Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Malta

MALTA (letecky) - 2020!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Valletta - Dingli - Mdina - Rabat - Mosta - Modrá jeskyně - Hagar Qim - Mnajdra - Marsaxlokk - Vittoriosa - Gozo - Victoria - Ggantija - Azurové okno...termín 25.08.-01.09.2020

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Krátce po poledni odlet z Prahy na Maltu. (let 2 h 35 min). Transfer do hotelu v klidné části města SLIEMA, cca 5 min. od centra s mnoha obchody a restauracemi a cca 200 m od pobřežní promenády vedoucí do St. Julians - nejvyhledávanějšího místa noční zábavy na Maltě. Navečer krátká procházka po nádherné čtvrti Sliema. Případné podvečerní koupání na skalnatých plážích kousek od hotelu.

2.den

Prohlídka metropole ostrova, opevněného města VALLETTA, které bylo vybudováno z kamene na obranu před krvavými tureckými útoky (Karmelitánský kostel, katedrála sv. Jana, Palác velmistrů, pevnost St. Elmo, zahrady Barakka s nádherným výhledem na přístav...). Úzké uličky s drobnými obchůdky a kavárničkami nabízí turistům neopakovatelnou atmosféru. Fakultativně možnost projížďky lodí podél městských hradeb, dvěma přírodními přístavy (cena: 16 €/os.). Návrat na ubytování. Případné podvečerní koupání na skalnatých plážích.

3.den

Procházka po největších maltských útesech DINGLI s úchvatnými vyhlídkami na nekonečnou hladinu moře a písečné pláže. Prohlídka poklidného městečka MDINA, přezdívaného Tiché město, které je atraktivní směsicí středověké a barokní architektury. Návštěva nedalekého RABATU, jehož největší atrakcí jsou pozůstatky římské vily s krásnými mozaikami a katakomby sv. Pavla a sv. Agáty. MOSTA - prohlídka farního kostela pyšnícího se 3. největší kopulí v Evropě a nevybuchlou německou bombou v interiéru. Odpoledne koupání na krásné písečné pláži Gnejna Bay. Návrat na ubytování.

4.den

Třičtvrtědenní fakultativní výlet lodí na krásný ostrůvek Comino. Koupání na nejkrásnější pláži v Modré laguně s průzračně čistou vodou. Navečer návrat zpět. (cena: 20 €/os.)

5.den

Fakultativně projížďka rybářskou bárkou podél strmých útesů k tzv. MODRÉ JESKYNI (Blue Grotto), která byla podle pověsti útočištěm nymf vábících námořníky svým zpěvem. Návštěva pozoruhodných megalitických chrámů HAGAR QIM a MNAJDRA (UNESCO), kde je i vůbec největší monolit, jaký byl kdy na megalitických maltských stavbách použit (výška 3 m, délka přes 6 m, váha okolo 20 tun). Zastávka v typické rybářské vesničce MARSAXLOKK, v zátoce poseté nepřeberným množstvím barevných rybářských loděk zvaných luzzu, které připomínají fénická plavidla. Prohlídka bývalého hlavního města maltézských rytířů VITTORIOSA vybízejícího k romantickým procházkám historickými uličkami. Návrat na ubytování.

6.den

Celodenní výlet na GOZO, druhý největší ostrov maltského souostroví o rozloze 67 km2. Návštěva správního střediska - města VICTORIA s několika zajímavými kostely a citadelou s nádherným výhledem. Prohlídka skvostného prehistorického chrámového komplexu GGANTIJA (UNESCO) pocházejícího z období 4 000 let př. Kr., který se řadí mezi nejvzácnější dochované ukázky megalitické kultury starší než egyptské pyramidy. Zastávka u vyhlídky na tzv. AZUROVÉ OKNO, kamenný přírodní most vytvořený erozní činností, který se v roce 2017 zřítil. Návrat na ubytování.

7.den

Dopoledne přejezd ke květinovým zahradám prezidentského paláce San Anton ve městě Attard, přejezd k vyhlídce Ghajn Tuffieha view point a koupání na krásných plážích Ghajn Tuffieha a 500 m odtud pěšky vzdálené pláži Ir-Ramla tal-Mixquqa známé také jako Golden Bay. Fotopauza u Popeye Village (vesnice vznikla jako kulisy pro hraný film Pepek námořník ). Návrat na hotel.

8.den

Transfer na letiště. Dopolední odlet zpět do Prahy.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
20930125.8.2020 - 1.9.202021 480,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Malta - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaných autokarem
  • 7x ubytování v hotelu Azur Hotel by ST Hotels ***
  • 7x snídani
  • trajekt na Gozo
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 70 €
  • fakultativní výlety lodí po hradbách (cca 16,- €) a třičtvtědenní výlet lodí na ostrůvek Comino (cca 20,- €)

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné