Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
sic

ITÁLIE - Sicílie (letecky) - 2022!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Vulcano - Lipari - Cefalu - Monreale - Palermo - Segesta - Erice - Agrigento - Piazza Armerina - Etna - Taormina - Syrakusy...Termín: 18.09.-25.09.2022

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Katánie v cca 12.30 hod. Ubytování na severním pobřeží Sicílie.

2.den

Fakultativně celodenní výlet lodí na ostrov VULCANO, který je součástí tzv. Liparského souostroví známého svou čilou sopečnou aktivitou. Výstup k doutnající sopce Vulcano zakončený odpočinkem v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky nebo na černo-bílé sopečné pláži. Krátká návštěva sousedního ostrova LIPARI. Návrat na ubytování. Zákazníci, kteří nemají o výlet na Vulcano zájem, mohou strávit volný den na pláži u moře.

3.den

Zastávka v rybářském městečku CEFALU. Prohlídka arcibiskupského sídla MONREALE, jehož dominantou je nádherná katedrála s vysokými věžemi a úchvatnou mozaikovou výzdobou (nejvýznamnější památka normanského stavitelství na Sicílii). Procházka historickou částí PALERMA s normanskými stavbami v orientálním stylu, barokními památkami i úzkými uličkami starého města. Ubytování na západním pobřeží.

4.den

Zastávka v SEGESTĚ se zbytky řeckého sídliště, chrámem a divadlem. Prohlídka okouzlujícího středověkého městečka ERICE situovaného v nadmořské výšce 800 m, pouhé dva kilometry od moře (nádherné výhledy). Průjezd podél solných polí, odkud se přirozeným odpařováním vody získává mořská sůl. Ubytování nedaleko Agrigenta.

5.den

AGRIGENTO - návštěva archeologického komplexu se zříceninami antických chrámů (chrám Concordia - údajně nejzachovalejší antická chrámová stavba na světě, Diův chrám, Heraklův chrám, Porta Aurea…). Prohlídka překrásných mozaikových komplexů ze 4. stol. nedaleko městečka PIAZZA ARMERINA (cca 3 500 m2 mozaik znázorňujících život římské honorace, ale i mytologická témata či lovecké výjevy). Ubytování na východním pobřeží Sicílie.

6.den

Výlet ke kráteru ETNY. Odpoledne prohlídka TAORMINY, jednoho z nejkrásněji položených italských měst s úžasným výhledem na symbol ostrova - nejvyšší činnou sopku Evropy. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka SYRAKUS s řadou památek (Apollonův chrám, Dionýsovo ucho…). Návrat na ubytování. Odpolední odpočinek u Jónského moře. Nocleh.

8.den

Transfer na letiště v Katánii. Přílet do Prahy v cca 18 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
22260118.9.2022 - 25.9.202224 890,00 Kč
LM 24 490,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
5400 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Katánie - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 110 € + lodní výlet Vulcano cca 60 € + Etna (viz. program zájezdu)

 

Související odkazy:

Sic2 Sic3 Sic4 Sic5

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné