Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
Pillersee

RAKOUSKO - Vysoké Taury (cykloturistika) - 2022!

CYKLOTURISTIKA bez nočních přejezdů: Kitzbühel - Krimmelské vodopády - Saalbach-Hinterglemm - Pillersee - Kaprun - Zell am See - Grossglockner Hochalpenstrasse - Bischofshofen...Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce a lze je dle fyzické kondice každého účastníka zkrátit či naopak prodloužit. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská nebo treková kola. Termín 01.07.-05.07.2022

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6 hod. Odpoledne vyložení kol na německo-rakouské hranici. Výlet po části tzv. Mozartovy cyklostezky podél romantického jezera WALCHSEE ležícího na úpatí skalních věží pohoří KAISERGEBIRGE, přes ST. JOHANN IN TIROL až do slavného KITZBÜHELU s legendární sjezdovou tratí Hahnenkamm (cca 45-50 km). Přejezd autokarem na ubytování do rakouského Brambergu.

2.den

Přesun autobusem k mohutným KRIMMELSKÝM VODOPÁDŮM, padajícím ve třech kaskádách z výšky téměř 400 m. Fakultativně přeprava mikrobusem včetně kol (zdatní cyklisté mohou jet na kole) k horní hraně a odtud na kole úchvatným (mírně stoupajícím) 15 km dlouhým údolím Krimmelského potoka k chatě Tauernhaus, takřka nadosah impozantnímu ledovci. Sjezd dolů a pokračování po TAUERNSKÉ CYKLOSTEZCE, podél řeky Salzach až na místo ubytování (celkem cca 20 km, v případě projížďky údolím Krimmelského potoka celkem cca 50 km). POZNÁMKA: Trasu si lze obohatit výjezdem lanovkou (včetně kol) z Neukirchenu pod vrchol Wildkogelu (2 224 m) a následným 17-ti km sjezdem po lesních cestách do Mühlbachu.

3.den

Přejezd autokarem do populárního lyžařského střediska SAALBACHU, odkud trasa povede idylickou alpskou krajinou přes Spielberghaus (stoupání 300 výškových metrů lze eliminovat využitím lanovky Kohlmaisgipfelbahn), Hochfilzen, St. Ulrich, Piller See (možnost koupání) až do cíle etapy ve WEISSBACHU (cca 50 km). Fakultativně návštěva jeskyní Lamprechtshöhle, které se svými 51 km chodeb patří k nejrozsáhlejším jeskyním systémům v Evropě, popř. prohlídka působivých soutěsek Seisenbergklamm a Vorderkaserklamm. Návrat autokarem na ubytování. Extrémně zdatní cyklisté mohou tento den absolvovat výjezd po GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE na Edelweissspitze - 2 571 m - nejvyšší bod panoramatické silnice (stoupání v délce 28 km s výškovým rozdílem 1 813 m a max. stoupáním 13 %; autobus ráno zájemce vysadí ve vesničce Bruck a na stejném místě v podvečerních hodinách opět vyzvedne).

4.den

Cykloturistika z místa ubytování po dalším úseku Tauernské cyklostezky, přes KAPRUN a mondénní letovisko ZELL AM SEE ležící na břehu stejnojmenného jezera (možnost koupání). Ukončení etapy v Saalfeldenu (cca 65 km). Návrat autokarem na ubytování.

5.den

Autobusem do městečka BRUCK, kde začíná panoramatická Grossglockner Hochalpenstrasse. Cykloturistika sevřeným údolím po proudu Salzachu až ke skokanským můstkům v BISCHOFSHOFENU, dějišti známého "Turné 4 můstků" (cca 45 km). Příjezd do Prahy v cca 22 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
2260011.7.2022 - 5.7.202211 500,00 Kč
LM 11 100,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
200 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
1200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC včetně přepravy kol
  • 4x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 

T1 T2 T3 T4

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné