Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie - Lazio
ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie

ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie - Lazio

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Viterbo - Pitigliano - Bolseno - Sant' Antimo - Montepulciano - Tuscania - Tarquinia - Sovana - Saturnia - Orvieto - Spoleto

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-14.6.2023 - 21.6.202328 990 KčVyprodáno
-10.9.2023 - 17.9.202328 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
5 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Řím - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaných autokarem
  • 7x ubytování v hotelu*** - (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi včetně skleničky vína a vody
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 80 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet přímou linkou z Prahy do Říma v cca 6 hod. (U zájezdu v termínu 10.09-.17.09. v cca 13 hod.; po příletu bude následovat rovnou transfer do hotelu, prohlídka Viterba se přesune na poslední den). Prohlídka VITERBA - jednoho z nejzachovalejších středověkých měst v Itálii obehnaného dodnes neporušenými hradbami. Ve 13. stol. se stalo dočasným sídlem papeže a konala se zde rekordně dlouhá konkláve trvající neuvěřitelných 1 005 dní, během níž hned tři kardinálové zemřeli. Srdcem města je kromě Papežského paláce a přilehlé katedrály svatého Vavřince i "čtvrť poutníků" San Pellegrino dochovaná v téměř netknuté podobě. Tvoří ji kamenné domy s podloubím nalepené jeden vedle druhého, což vytváří neopakovatelnou atmosféru. Ubytování v městečku MONTEFIASCONE rozkládajícím se na okraji vyhaslé sopky, cca 600 m nad mořem. Procházka centrem nacházejícím se kousek od hotelu. Nocleh.

2.den

Návštěva úchvatného městečka PITIGLIANO zbudovaného na skále ze sopečného tufu. Díky početné židovské komunitě bylo v minulosti přezdívané "Malý Jeruzalém." Členité centrum tvoří tři souběžné ulice spojené asi šedesáti klikatými uličkami. Urbanistický celek připomíná kouzelný a záhadný labyrint, kterému chybějí jen jeho dávní židovští obyvatelé. Přejezd k populárnímu vulkanickému jezeru BOLSENO (největší v Evropě), které svým návštěvníkům nabízí příjemné osvěžení. Relaxace na břehu a koupání v průzračné vodě dosahující hloubky až 150 m. Zastávka ve stejnojmenném městečku, které se stalo dějištěm tzv. Bolsenského zázraku. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva benediktského kláštera SANT´ANTIMO, krásné románské stavby zasazené do atraktivní, zvlněné krajiny olivových hájů a políček jižního Toskánska. V romantickém MONTEPULCIANU obklopeném vinohrady degustace červeného vína Nobile označovaného pro svoji jedinečnou kvalitu za "víno králů". Prohlídka malebného městečka PIENZA (UNESCO), o jehož architektonický rozkvět se zasloužil nejslavnější rodák - pozdější papež Pius II. Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka poklidné etruského osady TUSCANIA se dvěma vzácnými kostely Santa Maria Maggiora a San Pietro. Pokračování v objevování stop Etrusků. Návštěva města TARQUINIA s nekropolí (UNESCO) čítající více než 6 000 hrobek (zpřístupněno cca 20) pocházejících z období 8-2 stol. př.n.l. z nichž část je vyzdobena unikátními freskami s převážně náboženskými a mystickými motivy. Další ukázky a repliky sarkofágů jsou pak k vidění v místním archeologickém muzeu. Koupání a odpočinek na nedalekých písečných plážích omývaných Tyrhénským mořem. Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva ospalé vesničky SOVANA, která má pouhých 130 obyvatel a tvoří ji jediná ulička spojující náměstíčko s kostelem Santa Maria na straně jedné a románskou katedrálu na straně druhé. Hlavní atrakcí je však blízké etruské pohřebiště, patřící mezi nejvýznamnější v celém Toskánsku. Poblíž lázeňského střediska SATURNIA relaxace v horké říčce tvořící okouzlující kaskády a soustavu přírodních bazénků s léčivou sirnou vodou. Procházka fotogenickým městečkem SORANO nabízejícím pestrou paletu zajímavých pamětihodností (hradby, brány Porta dei Merli a Porta di Sopra, pevnost Leopoldina s překrásným výhledem …). Návrat na ubytování.

6.den

Výlet k tzv. MRAMOROVÉMU VODOPÁDU na řece Velino. Jedná se o uměle vytvořenou kaskádu skládající se ze tří stupňů, z nichž nejvyšší měří 83 m. Prohlídka města SPOLETO, které díky půvabu historických památek a nádherné okolní přírodě patří mezi nejkrásnější ve střední Itálii (pevnost Rocca Albornoziana z 14. stol. s románskou bazilikou; most Ponte delle Torri s deseti oblouky; Dóm Santa Maria Assunta s úchvatnými okenními růžicemi…). Návrat na ubytování. Degustace místního bílého vína Est! Est !! Est!!!, k jehož originálnímu pojmenování se váže úsměvná historka. Nocleh.

7.den

Prohlídka starobylého města ORVIETO se skvostným Dómem řadícím se mezi opravdové klenoty italské gotiky. Vyhlášená jsou však i zdejší vína, stejně jako neobyčejná studna sv. Patrika opatřená spirálovým schodištěm. Ochutnávka pravé bůvolí mozzarelly. Návrat na ubytování.

8.den

Transfer na letiště v Římě. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 10.30 hod. (u zájezdu v termínu 10.09-17.09. v 17.30 hod.)

 

ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie 2 ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie 3 ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie 4 ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie 5

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour