THAJSKO - KAMBODŽA 2022-2023

zpět na seznam
poda

JIŽNÍ THAJSKO s Ayutthaya a NP Khao Yai, pobytově-poznávací zájezd 2023!

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ ZÁJEZD začíná poznávacím okruhem zahrnujícím slavné město Ayutthaya, khmerské chrámy říše Angkoru a nejstarší NP Thajska - Khao Yai. Po leteckém přesunu na jih země pokračuje objevováním nejatraktivnějších míst populárního Krabi a zakončený je odpočinkem u moře na krásném ostrově Koh Lanta s možností mnoha výletů. Fakultativní prohlídka Bangkoku. Termín 10.01.-26.01.2023

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 15.30 hod. (Emirates)

2.den

Přílet do Dubaje v 0.25 hod. Odlet z Dubaje v 3.05 hod. Přílet do thajské metropole BANGKOKU v 12.05 hod. Transfer na ubytování. Volné odpoledne (možnost odpočinku u hotelového bazénu). V okolí hotelu se nachází řada restaurací a obchodů.

3.den

Odjezd do bývalého hlavního města Siamu - AYUTTHAYA. Prohlídka skvostných khmerských chrámů z 14.-18. stol. zapsaných na seznamu UNESCO (Wat Phra Si Sanphet, Wat Yai Chaimongkol, Wat Mahathat, Wat Na Pramen). Návštěva posvátného poutního místa s pozoruhodným chrámem Wat Phra Phutthabat zbudovaným severně od města SARABURI na místě, kde Buddha zanechal svoji stopu. Ubytování v Koratu.

4.den

Dopoledne návštěva archeologického komplexu PHIMAI s chrámem připomínajícím svou podobou slavné stavby kambodžského Angkoru. Odpoledne prohlídka neméně úchvatné ukázky hinduistické architektury klasického stylu řiše Angkoru - chrámu PRASAT PHANOM RUNG v provincii Buriram. Přejezd na ubytování do národního parku Khao Yai.

5.den

Celodenní program v nejstarším národním parku Thajska - KHAO YAI (UNESCO), který je domovem divokých slonů, krokodýlů, tygrů a opic (nenáročná procházka džunglí k vodopádu Haew Narok; vyhlídka ze skalního ostrohu Pa Deo Die; vodopád Haew Suwat; jeskyně Wat Tham Sila Thong). Odjezd na ubytování do Bangkoku.

6.den

Ráno odlet do oblíbeného letoviska KRABI rozprostírajícího se na břehu Andamanského moře s azurově čistou vodou a dech beroucí siluetou vápencových skalních stěn vystupujících z okolní krajiny i vodní hladiny. Cestou do hotelu návštěva působivého buddhistického kláštera TIGER CAVE TEMPLE s nádhernou vyhlídkou vyzdobenou zlatou sochou Buddhy. Ubytování cca 350 m moře. Volné odpoledne. Nocleh.

7.den

Krátký přejezd lodí na romantickou pláž RAILAY BEACH situovanou uprostřed neuvěřitelné přírodní scenérie. Celodenní koupání na jednom z nejkrásnějších míst Thajska. Příjemným zpestřením lenošení u průzračné vody bude procházka na sousední PHRA NANG BEACH, neméně atraktivní místo sevřené skalisky. Návrat na ubytování.

8.den

Cca 25 min. plavba tradiční motorovou loďkou s dlouhou přídí na ostrůvek PODA vyhlášený pro svou bělostnou pláž a bohatý podmořský život. Symbolem tohoto fotogenického místa je soliterní skalní útvar, tzv. mogot vypínající se z hladiny moře jen pár desítek metrů od břehu. Celodenní relaxace na pláži s možností šnorchlování. Návrat na ubytování.

9.den

Transfer mikrobusem (cca 120 km po silnici a 15 min. trajektem) na ostrov KOH LANTA , který zatím nebyl poznamenán masovým turismem. Vnitrozemí tohoto cca 30 km dlouhého ostrova je hornaté a porostlé bujnou vegetací, zatímco dlouhé písečné pláže nabízejí večer co večer nezapomenutelný pohled na zapadající slunce. Ubytování v resortu přímo na pláží Long Beach. Koupání. Nocleh.

10.den

Volný den u moře. Nocleh.

11.den

Turistický okruh mikrobusem po nejzajímavějších místech ostrova (čarokrásné pláže se zlatavým pískem, staré město - původně rybářská osada, stezka džunglí národním parkem Mu Koh Lanta s divokými opicemi a bílým majákem…). Návrat na ubytování.

12.den

Volný den u moře. Fakultativní celodenní výlet lodí na populární ostrov PHI PHI proslavený filmem Pláž s Leonardem di Capriem (kromě koupání a objevování podmořského života je možné vystoupit na vyhlídku s fascinujícím panoramatem celého souostroví). Návrat na ubytování.

13.den

Volný den u moře. Fakultativně výlet rychlolodí za šnorchlováním a koupáním u 4 ostrůvků nabízející nezapomenutelný zážitek. "Zlatým hřebem" je pak návštěva mořské jeskyně Emerald cave. Návrat na ubytování.

14.den

Volný den u moře. Fakultativně možnost projížďky na slonech či návštěvy krasové jeskyně Khao Mai Kaew. Nocleh.

15.den

Transfer na letiště v Krabi. Odlet do Bangkoku. Návštěva večerního města (street food, trhy, …). Ubytování.

16.den

Fakultativní prohlídka BANGKOKU, fascinujícího velkoměsta oslovujícího všechny smysly každého návštěvníka (výlet lodí po řece Chao Phraya, návštěva chrámů Wat Pho - socha ležícího Buddhy, Wat Traimit - socha zlatého Buddhy, prohlídka královského paláce s chrámem Smaragdového Buddhy...) Večer transfer na letiště.

17.den

Odlet z Bangkoku v 1.05 hod. Přílet do Dubaje v 5.00 hod. Odlet z Dubaje v 9.10 hod. Přílet do Prahy v 12.55 hod.(Emirates)

18.POZNÁMKA

Od 1.10.2022 mohou turisté do Thajska cestovat jako před Covidem, tzn. bez očkování či testovaní na Covid-19

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
23660110.1.2023 - 26.1.202360 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • prohlídka Bangkoku:   
2500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Bangkok - Praha včetně odbaveného zavazadla (Emirates)
 • letenku Bangkok - Krabi - Bangkok včetně odbaveného zavazadla
 • transfery klimatizovaným mikrobusem
 • 14 nocí v hotelu ***/**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 • 14x snídani
 • českého průvodce
 • vstupné dle programu včetně lodních výletů na Krabi a turistického okruhu na Koh Lantě (v ceně nejsou fakultativní výlety na Koh Lantě a prohlídka Bangkoku)
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • vízum do Thajska (předpokládá se bezvízový styk)
 • fakultativní lodní výlety na ostrově Koh Lanta (orientační ceny: Phi Phi i 4 ostrovy stojí cca 1 500 Kč/os./výlet)
 • fakultativní prohlídku Bangkoku (2 500 Kč/os. včetně vstupného a oběda). Program: výlet lodí po řece Chao Phraya, návštěva chrámů Wat Pho (socha ležícího Buddhy), Wat Traimit (socha zlatého Buddhy), prohlídka královského paláce s chrámem Smaragdového Buddhy...

 

Související odkazy:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné