Last minute

zpět na seznam
Jordan

JORDÁNSKO - 2022!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Ammán - Ajlun - Jerash - Petra - Madaba - Nebo - Kerak - Wádí Rum - Agaba... Termín: 22.03.-29.03.2022

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Ammánu v 6.45 hod. Prohlídka západní části města s vládní čtvrtí a mešitou krále Abdullaha I. Ubytování. Krátká procházka v okolí hotelu. Nocleh.

2.den

Návštěva vesnice AJLUN se zříceninou stejnojmenné muslimské pevnosti z 12 stol., která byla vystavěna na obranu před útoky křižáků. Dnes kromě muzea se sbírkou úlomků mozaik a keramiky nabízí především úžasné panorama údolí bájné řeky Jordánu - jednoho z nejposvátnějších toků světa. Prohlídka starověkého města JERASH přezdívaného Pompeje východu. Toto místo se řadí mezi nejzachovalejší řecko-římská sídla na Středním východě (chrám Artemidy a Dia, hipodrom, sloupové kolonády, římské lázně…). Návrat na ubytování.

3.den

Prohlídka AMMÁNU, metropole Jordánska malebně rozložené na bezmála dvou desítkách kopců. Nejvýznamnější památkou z římského období je mohutný amfiteátr s kapacitou 6 000 diváků, který se nachází přímo uprostřed města. Neméně zajímavou památkou z 2. stol. př. n. l. je nedaleký Odeon. Období vlády muslimských panovníků symbolizuje Citadela s pozůstatky hradeb a Umajjovského paláce. Zastávka v BETHANII - místě kde byl Janem Křtitelem pokřtěn Ježíš Kristus. Ubytování na pobřeží Mrtvého moře. Odpočinek a koupání na pláži Amman Beach. Nocleh.

4.den

Přejezd na jih země, po části tzv. KRÁLOVSKÉ CESTY vinoucí se okouzlující krajinou s nádhernými výhledy. Svého času se jednalo o významnou obchodní spojnici využívanou rovněž početnými armádami, ale také poutníky. Mimochodem, Jordánsko je jedinou zemí na světě, kterou prošli všichni tři proroci: Ježíš, Mojžíš i Muhammad. Návštěva města MADABA vyhlášeného pro své mozaiky a především díky tzv. Madabské mapě - mozaice zachycující Svatou zemi a Jeruzalém. Nedaleko se nachází světoznámé poutní místo - 800 m vysoká hora NEBO, na kterou vystoupil Mojžíš z Moábských pustin a nakonec zde nalezl svou smrt. Pokračování přes Wadi Moujeb k monumentálnímu křižáckému hradu KERAK kombinujícímu prvky evropské, byzantské a arabské architektury. Ubytování v Petře.

5.den

Celodenní návštěva starobylého skalního města PETRA - jedné z nejvýznamnějších památek naší planety právem zařazené na seznam sedmi novodobých divů světa. Procházka přes kilometr dlouhou, impozantní soutěskou Siq - úzkou trhlinou mezi dvěma převislými útesy vysokými přes 100 m, na jejímž konci se otevře pohled na velkolepou Pokladnici, majestátní hrobku panovníků dokumentující neuvěřitelnou zručnost místních kameníků. Návrat na ubytování.

6.den

Přesun do fascinující přírodní rezervace Wádí Rum, tzv. MĚSÍČNÍHO ÚDOLÍ, považovaného za nejkrásnější pouštní scenérii na světě obývanou cca 2 000 beduíny kmene Zalabia. Dvouhodinová projížďka džípy úchvatnou krajinou bizarních pískovcových skalních útvarů vyrůstajících z doruda zbarveného písku. Nejsilnějším zážitkem jsou však okamžiky východu a západu slunce, které budete moci pozorovat z luxusního beduínského kempu, kde budete ubytováni. Stany připomínají spíše chatičky vybavené topením/klimatizací. K dispozici je společné sociální zařízení a společná jídelna.

7.den

Přejezd na pobřeží Rudého moře, do populárního letoviska AGABA nedaleko hranic s Izraelem a Saudskou Arábií. Ubytování v přímořském resortu. Koupání. Nocleh.

8.den

Odpoledne transfer na letiště do Ammánu (cca 300 km). Přílet do Prahy v cca 23.30 hod.

9.POZNÁMKA

Zájezdu se mohou zúčastnit pouze osoby s dokončeným očkováním. Dále je aktuálně požadován negativní PCR test před odletem.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
22070122.3.2022 - 29.3.202226 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • časová sleva při 30% záloze (akce platí do 31.1.2022)::   
-400 
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
7900 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Ammán - Praha včetně odbaveného zavazadla
 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • 6x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
 • 1x ubytování v luxusním kempu (2 lůžkové klimatizované stany/chatičky se společným sociálním zařízením)
 • 7x polopenzi
 • místního a českého průvodce
 • vízum do Jordánska
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • vstupné dle programu - cca 170 USD
 • "spropitné" pro místního řidiče a průvodce - cca 40 USD

 

JORD2 JORD3 JORD4 JORD5

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné