Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > MALAJSIE - SINGAPUR
Malajsie - Singapur

MALAJSIE - SINGAPUR

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Singapur - Kuala Lumpur - Putrajaya - Melaka - Batu Caves - Gua Tempurung - Ubudiah - Penang - George Town - Langkawi. Průvodkyně: Zuzana Suttnerová
Náš tip

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-30.6.2023 - 13.7.202369 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
15 500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Kuala Lumpur a Singapur - Praha včetně odbaveného zavazadla (Emirates)
 • letenku Langkawi- Singapur včetně odbaveného zavazadla
 • trajekt Penang - Langkawi
 • dopravu klimatizovaných autokarem
 • 2 denní neomezenou jízdenku na MHD v Singapuru
 • 11x ubytování v hotelu **** (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením; většina hotelů je vybavena bazénem)
 • 11x snídani
 • průvodce
 • pobytové a turistické taxy
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • doporučená částka na vstupné: cca 150 USD
 • spropitné pro řidiče a místního průvodce

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 16 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Malajsie.

2.den

V cca 14.30 hod. přílet do KUALA LUMPUR. Transfer na ubytování. Návštěva vyhlídkové plošiny telekomunikační věže Menara KL Tower nabízející dech beroucí panorama v čele se symbolem města - velkolepým mrakodrapem Petronas Tower se dvěma věžemi propojenými můstkem (do roku 2004 se jednalo o nejvyšší budovu světa). Procházka večerním centrem s ochutnávkou místní kuchyně ve stánky překypující ulici Jalan Alor. Nocleh.

3.den

Prohlídka KUALA LUMPUR, v němž se fascinujícím způsobem mísí čínské, indické a malajské stavby s moderními budovami (Náměstí nezávislosti s pohádkovou budovou Nejvyššího soudu, mešita Masjid Jamek postavená ze střídavě růžových a bílých cihel, čínská čtvrť …). Návštěva moderního města PUTRAJAYA, budoucí metropole země, kde zeleň a vodní plochy tvoří 70% rozlohy. Dominantou centra je zajímavě pojatá mešita Putra Mosque s velkou růžovou kopulí, sousední minaret o výšce 116 m a budova úřadu premiéra, tzv. Perduna Putra. Návrat na ubytování.

4.den

Celodenní výlet do výstavného přístavního města MELAKA (UNESCO), jehož architekturu výrazně poznamenalo období vlády Portugalců a Holanďanů. Plavba lodičkou po řece. Návrat na ubytování.

5.den

Prohlídka BATU CAVES, nejvýznamnější hinduistické svatyně mimo Indii, představující úžasný jeskynní systém, jehož vchod přístupný po 272 schodech střeží obří socha boha Murugana. Odpoledne příjezd do malebné horské oblasti CAMERON HIGHLANDS. Exkurze do továrny na zpracování čaje, který zde začali v roce 1929 pěstovat Angličané. Chybět nebude samozřejmě ani ochutnávka s krásným výhledem na zelené plantáže čajovníku. Nocleh.

6.den

Návštěva motýlí a jahodové farmy. Prohlídka vápencové jeskyně GUA TEMPURUNG s bohatou krápníkovou výzdobou. Zastávka u fotogenické mešity UBUDIAH v Kuang Kangsar, městě, které se stalo sídlem Perackého Sultána. Přejezd po nejdelším malajském mostě na ostrov PENANG. Ubytování v GEORGE TOWNU - historické metropoli ostrova zapsané díky množství zachovalých koloniálních staveb na seznamu UNESCO. Navečer ochutnávka pouliční gastronomie, která patří mezi nejlepší v celé Malajsii. Nocleh.

7.den

Prohlídka GEORGE TOWNU a okolí (pevnost Cornwallis; Viktoriiny hodiny; okázalý klanový dům Khoo Kongsi; chrám Kuang Yin teng zahalený v dýmu vonných tyčinek; zajímavé ukázky "street art", dřevěné domečky Clan Jetties; lanovkou na vyhlídku Penang Hill tyčící se 833 m vysoko; působivý chrámový komplex Kek Lok Si kombinující thajské, barmské a čínské stavební prvky…). Návrat na ubytování.

8.den

Ranní trajekt (cca 2,5 hod.) na ostrov LANGKAWI, který je součástí stejnojmenného souostroví v Andamanském moři nedaleko Thajska. Jedná se o bezcelní oblast, která je díky krásným plážím a hornatému vnitrozemí porostlému bujnou vegetací považovaná za tropický ráj Malajsie. Ubytování v resortu cca 5 min chůze od PANTAI CENANG - nejznámější pláže s bělostným pískem a zelenomodrou vodou. V okolí se nachází řada restaurací a stánků s občerstvením. Známé akvárium je vzdálené necelých 10 min. chůze. Odpočinek u moře. Nocleh.

9.-10.den

Relaxace na pláži. Koupání. Během pobytu možnost fakultativního výletu lanovkou na 700 m vysoký vrchol GUNUNG MAT CINCANG se 125 m dlouhou zavěšenou lávkou umožňující ohromující výhled na celé souostroví. Absolvovat (za příplatek) lze rovněž projížďku lodičkou geoparkem KILIM představující atraktivní podívanou vedoucí porostem mangrovů se siluetou vápencových skalních útvarů (zastávka na rybí farmě, pozorování lovících orlů…)

11.den

Odlet do Singapuru. Transfer do hotelu situovaného ve čtvrti Bugis, cca 5 min. chůze od stanice metra. Procházka pulsující Arabskou čtvrtí s řadou restaurací a orientálních krámků soustředěných nedaleko Sultánovy mešity. Nocleh.

12.den

První část prohlídky SINGAPURU - atraktivního městského státu, který je originální směsicí asijské, koloniální i moderní architektury zastoupené četnými mrakodrapy: návštěva exotické "Malé Indie" protkané nezaměnitelnou vůní koření (tržiště, pestrobarevný hinduistický chrám Sri Veeramakaliamman zasvěcený bohyni Kálí…), neobyčejný zahradní komplex Gardens by the Bay s futuristickými stromy "Supertrees" vybavenými solárními panely a spojenými visutou lávkou; součástí parku je i Flower Dome - největší skleník na světě plný květů ze středomořských a polosuchých oblastí a také neméně impozantní Cloud Forest - skleník tropických rostlin pyšnící se nejvyšším vnitřním vodopádem světa; nádherné panorama z vyhlídky ikonické budovy obchodního centra a hotelu Marina Bay Sands (svého času nejdražší stavba světa) - architektonické perly v podobě tří věží propojených gigantickou střešní terasou zahrnující mimo jiné restauraci a 150 m dlouhý bazén; večer shlédnutí úchvatné světelné a zvukové show v Gardens by the Bay. Návrat na ubytování.

13.den

Dokončení prohlídky "Města lvů", jehož upravenost a dokonalá čistota jsou pověstné: Koloniální čtvrť (proslulý hotel Raffles, katedrála sv. Ondřeje, Národní galerie, Parlament…); Čínská čtvrť s nezaměnitelnou atmosférou a mnoha zajímavými chrámy, ale paradoxně i hinduistickým svatostánkem Sri Mariamman; vycházka po Riverside, kdysi špinavou obchodní čtvrtí, která se za pomoci výstřední architektů proměnila na populární zábavní čtvrť s mnoha restauracemi a bary; symbol města Merlin - napůl ryba a napůl lev chrlící vodu; účast na neopakovatelném laserovém představení za doprovodu působivých vodotrysků. Transfer na letiště.

14.den

V cca 1 hod. v noci odlet přes Dubaj zpět do Evropy. Přílety do Prahy v cca 13 hod.

 

Malajsie - Singapur 1 Malajsie - Singapur 2 Malajsie - Singapur 3 Malajsie - Singapur 4 Malajsie - Singapur 5 Malajsie - Singapur 6 Malajsie - Singapur 7 Malajsie - Singapur 8 Malajsie - Singapur 9 Malajsie - Singapur 10 Malajsie - Singapur 11 Malajsie - Singapur 12 Malajsie - Singapur 13 Malajsie - Singapur 14 Malajsie - Singapur 15 Malajsie - Singapur 16 Malajsie - Singapur 17 Malajsie - Singapur 18 Malajsie - Singapur 19 Malajsie - Singapur 20 Malajsie - Singapur 21 Malajsie - Singapur 22 Malajsie - Singapur 23 Malajsie - Singapur 24 Malajsie - Singapur 25

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour