Last minute

zpět na seznam
jested

ČESKO - Liberecko s výletem do SRN - 2021!

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Zákupy - Jablonné v Podještědí - Jablonec nad Nisou - Ještěd - Kryštofovo údolí - Liberec - Malá Skála - Zittau - Oybin - Frýdlant - Libverda - Hrubý Rohozec...Termín 15.08.-21.08.2021

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 7 hod. Návštěva renesančního zámku ZÁKUPY, kde se roku 1900 odehrála svatba následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este s hraběnkou Žofií Chotkovou. V jeho interiérech se budete moci pokochat sbírkou vybavení císařských salonů z poloviny 19. století. Prohlídka kláštera dominikánů v JABLONNÉM V PODJEŠTĚDÍ (historický refektář, klášterní ambit, barokní bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy). Návštěva poutavé expozice Muzea skla a bižuterie v JABLONCI NAD NISOU zahrnující rovněž výjimečnou kolekci historických šperků, oděvních doplňků a knoflíků. Ubytování.

2.den

Celodenní turistika v JIZERSKÝCH HORÁCH, malebné krajině s romantickými údolími, kopci porostlými hustými lesy a loukami posetými roubenými chalupami. Výběr z několika tras dle fyzické náročnosti. Výchozím bodem bude kultovní restaurace Smědava. Nejobtížnější výlet je dlouhý cca 15 km a vede ke skalnímu útvaru Frýdlantské cimbuří, rozhledně Na Čihadle a zpět úbočím hory Jizera (fakultativně výstup na vrchol druhé nejvyšší hory "Jizerek"). Alternativní okruh k osadě Jizerka nabízí při stejné délce poloviční převýšení (možnost návštěvy Muzea Jizerských hor). Nejkratší varianta okolo Jizery (1 122 m) měří 8 km. Návrat na ubytování.

3.den

Výjezd lanovkou na JEŠTĚD (1 012 m), jehož symbolem je televizní vysílač s rozhlednou, hotelem a restaurací od známého architekta Karla Hubáčka. Turistika (cca 10 km) po hřebenovce přes Výpřež, tzv. Dánské kameny a Křižanské sedlo až do KRYŠTOFOVA ÚDOLÍ, okouzlující obce v údolí říčky Rokytky. Největší místní atrakcí kromě nádherných roubených stavení je muzeum betlémů a orloj z bývalé trafostanice. Za pozornost stojí i fotogenický NOVINSKÝ ŽELEZNIČNÍ VIADUKT podepřený 14 sloupy. Variantně místo pěšího přechodu z Ještědu přejezd busem CK. Návštěva Botanické zahrady v LIBERCI, s pestrou přehlídkou exotických rostlin. Návrat na ubytování.

4.den

Exkurze do provozu na výrobu skleněných KORÁLKŮ včetně návštěvy zajímavého muzea. Přejezd do údolí řeky Jizery, do rekreační osady MALÁ SKÁLA přezdívané "Perla Českého ráje". Obklopena je rozeklaným hřebenem Suchých skal na straně jedné a pozůstatky skalního hradu Vranov s působivou vyhlídkou Pantheon na straně druhé. Turistický okruh přes zříceninu Frýdštejn známou z pohádky "O princezně Jasněnce a létajícím ševci" a skalní město Drábovna (celkem cca 11 km). Méně obtížnou variantou je procházka BESEDICKÝMI SKALAMI a přírodním bludištěm CHLÉVIŠTĚ (cca 3 km). Na závěr občerstvení ve stylové restauraci Boučkův statek, která se nachází v památkově chráněném objektu venkovské usedlosti. Návrat na ubytování.

5.den

Výlet do sousedního Německa. Prohlídka starobylého saského města ZITTAU (Žitava) s množstvím atraktivních památek (Velké postní plátno představující 90 scén ze Starého a Nového zákona; klášter Františkánů s jedinečným Malým postním plátnem; "Řeznická" bašta; míšeňská porcelánová zvonkohra…). Projížďka úzkokolejkou k unikátnímu skalnímu hradu OYBIN s částečně dochovaným gotickým chrámem. Návrat na ubytování.

6.den

Přejezd do FRÝDLANTU. Prohlídka komplexu středověkého hradu a renesančního zámku na čedičovém ostrohu nad řekou Smědá. Tento pozoruhodný areál s rozsáhlými sbírkami nesmírné historické a umělecké ceny patřil Albrechtu z Valdštejna a stal se prvním zpřístupněným hradem v celé střední Evropě. Dominantou centra města je radniční věž se zvonkohrou, jejíž repertoár čítá na 360 melodií. Návštěva komorních lázní LIBVERDA s léčivými minerálním prameny (klasicistní a empírové lázeňské pavilony, kolonáda, neobyčejná výletní restaurace Obří sud z roku 1931, vyhlídka nad městem). Návrat na ubytování.

7.den

Návštěva vzácně zachovalého DLASKOVA STATKU, který je typickou ukázkou lidové architektury Turnovska. Uvnitř tohoto objektu lze mimo jiné obdivovat expozici věnovanou domácí výrobě pláten, sukna či usní používaných k podomní výrobě oděvů). Prohlídka zámku HRUBÝ ROHOZEC obklopeného nevelkým anglickým parkem. Příjezd do Prahy v cca 17 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
21770115.8.2021 - 21.8.20217 750,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
1200 
  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, WC, DVD, bufet)
  • 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné