Last minute

zpět na seznam
mik

ČESKO - Mikulovsko - 2021!

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Dolní Věstonice - CHKO Pálava - Archeopark Pavlov - Mikulov - Lednicko-Valtický areál - Valtice... Termín 25.09.-28.09.2021

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Celodenní program v proslulém LEDNICKO-VALTICKÉM AREÁLU (UNESCO), jedinečném krajinném celku přestavěným knížaty z Lichtenštejnu v jeden velký park s množstvím drobných staveb barokní architektury a romantického stylu: zámek Lednice patřící mezi nejvýznamnější památky ČR, zámecký skleník s tropickými palmami, minaret - 62 m vysoká rozhledna, maurská vodárna, Janův hrad - umělá zřícenina loveckého zámečku, možnost vyhlídkové plavby lodí po Dyji... Ubytování v Mikulově.

2.den

Prohlídka MIKULOVA založeného ve 13 stol. Přemyslem Otakarem I. Architekturu města výrazně ovlivnila silná židovská komunita, která se zde usadila v 15. stol. Působil zde i stvořitel legendárního Golema - rabi Löw. Navštívíte židovskou čtvrť se synagogou a židovským hřbitovem, místní zámek s obřím sudem, Dietrichsteinskou hrobku a vystoupáte na Svatý kopeček, který je dějištěm mnoha pověstí. Zájemci mohou odpoledne navštívit ARCHEOPARK PAVLOV - moderní expozici zpřístupňující jednu z nejvýznamnějších pravěkých lokalit doby lovců mamutů. Navečer fakultativně ochutnávka vína v některém z vinných sklípků. Nocleh.

3.den

Příjezd do oblasti Novomlýnských nádrží - vinařské obce DOLNÍ VĚSTONICE proslavené nálezem nejstarší známé keramické sošky na světě pocházející z období cca 25 000 let před Kristem. Nenáročný pěší výlet malebnou CHKO PÁLAVA (biosférická rezervace UNESCO) s typickými vápencovými skalami a řadou archeologických památek či zřícenin (cca 3-5 km). Možnost poračování z Dívčích hradů přes nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů Děvín, kolem skalního vápencového útvaru Strážce do Klentnice (necelé 4 km) a odtud busem do Mikulova. Nejzdatnější mohou dojít pěšky až do penzionu. Možnost posezení u sklenky dobrého vína. Nocleh.

4.den

Návštěva okouzlujícího vinařského města VALTICE, jehož centru vévodí stavební barokní skvosty - zámek (prohlídka) a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Procházka voňavou bylinkovou zahradou nebo návštěva zámecké kaple. Pěší výlet naučnou Vinařskou stezkou k empírové kolonádě na Rajstně (cca 5 km, alternativně přejezd busem). Vycházka "Stezkou bosou nohou" (můžete se zde projít bosí třeba po kůře a šiškách nebo balancovat na vratkém mostě z dřevěných trámů či se kochat výhledem do okolí) nebo prohlídka Muzea železné opony prezentující historii pohraniční služby v období 1951-1989. Příjezd do Prahy v cca 19 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermín
21750125.9.2021 - 28.9.20214 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
700 
  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Kladno, Nové Strašecí, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, WC, DVD, bufet)
  • 3x ubytování v penzionu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 3x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné