Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > MAROKO - 2025!
Maroko

MAROKO - 2025!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Rabat - Meknés - Fés - Ifrane - Skoura - Kelaa Mgouna - Ait Benhadou - Marrakéš
First minute

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
2505012.4.2025 - 9.4.202532 500 Kč
FM 31 300 Kč
Objednat

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • FIRST MINUTE při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před odletem, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před odletem; celkový doplatek je splatný 1 měsíc před zahájením zájezdu (akce platí do 31.10.2024):   
-1 200 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
4 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Marrákeš a Casablanka - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 95 € + výlet do pouště za východem slunce cca 30 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 7 hod. odlet z Prahy přes Paříž do Marrákeše (čekání na přestupu cca 4 hod.). Přílet do Maroka v cca 15 hod. Krátký transfer do hotelu. Nocleh.

2.den

Celodenní prohlídka královského města MARRÁKEŠE s bujnou subtropickou vegetací a charakteristickými načervenalými hradbami ohraničujícími historické centrum: návštěva památek na vládnoucí dynastie - mešita Kutubia (klenot vrcholného almohadského stylu), palác La Bahia, Saadienské hrobky. Procházka medinou (UNESCO) a zbožím překypujícími súky. Návštěva exotické zahrady Majorelle. Nezapomenutelný večer na náměstí Jemaa el Fna. Návrat na ubytování.

3.den

Přejezd VYSOKÉHO ATLASU přes sedlo Tizi n´Tischka (2 260 m). Prohlídka opevněné hliněné vesnice - tzv. ksaru - AIT BENHADOU (UNESCO), která posloužila jako kulisa mnohým slavným filmům (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Honba za klenotem Nilu…) a bývá proto někdy přezdívána "Hollywood v poušti". Exkurze do filmových studií Atlas, největších na světě. Prohlídka kasby (typická pevnostní stavba z červené hlíny) TAOURIRT, bývalého sídla pašů Glaoui. Ubytování v Ouarzazatu.

4.den

Přejezd přes oázu SKOURA. Zastávka v KELAA MGOUNA, kde se zpracovávají květy známých damašských růží na éterický olej s léčivými účinky. Krátká vycházka úzkou soutěskou řeky TODRA sevřenou 300 m vysokými skalními stěnami. Exkurze do dílny na zpracování v poušti těženého mramoru s otisky prvohorních fosilií. Ubytování v Erfoudu.

5.den

Fakultativně výlet na Saharu k písečné duně Erg Chebi - pozorování východu slunce (dle situace může být nahrazeno pozorováním západu slunce den předcházející). Průjezd podél přehrady u Er Rachidie a údolím řeky ZIZ s výhledy na desítky kilometrů dlouhou oázu s datlovými palmami. Přejezd přes průsmyk STŘEDNÍHO ATLASU - Col de Zad (2 178 m). Zastávka v cedrovém lese v národním parku IFRANE, pozorování makaků. Ubytování ve Fesu.

6.den

Prohlídka města FÉS (UNESCO), nejstaršího sídla sultánů s typickou islámskou architekturou: židovská čtvrť se synagogou; vyhlídka na město z pevnosti Borj sud; keramické dílny vyrábějící mozaiky; Medina - mešita Karaouine s nejstarší marockou univerzitou; mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II.; medresa; knihovna; nejkrásnější brána Bab Jeloud; súky (tržiště); koželužny... Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka MEKNÉS (UNESCO), jednoho ze 4 královských měst obklopeného olivovníky a vinicemi. Návštěva památek z doby Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Procházka po náměstí El Hedim a nákupy v tržnici, kde nabízejí nejlepší koření v celém Maroku. Návštěva RABATU, současné rezidence marockého krále Mohameda VI.: zastávka před branou královského paláce, mauzoleum králů Mohameda V. a Hasana II., kasba Oudaias s vyhlídkou na ústí řeky Bou Regreg do oceánu a na město Salé... Ubytování v CASABLANCE.

8.den

Transfer na letiště v Casablance. Odlet v cca 10.30 hod. Přílet přes Paříž do Prahy v cca 19 hod. (čekání na přestupu cca 3 hod.)

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour