zpět na seznam
lužice

NĚMECKO - Lužická jezera (cykloturistika) - 2021!

CYKLOTURISTIKA: Labská cyklostezka - Bad Schandau - Pirna - Lužická jezera - Spreewald - Moritzburg - Míšeň - Drážďany...Plánované trasy vedou po rovině, zpravidla po asfaltových cyklostezkách a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a typy kol. Oba dny programu v oblasti Lužických jezer etapy začínají a končí u hotelu. Každý si tak může zvolit libovolné tempo i délku vyjížďky. Možnost koupání. Termín: 22.07.-26.07.2021

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 7.30 hod. Výlet na kolech z Děčína po LABSKÉ CYKLOSTEZCE vedoucí atraktivní krajinou Národních parků České a Saské Švýcarsko s bizarními skalními věžemi a hlubokými soutěskami. Možnost zastávky a odpočinku v lázeňském BAD SCHANDAU. Průjezd pod majestátní pevností Königstein, jednou z největších v Evropě s úžasným výhledem do údolí Labe a okolo Kurort Rathen ležícím na úpatí působivé skalní formace Bastei. Ukončení etapy v městečku PIRNA s památkově chráněným starobylým centrem tvořeným výstavnými renesančními budovami (cca 50 km). Přejezd na ubytování do oblasti Lužických jezer.

2.-3.den

Celodenní cykloprogram v rekreační oblasti LUŽICKÝCH JEZER, která vznikla zatopením opuštěných hnědouhelných dolů. Plánované trasy začínají a končí přímo u hotelu. Povedou převážně po asfaltových stezkách podél několika jezer, která se stala oblíbeným místem milovníků vodních sportů, ale také lesy a přes typické lužické vesničky. Možnost koupání (cca 55-90 km dle nálady). Návrat na ubytování.

4.den

Přesun autokarem do SPREEWALDU, kraje známého pěstováním vyhlášených okurek a přezdívaného díky spleti kanálů na řece Sprévě "zelené Benátky". Vyjížďka na kolech z Lübben tzv. Okurkovou cyklostezkou do malebného LÜBBENAU s původními hrázděnými domy a zámkem v udržované zahradě. Návštěva komorního skanzenu LEHDE dokumentujícího místní lidovou architekturu a historii budování zdejší soustavy kanálů. Pokračování do městečka BURG s termálními lázněmi, dřevěným mlýnem a nedalekou Bismarckovou věží. Dojezd v sedle bicyklu podél kanálů zpět do Lübbenau. Možnost ochutnávky a nákupu okurek naložených na všechny možné způsoby (cca 55 km). Návrat autokarem na ubytování.

5.den

Vyložení kol u zámku MORITZBURG známého z kultovní pohádky "Tři oříšky pro Popelku". Přejezd na kolech do MÍŠNĚ proslulé svým porcelánem, který se zde vyrábí již od roku 1710. Pohodová projížďka údolím Labe, nejprve podél vinohradů a na závěr s panoramatem saské metropole DRÁŽĎAN. Možnost individuální prohlídky reprezentativního barokního centra (Hofkirche, Semperova opera, Zwinger…). Cca 55 km. Příjezd do Prahy v cca 21.30 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
21590122.7.2021 - 26.7.20217 300,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
1800 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Karlovy Vary, Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
  • 4x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x snídani
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné