zpět na seznam
CHOR-SLOweb1

SLOVINSKO - CHORVATSKO (cykloturistika) - 2021!

CYKLOTURISTIKA: Terst - Portorož - Novigrad - Umag - Parenzana - Grožnjan - Poreč - Piran - Izola...Trasy vedou po méně frekventovaných komunikacích, cyklostezkách a polních cestách. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Doporučujeme horská, event. treková kola. Cyklistiku lze každý den kombinovat s koupáním v moři. Termín: 03.09.-08.09.2021

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 20 hod. Noční přejezd.

2.den

Sjezd na kolech půvabným údolím VAL ROSANDRA, po staré železniční trati opuštěné roku 1957 vedoucí několika tunely a viadukty do italského TERSTU, známého přístavního města s nezaměnitelnou atmosférou Rakousko-Uherské monarchie (kanál Grande, náměstí Piazza Unita d´Italia s výstavnými paláci, unikátní pláž Pedocin rozdělená již více než 100 let tři metry vysokou zdí na mužskou a ženskou část…). Přejezd na území Slovinska a dojezd po cyklostezce až na ubytování do oblíbeného přímořského letoviska PORTOROŽ (cca 60/70 km). Nocleh v hotelu nedaleko pláže.

3.den

Přejezd busem do chorvatského prázdninového městečka NOVIGRAD, jehož historické jádro s křivolakými uličkami je situované na vápencovém poloostrově mezi zátokami Mirna a Dalja. Vyhlídková jízda na kolech severním pobřežím Istrie porostlým piniemi přes UMAG a další vyhledávaná střediska s možností odpočinku na některé z mnoha pláží a občerstvením v typických tavernách. Na závěr průjezd podél rozlehlých solných polí, sloužících již více než 8 století k získávání "bílého zlata". Individuální dojezd na ubytování (cca 60 km).

4.den

Výlet na kolech vnitrozemím Istrijského poloostrova z města Buje, po bývalém železničním svršku úzkokolejky PARENZANA. Cesta povede romantickou krajinou s vinohrady a olivovníky. Možnost osvěžení v pitoreskních kamenných městečkách. Nejvyšším bodem celé trasy je vesnička GROŽNJAN (285 m), odkud bude následovat mírný sjezd několika tunely a přes viadukty s krásnými pohledy do údolí řeky Mirny. Výšlap do další úchvatné vísky MOTOVUN a odtud do VIŽINADY, kde také dříve stávalo nádraží. Cílovým bodem bude starobylá POREČ, na břehu Jadranu (cca 70 km). Relaxace u moře. Návrat autokarem na ubytování.

5.den

Projížďka do okouzlujícího turistického střediska PIRAN malebně rozloženého na mořském výběžku s pěkným náměstím v Benátském stylu a úzkými uličkami, ve kterých se natáčel populární snímek "Účastníci zájezdu". Zastávka v rybářském městečka IZOLA s fotogenickým jachetním přístavem, vyhlášenou pláží (koupání) a neopakovatelnou atmosférou. Vnitrozemím po málo frekventovaných silničkách vedoucích idylickou krajinou s olivovými háji a vinicemi návrat zpět do Portorože (cca 45/55 km). Noční přejezd.

6.den

Příjezd do Prahy v cca 8 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
2138023.9.2021 - 8.9.20218 500,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • sleva pro dítě 7-14,9 let na přistýlce:   
 
 • příplatek za nástup v Plzni:   
250 
 • příplatek za nástup v Rakovníku:   
200 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
1300 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, České Budějovice, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
 • 3x ubytování v hotelu*** u moře (2 lůžkové pokoje s TV, možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 3x polopenzi
 • průvodce
 • pobytovou taxu
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění

 

CHOR-SLOweb2 CHOR-SLOweb3 CHOR-SLOweb4 CHOR-SLOweb1 CHOR-SLOweb5 CHOR-SLOweb6 CHOR-SLOweb7 CHOR-SLOweb8 CHOR-SLOweb9 CHOR-SLOweb10 CHOR-SLOweb11 CHOR-SLOweb12

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné