zpět na seznam
cyklo

RAKOUSKO - Solná komora (cykloturistika) - 2021!

CYKLOTURISTIKA: Gmuden - Traunsee - Pötschenpass - Grundlsee - Altaussee - Bad Ischl - Gosausee - Hallstatt - Hallstatter See - Wolfgangsee - Strobl... Trasy vedou po málo frekventovaných komunikacích, cyklostezkách a lesních cestách. Zájezd je vhodný pro trénované stejně jako příležitostné cyklisty. Každý den lze jízdu na kole kombinovat s koupáním. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská, event. treková kola. Možnost prodloužení i zkrácení etap. Třikrát je dojezd na ubytování naplánován v sedle bicyklu. Termín 10.07.-14.07.2021.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Pohodová cykloturistika z atraktivního GMUNDENU vedoucí oblíbenou rekreační oblastí nejprve podél břehu jezera TRAUNSEE a dále údolím řeky Traun až na ubytování do Bad Goisern. Celkem cca 45 km. Nocleh.

2.den

Přesun busem (cca 12 km) do sedla PÖTSCHENPASS. Výlet na kolech k třpytivým hladinám nádherných jezer GRUNDLSEE a ALTAUSSEE. Průjezd soutěskou Rettenbachklamm až do lázeňského BAD ISCHLU proslaveného letoviska rakouského císařského dvora. Celkem cca 45-90 km. Individuální dojezd na kolech až na ubytování.

3.den

Přejezd autokarem (cca 35 km) k známému jezeru WOLFGANGSEE. Cyklistika z malebného ST. GILGENU okolo hory Schafberg přes stylová městečka STROBL a ST. WOLFGANG, jehož chloubou je skvostný gotický křídlový oltář od Michaela Pachera. Celkem cca 40-50 km. Návrat autokarem na ubytování.

4.den

Plánovaná etapa povede od jezera GOSAUSEE přes četné almy s krásnými pohledy na majestátní masiv Dachsteinu do okouzlujícího historického městečka HALLSTATT na břehu stejnojmenného jezera (fakultativně návštěva solných dolů, event. lehká pěší turistika u Gosausee). Pokračování okolo půvabného HALSTATTER SEE přes Obertraun až na ubytování Celkem cca 45 km. Nocleh.

5.den

Cestou zpět do ČR vyjížďka na kolech po zrušeném úseku úzkorozchodné lesní železnice vedoucí sérií tunelů srdcem NP VÁPENCOVÉ ALPY až do Reichramingu na řece Enži. S výjimkou náročného cca 3,5 km dlouhého stoupání k bufetu Mooshöhe vede tato etapa prakticky stále z kopce a bude tak "třešničkou" na závěr zájezdu (cca 40 km). Příjezd do Praha v cca 22 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
21570110.7.2021 - 14.7.20218 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
250 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Brandýs nad Labem, České Budějovice, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
  • 4x ubytování v penzionu v Bad Goisern (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné