THAJSKO - KAMBODŽA 2022-2023

zpět na seznam
luang

VIETNAM - LAOS - THAJSKO - KAMBODŽA - 2023!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Hanoj - Sapa - Luang Prabang - Bangkok - Siem Reap (Angkor Wat). Termín: 01.03.-16.03.2023 (Průvodce: Petr Pošepný)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca v 15.30 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Vietnamu (čekání na přestupu cca 3,5 hod.)

2.den

V poledních hodinách přílet do HANOJE, motorkami přeplněného hlavního města Vietnamu, ve kterém se mísí více než tisíciletá vznešenost dějin se socialistickou přítomností. Ubytování.

3.-4.den

Prohlídka HANOJE: pochmurně impozantní Ho či Minovo mauzoleum oslavující kult zakladatele Vietnamu; Pagoda jediného sloupu; nechvalně proslulé vězení Hoa Lo přezdívané hanojský Hilton; Chrám literatury - nejuctívanější konfuciánský chrámový komplex města a historicky nejvýznamnější centrum vzdělávání; projížďka rikšami starou čtvrtí s hustou spletí kupeckých uliček a nakažlivou atmosférou; večer zhlédnutí tradičního představení vodních loutek sestávající z krátkých scének ze života obyvatel a historie země. To vše zpestřené poznáváním a ochutnáváním místních kulinářských specialit: salát ze sušeného hovězího (Nom Bo Kho), jarní závitky, plněné palačinky (Pho Cuon), polévka Pho, vietnamské sendviče Banh Mi, tradiční vietnamská káva a další…4. den odjezd nočním vlakem do Sapy. Odjezd z Hanoje v cca 21.30 hod. Nocleh ve vlaku (4 lůžková klimatizovaná kupé se společným sociálním zařízením)

5.den

Příjezd do Lao Cai, centra oblasti SAPA v cca 5.30 hod. Snídaně v lokální restauraci. Návštěva místních trhů. Sapa je známá pro své okouzlující scenérie a také bohaté kulturní rozmanitosti. Leží v pohoří Hoang Lien Son v blízkosti čínských hranic, kde žije mnoho původních horských kmenů. K vidění je spoustu fotogenických rýžových teras i exotické vegetace. Nocleh v městě Sapa.

6.den

Cca 3 km pěší výlet do vesničky CAT CAT obývané horským kmenem Hmongů a situované ve svahu mezi rýžovými terasami a políčky s kukuřicí. Návštěva nedalekého vodopádu napájeného starou vodní elektrárnou postavenou Francouzi. Ukázka úžasné ruční práce žen v podobě výrobků z brokátu zdobených květinovými a ptačími motivy. Zastávka v další osadě LAO CHAI s nekonečnými rýžovými poli, jednoduchými příbytky a pulzující komunitou. Pokračování do vesnice TA VAN, kde místní muži ovládají umění rybolovu pomocí bambusových tyčí. Návrat na ubytování.

7.den

Nenáročná procházka po stezce vedoucí přes krásné zahrady a bujné borové lesy. Přesun do vesničky MATRA obývané etnickou menšinou Černých Hmongů a ukryté daleko od civilizace. Vycházka přes rýžová pole s velkolepými scenériemi. Návštěva místní školy. Přejezd do vesnice TAPHIN, kde se dozvíte zajímavé informace o kulturním životě Černých Hmongů a Červených Dao - dvou největších etnických skupin celé oblasti. Výlet Vám rovněž umožní nahlédnout do obydlí zdejších lidí a také navštívit nedaleké jeskyně. Transfer na nádraží. Noční vlak do Hanoje (odjezd v cca 21 hod.). Nocleh ve vlaku (4 lůžková klimatizovaná kupé).

8.den

Příjezd do Hanoje v cca 4.30 hod. Snídaně v lokální restauraci. Osobní volno k odpočinku. Transfer na letiště v Hanoji. Přelet do Laosu - LUANG PRABANGU (cca 1,5 hod.). Ubytování v centru tohoto rozkošného městečka na břehu Mekongu, nejdelší řeky jihovýchodní Asie.

9.den

Dopoledne výlet ke kaskádovým vodopádům KUANG SI padajícím z výšky cca 60 m do průzračných lesních jezírek (možnost koupání). Odpoledne první část prohlídky LUANG PRABANGU, bývalého hlavního města země s úchvatnou atmosférou a jedinečnou "mozaikou" tradiční dřevěné a francouzské koloniální architektury (Wat Xieng Thong - elegantní chrám s devítistupňovou střechou sahající až k zemi, který se právem řadí mezi mistrovská díla buddhistického stavitelství 16. stol.; Královský palác z počátku 20. stol postavený ve francouzském stylu; Wat Sene Souk Haram - alias chrám 100 000 pokladů...). Návrat na ubytování.

10.den

Půldenní vyhlídková plavba lodí po MEKONGU ke známé jeskyni PAK OU, posvátnému místu vyzdobenému stovkami soch a sošek Buddhy. Cestou zastávka v laoské vesnici známé produkcí místní "whisky". Odpoledne výlet k fotogenickým vodopádům TAD SAE, přírodnímu skvostu s vodou přetékající přes vápencové schody do tyrkysově zbarvených tůní lákajících k osvěžení. Návrat do Luang Prabangu. Pozorování západu slunce z kopce Phu Si vypínajícího se přímo z historického centra města a vyzdobeného 24 m vysokou stúpou That Chomsi. Návštěva večerního trhu nebo posezení v některé z roztomilých hospůdek. Nocleh.

11.den

Volné dopoledne. Odpolední přelet do BANGKOKU (doba letu cca 1,5 hod.). Transfer do hotelu. Návštěva nočního Bangkoku (go-go bary, street food). Nocleh.

12.den

Fakultativní prohlídka BANGKOKU. Program: výlet lodí po řece Chao Phraya, návštěva chrámů Wat Pho (socha ležícího Buddhy), Wat Traimit (socha zlatého Buddhy), prohlídka královského paláce s chrámem Smaragdového Buddhy... Alternativně volný den v Bangkoku a objevování místní "gastroscény". Večer odlet z Bangkoku do Kambodži-Siem Reapu. Ubytování.

13.den

Návštěva jižní části ANGKOR TOM, bývalé metropole království Angkor (802-1432). Prohlídka jednoho z nejpozoruhodnějších chrámů tohoto dávného města - BAYON TEMPLE (54 kamenných věží, z nichž každá je vyzdobena čtyřmi obličeji směřujícími do čtyř hlavních světových stran) a dalších architektonických skvostů: Bapoun Temple, Terrace of the Elephant, Terrace of Leper King, Royal Enclosure, Women and Men Pond… Odpoledne návštěva chrámu PROHM TEMPLE, původně buddhistického kláštera, kde v době největší slávy žilo na 12 000 mnichů (vystavěno roku 1186 králem Jayvarmanem VII.). Dnes jsou zdi tohoto komplexu působivě prorostlé kmeny a kořeny mohutných stromů okolní džungle, čímž se řadí mezi nejfotografovanější turistickou atrakci celého areálu. V podvečer prohlídka monumentálního ANGKOR WATU - největší náboženské stavby světa. Návrat na ubytování.

14.den

Výlet lodí po TONLE SAP, nejrozlehlejším sladkovodním jezeře jihovýchodní Asie spojený s prohlídkou plovoucí vesnice dokumentující život domorodců. Exkurze do řemeslné díly Artisans. Odpoledne návštěva trhů v Siem Reapu. Návrat na ubytování.

15.den

Volný den - individuální "gastroturistika". Fakultativně možnost návštěvy dalších chrámů v rozlehlém areálu Angkoru. Odpoledne/navečer odlet do Bangkoku.

16.den

V cca 1 hod. odlet z Bangkoku s přestupem v Dubaji do ČR (čekání na přestupu cca 4 hod.). Přílet do Prahy v cca 13 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
2351011.3.2023 - 16.3.202378 000,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna do 1.12.2022, doplatek do 30% je splatný do 1.12.2022 (akce platí do 31.10.2022):   
-2000 
 • prohlídka Bangkoku včetně vstupného a obědu:   
2500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • mezinárodní letenku Praha - Hanoj - Luang Prabang - Bangkok - Siem Reap - Praha včetně odbaveného zavazadla a všech tax
 • jízdenku na noční vlak z Hanoje do Sapy a zpět
 • dopravu klimatizovaným autokarem/minibusem
 • 11x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením), 2x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková klimatizovaná kupé se společným sociálním zařízením)
 • 13x snídani
 • českého průvodce
 • vstupné dle programu (s výjimkou fakultativní prohlídky Bangkoku)
 • pojištění CK proto úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • "spropitné" pro místní řidiče a průvodce
 • vízum do Vietnamu - 1 000 Kč (vyřizuje CK), vízum do Kambodži - 1 000 Kč (vyřizuje CK), vízum do Laosu - cca 40 USD (platí se na místě), s Thajskem má ČR bezvízový styk

 

ST1 ST2 ST3 ST4 ST5 ST6 ST7 ST8 ST9 ST10 ST11 ST15

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné