Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > ITÁLIE - Tajemné Toskánsko
Itálie-Tajemné Toskánsko 1

ITÁLIE - Tajemné Toskánsko

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Pisa - Florencie - Siena - San Gimignano - Arezzo - Orvieto - Pitigliano - Sovana - Montepulciano - Pienza - Tarquinia... PRŮVODKYNĚ: Danuše Vavrochová

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-6.5.2024 - 13.5.202429 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
3 500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Pisa a Řím - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaných autokarem
  • 7x ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 140 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 8 hod. odlet přímou linkou z Prahy do Pisy. Návštěva PISY, města proslaveného především svou "šikmou" věži, která s okolními cennými stavbami tvoří působivý architektonický komplex. Odpoledne návštěva starobylé LUCCY, rodiště italského hudebního skladatele Giacoma Pucciniho, malebného města s výstavnými románskými kostely a elegantními patricijskými domy obehnanými 4 km dlouhým prstencem hradeb. Ubytování v městečku Ronta.

2.den

Celodenní prohlídka jednoho z kdysi nejbohatších městských států - FLORENCIE, města, které je dnes pokladnicí architektonických památek i uměleckých skvostů a proto je jedním z turisty nejvyhledávanějších míst na světě (dóm Santa Maria del Fiore s kupolí, která je dodnes považována za zázrak stavitelství; radnice Palazzo Vecchio se zajímavým muzeem; světoznámá Galleria degli Uffizi ukrývající jednu z největších sbírek obrazů na světě, legendární "Most zlatníků"…). Návrat na ubytování.

3.den

Prohlídka SIENY (UNESCO) - perly Toskánska s četnými památkami gotické architektury (černobílý románsko-gotický dóm vystavěný z mramoru, polokruhové svažující se náměstí Piazza del Campo - dějiště tradičních závodů neosedlaných koní, Palazzo Pubblico, 102 m vysoká věž Torre del Mangia…). Návštěva romantického SAN GIMIGNANA, jednoho z nejatraktivnějších míst této části Itálie. Středověký ráz centra dokreslují hradby a historické rodové věže, díky kterým se město honosí přezdívkou "středověký Manhattan". Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka nádherného města AREZZO, které zůstává neprávem na okraji zájmu turistů (katedrála Duomo San Donato, Palazzo Pretorio zdobený šlechtickými erby místodržících, náměstí Piazza Grande…). Ubytování v oblasti Orvieta.

5.den

Prohlídka starobylého města ORVIETO se skvostným Dómem řadícím se mezi opravdové klenoty italské gotiky. Vyhlášená jsou však i zdejší vína, stejně jako neobyčejná studna sv. Patrika opatřená spirálovým schodištěm. Ochutnávka pravé bůvolí mozzarelly. Přejezd k populárnímu vulkanickému jezeru BOLSENA (největší v Evropě), které svým návštěvníkům nabízí příjemné osvěžení. Zastávka ve stejnojmenném městečku, které se stalo dějištěm tzv. Bolsenského zázraku. Návrat na ubytování.

6.den

Návštěva úchvatného městečka PITIGLIANO zbudovaného na skále ze sopečného tufu. Díky početné židovské komunitě bylo v minulosti přezdívané "Malý Jeruzalém." Členité centrum tvoří tři souběžné ulice spojené asi šedesáti klikatými uličkami. Urbanistický celek připomíná kouzelný a záhadný labyrint, kterému chybějí jen jeho dávní židovští obyvatelé. Návštěva ospalé vesničky SOVANA, která má pouhých 130 obyvatel a tvoří ji jediná ulička spojující náměstíčko s kostelem Santa Maria na straně jedné a románskou katedrálu na straně druhé. Hlavní atrakcí je však blízké etruské pohřebiště, patřící mezi nejvýznamnější v celém Toskánsku. Poblíž lázeňského střediska SATURNIA relaxace v horké říčce tvořící okouzlující kaskády a soustavu přírodních bazénků s léčivou sirnou vodou. Návrat na ubytování.

7.den

V romantickém MONTEPULCIANU obklopeném vinohrady degustace červeného vína Nobile označovaného pro svoji jedinečnou kvalitu za "víno králů". Prohlídka malebného městečka PIENZA (UNESCO), o jehož architektonický rozkvět se zasloužil nejslavnější rodák - pozdější papež Pius II. Návštěva benediktského kláštera SANT´ANTIMO, krásné románské stavby zasazené do atraktivní, zvlněné krajiny olivových hájů a políček jižního Toskánska. Návrat na ubytování.

8.den

Návštěva města TARQUINIA s nekropolí (UNESCO) čítající více než 6 000 hrobek (zpřístupněno cca 20) pocházejících z období 8-2 stol. př.n.l. z nichž část je vyzdobena unikátními freskami s převážně náboženskými a mystickými motivy. Další ukázky a repliky sarkofágů jsou pak k vidění v místním archeologickém muzeu. Transfer na letiště v Římě. Přílet do Prahy v cca 21 hod.

 

Itálie-Tajemné Toskánsko 2 Itálie-Tajemné Toskánsko 3 Itálie-Tajemné Toskánsko 4

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour