zpět na seznam
alsas

FRANCIE - Alsasko (cykloturistika) - 2021!

CYKLOTURISTIKA: Route de Vin - Ribeauville - Riquewihr - Colmar - Grand Ballon - Éguisheim - Route des Cretes - Obernai - Strasbourg...Trasy vedou převážně po méně frekventovaných asfaltových komunikacích. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Každý si tak může zvolit libovolné tempo, aniž by tím jakkoliv omezoval ostatní účastníky. Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy kol. Termín: 10.09.-15.09.2021

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 23 hod. Noční přejezd.

2.den

Příjezd autokarem k impozantnímu hradu CHATEAU DU HAUT-KOENIGSBOURG (možnost prohlídky), vévodícímu kraji z výšky více než 700 m. Návštěva opičího parku MONTAGNE DES SINGES s téměř 300 volně se pohybujícími makaky. Sjezd na kolech do údolí Rýna. Pokračování po tzv. ROUTE DE VIN (Cestě vína) mezi vinohrady a přes malebná vinařská střediska RIBEAUVILLE, RIQUEWIHR a KAYSERSBERG (možnost ochutnávky vín) s hrázděnými domy a romantickými uličkami až na ubytování do starobylého COLMARU - metropole oblasti s pitoreskní čtvrtí Petit Venice (malé Benátky) s vodními kanály lemovanými kavárničkami. Celkem cca 55 km.

3.den

Vyložení kol u nejvyšší hory pohoří Vogézy - GRAND BALLON (1 424 m). Možnost nenáročného pěšího výstupu na vrchol. Sjezd na kolech do údolí Rýna s krásnými výhledy. Cyklovýlet přes vinice a příjemné vesničky lákající k odpočinku. Možnost degustace vína v okouzlujícím městečku ÉGUISHEIM, případně i jinde na trase. Individuální příjezd na ubytování. Celkem cca 65 km (z toho cca 17 km z kopce).

4.den

Výjezd autobusem do sedla COL DE LA SCHLUCHT (1 135 m). Vyhlídková jízda na kolech po tzv. ROUTE DES CRETES -"Cestě hřebenů" vedoucí srdcem NP BALLONS DES VOSGES (fakultativně výstup na Hoheneck - místo působivého panoramatického rozhledu) zakončená sjezdem do údolí VALLÉE DU MUNSTER proslaveného produkcí stejnojmenného vyhlášeného sýru (fakultativně exkurze spojená s ochutnávkou a nákupem). Individuální návrat na ubytování. Celkem cca 65 km.

5.den

Cykloetapa krajem alsaského vína ze Selestatu přes město OBERNAI až do samotného STRASBOURGU "křižovatky Evropy", jehož historické jádro v čele s katedrálou Notre Dame je zapsané na seznamu UNESCO (Ponts Couverts, Petite France, Evropský parlament, možnost projížďka na lodičkách centrem města). Celkem cca 65 km (etapu lze zahájit až v Obernai = zkrácení trasy na cca 35 km). Noční přejezd.

6.den

Příjezd do Prahy v cca 5 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
21560110.9.2021 - 15.9.20217 300,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
200 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
2500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
  • 3x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 3x snídani
  • průvodce
  • pojištění Ck proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 

Alsasko2 Alsasko3 Alsasko4

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné