Možnost procházky po vyhlídkovém chodníku STEZKA VALAŠKA vedoucím na 22 m vysokou věž s pěkným rozhledem. Turistika po červené značce přes vrcholy Tanečnice (1 037 m) Čertův Mlýn (1 206 m) do Čeladné (cca 10 km). Cestou zpět do hotelu zastávka u dřevěného kostelíku v KUNČICÍCH POD ONDŘEJNÍKEM, který sem byl přestěhován z Podkarpatské Rusi. Nocleh.

6.den

Výšlap z Malenovic přes památník Ivančena na LYSOU HORU (1 323 m) - "královnu" Moravskoslezských Beskyd s neopakovatelným výhledem na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky, Malou i Velkou Fatru či Vysoké a Nízké Tatry. Sestup k přehradě Šance (cca 16 km, převýšení 800 m). Zastavení u pomníku Maryčky Magdonové. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka technického muzea Tatra v KOPŘIVNICI s poutavou expozicí vozidel této značky. Návštěva města ŠTRAMBERK nabízející řadu zajímavostí: rozhledna Štramberská Trúba, jeskyně Šipka - naleziště pozůstatků člověka neandrtálského, muzeum ilustrátora Zdeňka Buriana, možnost zakoupení Štramberských uší - místní cukrovinky z perníkového těsta ve tvaru kornoutu... Příjezd do Prahy v cca 20 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
2078012.8.2020 - 8.8.20208 300,00 Kč
LM 8 100,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 6x ubytování v hotelu - www.becva-hotel.cz (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné