Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > AZORY - Sao Miguel - Terceira
Azory 1

AZORY - Sao Miguel - Terceira

POZNAVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: ostrovy Sao Miguel a Terceira.
Náš tip

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-31.8.2023 - 7.9.202337 500 Kč
LM 35 900 Kč
Vyprodáno
-7.9.2023 - 14.9.202337 500 Kč
LM 32 500 Kč
Vyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
7 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Terceira - Sao Miguel - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaných autokarem
  • 7x ubytování v hotelu*** - (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a výlet lodí: cca 70 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 13.30 hod. odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov TERCEIRA, který je okouzlující kombinací hustých porostů, pastvin rozdělených zídkami do stovek zelených obdélníčků a čedičových útesů, o které se tříští vlny oceánu. Ubytování v hotelu s bazénem, ve středisku Praia da Vitória známým pro své pestrobarevné budovy a krásnou písečnou pláž.

2.den

Zastávka na vyhlídce SERRA DE CUME, odkud lze spatřit půlku ostrova. Nenáročná návštěva unikátní vulkanické jeskyně ALGAR DO CARVAO umožňující nahlédnout do vegetací zarostlého nitra sopky. Prohlídka hlavního města ANGRA DA HEROISMO, jehož přístav býval mezi portugalskými a španělskými mořeplavci důležitou zastávkou na jejich objevitelským plavbách do Afriky, Asie a Ameriky. Díky půvabnému historickému jádru s úzkými uličkami (UNESCO) je dnes památkově nejcennějším místem celého Azorského souostroví. Procházka k majáku na mysu CONTENDAS, která nabídne úžasné pohledy na skalnaté útesy a nekonečnou hladinu oceánu za nimi. Zastávka ve vesničce SAO SEBASTIAO s neobyčejnou stavbou freskami zdobeného kostelíku. Návrat na ubytování.

3.den

Krátká vycházka vulkanicky aktivní oblastí FURNAS DO ENXOFRE, po stezce podél sirných funarol - puklin v zemi, ze kterých unikají sirné plyny. Procházka okolo magického jezírka LAGOA DAS PATAS obklopeného cedrovým lesem. Návštěva sýrárny s degustací a možností nákupu. Zastávka na skvostných vyhlídkách SERRETA a RAMINHO. Relaxace v lávových jezírkách BISCOITOS. Přes vyhlídku PONTA DO MISTERIO návrat zpět na ubytování.

4.den

Ranní přelet (cca 40 min.) na ostrov SAO MIGUEL. Pěší prohlídka PONTA DELGADA - hlavního města Azorských ostrovů (pobřežní promenáda, úzké uličky s honosnými budovami, katedrála, tržnice…). Ubytování v centru města. Odpoledne fakultativní lodní výlet za pozorováním DELFÍNŮ a VELRYB, které se zde hojně vyskytují. Zahlédnout lze obvykle rovněž vorvaně či delfíny křídlaté. Návrat na ubytování.

5.den

Výlet na západ ostrova. Návštěva oblasti SETE CIDADES, sopečného masivu - dle některých výkladů pozůstatku slavné Atlantidy. Úchvatné panorama z tzv. KRÁLOVSKÉ VYHLÍDKY - VISTA DO REI nabízející nezapomenutelný pohled na Modré a Zelené jezero vyplňující impozantní kráter s obvodem 12 km a kolmými stěnami vysokými 300 m. Procházka k další z vyhlídek - BOCA DO INFERNO. Přejezd do oblasti MOSTEIROS - možnost koupání v přírodních bazéncích na břehu oceánu. Návrat na ubytování.

6.den

Program ve střední části ostrova: vyhlídka PICO DE FERRO nad kalderou FURNAS s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, které jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody; procházka kolem vulkanického jezera; návštěva observatoře; fakultativně oběd v podobě tzv. cozida - pokrmu připraveného v horké lávové půdě; na závěr návštěva zahrady TERRA NOSTRA s bujnou exotickou vegetací a relaxace v termálních pramenech. Návrat na ubytování.

7.den

Návštěva městečka LAGOA a exkurze do keramické dílny VIEIRA. Sopečné jezero LAGOA DO FOGO (Ohnivé jezero) patřící k jedné z největších přírodních atrakcí ostrova. Jedná se o modře zabarvenou vodní plochu zaplňující dno vyhaslého kráteru obklopeného vysokými kopci s bílými písčitými plážemi. Zastávka v návštěvnickém centru CALDEIRA VELHA s biosférickou rezervací a geotermálními prameny. Prohlídka GORREANA - jediné evropské čajové plantáže s muzeem zahrnujícím dodnes funkční zařízením z 19. stol. na zpracování čaje. Návrat na ubytování.

8.den

Ranní transfer na letiště. Přílet přes Lisabon do Prahy v cca 18.30 hod.

 

Azory 2 Azory 3 Azory 4 Azory 5 Azory 6 Azory 7 Azory 8 Azory 9 Azory 10 Azory 11

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour