Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Maroko

MAROKO

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Rabat - Meknés - Fés - Ifrane - Merzouga - Ouarzazate - Marrakéš

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-5.4.2023 - 13.4.202329 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před odletem (akce platí do 15.3.2023):   
-900 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
5 200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Casablanka - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi (vzhledem k pozdnímu příletu do Maroka a časnému odletu z Maroka začíná stravování snídaní a končí večeří)
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 90 € + výlet do pouště z východem slunce cca 25 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 12 hod. odlet z Prahy přes Paříž do Casablanky. Přílet do Maroka v cca 21 hod. Krátký transfer do hotelu. Nocleh.

2.den

Ráno zastávka u moderní mešity Hasana II., jedné z největších na světě, postavené v tradičním stylu a navštěvované poutníky z celého světa. Návštěva RABATU, současné rezidence marockého krále Mohameda VI.: zastávka před branou královského paláce, mauzoleum králů Mohameda V. a Hasana II., kasba Oudaias s vyhlídkou na ústí řeky Bou Regreg do oceánu a na město Salé... Nocleh v úchvatném horském městě CHEFCHAOUEN známém především díky modře zbarveným fasádám domů.

3.den

Přejezd do MEKNÉS (UNESCO), jednoho ze 4 královských měst obklopeného olivovníky a vinicemi. Návštěva památek z doby Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Procházka po náměstí El Hedim a nákupy v tržnici, kde nabízejí nejlepší koření v celém Maroku. Ubytování ve Fésu.

4.den

Prohlídka města FÉS (UNESCO), nejstaršího sídla sultánů s typickou islámskou architekturou: židovská čtvrť se synagogou; vyhlídka na město z pevnosti Borj sud; keramické dílny vyrábějící mozaiky; Medina - mešita Karaouine s nejstarší marockou univerzitou; mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II.; medresa; knihovna; nejkrásnější brána Bab Jeloud; súky (tržiště); koželužny... Návrat na ubytování.

5.den

Procházka cedrovým lesem v národním parku IFRANE, pozorování makaků. Přejezd přes průsmyk STŘEDNÍHO ATLASU - Col de Zad (2 178 m). Průjezd podél přehrady u Er Rachidie a údolím řeky ZIZ s výhledy na desítky kilometrů dlouhou oázu s datlovými palmami. Ubytování v Erfoud.

6.den

Fakultativně výlet na Saharu k písečné duně Erg Chebi - pozorování východu slunce. Prohlídka palmerie a políček v oáze MERZOUGA. Návrat do ERFOUDU. Exkurze do dílny na zpracování v poušti těženého mramoru s otisky prvohorních fosilií. Starověký zavlažovací systém rhetaras. Nenáročná vycházka úzkou soutěskou řeky TODRA sevřenou 300 m vysokými skalními stěnami. Zastávka v KELAA MGOUNA, kde se zpracovávají květy známých damašských růží na éterický olej s léčivými účinky. Přejezd přes oázu SKOURA do OUARZAZATU Ubytování.

7.den

Exkurze do filmových studií Atlas, největších na světě. Prohlídka kasby (typická pevnostní stavba z červené hlíny) TAOURIRT, bývalého sídla pašů Glaoui. Prohlídka opevněné hliněné vesnice - tzv. ksaru - AIT BENHADOU (UNESCO), která posloužila jako kulisa mnohým slavným filmům (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Honba za klenotem Nilu…) a bývá proto někdy přezdívána "Hollywood v poušti". Přejezd VYSOKÉHO ATLASU přes sedlo Tizi n´Tischka (2 260 m). Příjezd do královského města MARRÁKEŠ s bujnou subtropickou vegetací a charakteristickými načervenalými hradbami ohraničujícími historické centrum. Nezapomenutelný večer na náměstí Jemaa el Fna. Ubytování.

8.den

Návštěva památek na vládnoucí dynastie - mešita Kutubia (klenot vrcholného almohadského stylu), palác La Bahia, Saadienské hrobky. Procházka medinou (UNESCO) a zbožím překypujícími súky. Návštěva exotické zahrady Majorelle. Přejezd do CASABLANKY. Ubytování.

9.den

V časných ranních hodinách transfer na letiště. Odlet v cca 7.30 hod. Přílet přes Paříž do Prahy v cca 17 hod.

 

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour