Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
kv

ČESKO - Západní Čechy - Lázeňský trojúhelník

AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Chyše - Karlovy Vary - Mariánské Lázně - Františkovy Lázně - Lázně Kynžvart - Cheb - SOOS - Bečov nad Teplou - Kladská - Loket - Svatošské skály - Jáchymov - Kadaň - Uhelné safari...Termín 24.09.-30.09.2020

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 8 hod. Prohlídka zámku CHYŠE - tento zámeček ve stylu anglické gotiky pochází již z 12. stol. Možnost procházky v zámeckém parku nebo exkurze do zdejšího minipivovaru. Přejezd do KARLOVÝCH VARŮ, největších českých lázní, kde se projdete po známých kolonádách a můžete vyzkoušet účinky zdejších minerálních pramenů. Exkurze do světoznámé Becherovky (jedná se o návštěvnické centrum, kde je za použití VR brýlí vysvětlen postup výroby; vše je pak zakončeno ochutnávkou čtyř vzorků). Ubytování v centru Karlových Varů.

2.den

Návštěva MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ, druhých největších lázní v Čechách se stovkou minerálních pramenů. Procházka lázeňskou kolonádou s poslechem zpívající fontány a výhledy na okolní secesní lázeňské domy. Možnost návštěvy parku BOHEMINIUM - 75 miniatur stavebních a technických památek ČR. Lehká procházka po naučné stezce KLADSKÁ vedoucí rašeliništěm. Prohlídka zámku KYNŽVART s bohatými sbírkami, který býval letním sídlem habsburského kanceláře Metternicha. Po návratu do Karlových Varů výjezd pozemní lanovkou na vyhlídku DIANA. Nocleh.

3.den

Prohlídka historické části města CHEB (pozůstatky hradu; Pachelbelův dům, kde byl zavražděn Albrecht z Valdštejna; Špalíček; kostel sv. Mikuláše…). Přejezd do malebných FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍ, kde se nachází Františkův pramen, který byl již v 16. století nejvyhledávanější léčivou vodou v Evropě. Procházka národní přírodní rezervací SOOS (pozůstatky slaného jezera, které se během staletí přeměnilo v rašeliniště a minerální slaniště). Návrat na ubytování.

4.den

Volný den v KARLOVÝCH VARECH (možnost procházky s průvodcem nebo absolvování některé z lázeňských wellness procedur). Nocleh.

5.den

Návštěva státního hradu a zámku BEČOV NAD TEPLOU, kde je uchováván relikviář svatého Maura, (výjimečná památka s úžasnou historií a hodnotou srovnatelnou s korunovačními klenoty). Zastávka v LOKTI NAD OHŘÍ, které bývalo významným sídlem českých panovníků a královského rodu. Fakultativně pěšky z Lokte podél SVATOŠSKÝCH SKAL do Karlových Varů (cca 10 km). Cestou možnost občerstvení. Nocleh.

6.den

Zastávka v lázních JÁCHYMOV - první radonové lázně na světě a místo, odkud pochází dolar. Exkurze do dolu (štola č. 1, kde je muzeum a naučná stezka ohledně uranových dolů a politických vězňů anebo štola Johannes, což je na 1,5 - 2 hod. procházka pod zemí - není vhodné pro klaustrofobiky). Rozhledna na KLÍNOVCI - nejvyšší vrchol Krušných hor (1.244 m n. m.) s panoramatickými výhledy. Přejezd do KLÁŠTERCE NAD OHŘÍ - prohlídka města a zámku s jedinečnou expozicí porcelánu a návštěva lázní Evženie s ochutnávkou minerálních pramenů. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka královského města KADAŇ - náměstí s radnicí, hradem a Katovou uličkou - nejužší ulička v ČR, procházka po nábřeží Maxipsa Fíka. Neobvyklý zážitek v podobě absolvování tzv. UHELNÉHO SAFARI nedaleko Mostu. Seznámení s technologií povrchové těžby uhlí a následnou rekultivací krajiny (areál Benedikt, hipodrom Most, vyhlídková terasa lomu Vršany, vodní dílo Vrbenský, slavný přesunutý Děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie...; délka prohlídky cca 2,5 hod.). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
20900124.9.2020 - 30.9.20207 900,00 Kč
LM 7 700,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem
  • 6x ubytování v hotelu Anglický Dvůr*** v centru Karlových Varů - https://anglickydvur.com/cs/ (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné