zpět na seznam
korutany

RAKOUSKO - Korutany (cykloturistika) - 2021!

CYKLOTURISTIKA: Weissensee - Villach - Ossiacher See - Bad Kleinkirchheim - Millstätter See - Wörthersee...Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce a lze je dle fyzické kondice každého účastníka zkrátit či naopak prodloužit. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská nebo treková kola. Každý den je možné vykoupat se v některém z korutanských jezer. Termín: 25.08.-30.08.2021

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 22 hod. Noční přejezd.

2.den

Výjezd busem po GOLDECK-PANORAMASTRASSE, do nadmořské výšky téměř 2 000 m. Přes rozkvetlé louky a almy sjezd na kolech do údolí potoka Weissenbach, odkud trasa dále povede k okouzlujícímu WEISSENSEE, nejvýše položenému jezeru v Korutanech s křišťálově čistou vodou. Absolvování cyklistického okruhu po lesních cestách v okolí jezera (lze zkrátit plavbou výletní lodí). Dojezd v sedle kola až na ubytování do vesničky Kellerberg (celkem cca 50/65/75 km).

3.den

Z místa ubytování po Drávské cyklostezce do historického VILLACHU se siluetou pozůstatků mohutného hradu Landskron v pozadí. Možnost návštěvy AFFENBERGU neboli Opičí hory se stovkou volně skotačících makaků. Okružní jízda podél břehu OSSIACHER SEE s průměrnou letní teplotou vody 24oC (celkem cca 55 km). Fakultativně lanovkou na GERLITZEN (1 910 m) s jedinečným kruhovým rozhledem, kde začíná 13 km dlouhý sjezd s výškovým rozdílem téměř 1 400 m. Návrat autokarem na ubytování.

4.den

Přejezd busem do BAD KLEINKIRCHHEIMU, populárního střediska zimních sportů s léčivými termálními prameny. Výjezd lanovkou s krásnou vyhlídkou na lysé vrcholky NP Nockberge. Panoramatický sjezd do RADENTHEIMU. Pokračování podél MILLSTÄTTER SEE až do Seebodenu (celkem cca 40-55 km). V případě zájmu návštěva MUZEA BONSAÍ ve stylu japonských zahrad s mnoha vzácnými exempláři. Návrat autokarem na ubytování.

5.den

Cyklovýlet okolo WÖRTHERSEE, největšího korutanského jezera, které je zároveň nejteplejším v celém Rakousku. Možnost výšlapu k neobyčejné rozhledně PYRAMIDENKOGEL s překrásným výhledem na četná jezera a majestátný masiv pohraničních Karavanek. Návštěva expozice MINIMUNDUS (na 150 modelů nejzajímavějších světových atrakcí instalovaných na ploše 26 000 m2). Celkem cca 45-60 km. Noční přejezd.

6.den

Příjezd do Prahy v cca 5 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
21900125.8.2021 - 30.8.20218 700,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • příplatek za nástup v Plzni:   
250 
 • příplatek za nástup v Rakovníku:   
200 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
900 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, České Budějovice, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
 • 3x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 3x polopenzi
 • průvodce
 • pobytovou taxu
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • doporučená částka na vstupné, loď a lanovky: cca 55-100 €
 • Doporučujeme zakoupení tzv. Korutanské karty za 48 €/os. (pro děti do 15 let za 26 €), jejíž držitel získá vstup zdarma na více než 100 turistických atrakcí v celých Korutanech; jen za lanovky a vstupné v rámci programu ušetříte cca 30 €/os. (po odečtu ceny karty). Více informací obdržíte v pokynech k odjezdu a na www.kaerntencard.at

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné