Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Gruzie

GRUZIE

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Tbilisi - Mccheta - Malý Kavkaz - Tsalka - Paravani - Rabat - Kutaisi - Gelati - Velký Kavkaz - Gori - Ushguli - Batumi - NP Mtirala - Uplisciche
Last minute Náš tip

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-14.6.2023 - 23.6.202336 990 Kč
LM 36 490 Kč
Vyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
6 200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Tbilisi a Batumi - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x večeři, 9x snídani
  • místního a českého průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 85 USD

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 19 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Gruzie.

2.den

V nočních hodinách přílet do gruzínské metropole TBILISI, malebně rozložené na březích řeky Kura. Transfer do hotelu. Odpočinek na pokojích. Po pozdní snídani prohlídka nejzajímavějších pamětihodností města: starobylé jádro s úzkými uličkami, chrámem Metechi ze 13. stol., synagogou a katedrálou Sioni; procházka po futuristickém Mostě míru; přejezd k monumentální soše "Matky Gruzie" a sestup k pevnosti Narikala, odkud se naskýtají krásné výhledy na centrum Tbilisi… Nocleh.

3.den

MCCHETA - prohlídka bývalého hlavního města a duchovního centra země s chrámem Džvari zbudovaným na skalním ostrohu a opevněnou katedrálou Sveticchoveli z 11. stol. (UNESCO). Zastávka v GORI, rodišti Josifa Vissarionoviče Stalina. Návštěva muzea oslavující kult tohoto nechvalně proslulého diktátora. Prohlídka unikátního prehistorického skalního města UPLISCICHE pocházejícího z prvního tisíciletí před Kristem (150 jeskynních místností a chodeb na ploše cca 8 ha). Návrat na ubytování.

4.den

Přesun na jihovýchod, do oblasti MALÉHO KAVKAZU. Zastávka v atraktivním kaňonu TSALKA, vytvořeném erozní činností řeky Khrami. Adrenalinová procházka necelých 300 m nad zemí po 240 m dlouhé skleněné lávce s kavárnou ve tvaru diamantu uprostřed. Případně se lze vydat po stezce k působivým vodopádům. Pokračování k vysokohorskému jezeru PARAVANI, na jehož břehu se rozkládá vesnička POKA se stejnojmenným klášterem. Prohlídka skvostného skalního města VARDZIA, původně kláštera, který v dobách své největší slávy čítal na tři tisíce komůrek a místností pospojovaných schodišti, tunely nebo terasami. To vše vytesáno společně s potřebným zázemím v několika patrech nad sebou ve skále. Ubytování.

5.den

Prohlídka rozlehlé, nádherně zrekonstruované pevnosti RABAT ve městě Akhaltsikhe. Najdete zde směsici nejrůznějších slohů a stylů (křesťanský kostelík vestavěný do kamenné zdi pevnosti, mešita, hrobka paši, altán s fontánou a upravenými zahradami…). Přesun do KUTAISI, druhého největšího města Gruzie s jedinečnou katedrálou Bagrati a ultramoderní budovou parlamentu, která však zůstala nakonec opuštěna. Nocleh.

6.den

Návštěva klášterního komplexu GELATI (UNESCO), středověké perly s akademií a třemi chrámy, který byl vybudován králem Davidem IV. Stavitelem. Jednalo se o náboženské a intelektuální centrum země, kde působili ti nejvýznamnější učenci své doby. Přejezd do úchvatného pohoří VELKÝ KAVKAZ s věčně zaledněnými štíty, magickými jezírky, hřmícími vodopády a zeleným porostem, ze kterých vystupují kamenné obranné věžičky dodávající tomuto odlehlému místu neopakovatelnou atmosféru. Ubytování v turistickém středisku MESTIA, které je výchozím bodem pro návštěvníky celé oblasti tzv. Svanetie.

7.den

Celodenní program pod majestátnými pětitisícovými štíty KAVKAZU. Výjezd terénními vozidly do nejvýše trvalé osídleného místa v Evropě - odlehlé skupiny vesniček USHGULI (UNESCO) s typickými kamennými věžemi. Nenáročné vycházka po loukách s volně se pasoucím dobytkem a mezi rozkvetlými květy nabízející fantastické scenérie. Návrat na ubytování.

8.den

Odjezd na pobřeží Černého moře, kde vládne subtropické podnebí a proto zde mimo jiné narazíte na citrónovníky a čajové plantáže. Cestou do populárního prázdninového letoviska BATUMI návštěva vyhlášené BOTANICKÉ ZAHRADY představující sbírku více než 5 000 druhů rostlin z celého světa rozdělených do devíti sektorů dle země původu. Díky své poloze na svahu mysu vybíhajícího do moře se lze během prohlídky rovněž kochat pěknými výhledy. Po ubytování v hotelu volno k toulání pobřežní promenádou vedoucí podél městské pláže s řadou restaurací, kaváren a barů. Nocleh.

9.den

Volný den u moře. Koupání a odpočinek na pláži. Alternativně půldenní výlet do vyhledávaného NP MTIRALA - procházka podél řeky Chakvistskali k fotogenickému vodopádu. Návrat na ubytování.

10.den

Ráno transfer na letiště v Batumi. Přílet přes Istanbul do Prahy v cca 18.30 hod.

 

Gruzie 2 Gruzie 3 Gruzie 4 Gruzie 5 Gruzie 6 Gruzie 7 Gruzie 8 Gruzie 9 Gruzie 10 Gruzie 11 Gruzie 12 Gruzie 13 Gruzie 14 Gruzie 15 Gruzie 16

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour