Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Mexiko

MEXIKO

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Mexico City - Teotihuacán - Tulum - Palenque - Campeche - Uxmal - Merida - Chichén Itza - Cancún

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-12.11.2023 - 25.11.202378 980 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
12 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • mezinárodní letenku Praha - Mexico City a Cancún - Praha, vnitrostátní letenku Mexico City - Tuxtla Gutierez (vždy včetně odbaveného zavazadla)
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 9x ubytování s polopenzí v hotelu 4* (snídaně a oběd nebo večeře), 3x ubytování s all inclusive v hotelu 3,5* v Cancúnu (vždy 2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • místního a českého průvodce
  • vstupné dle programu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • "spropitné" řidiči a místnímu průvodci cca 40 USD
  • fakultativní výlet v Cancúnu

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 6 hod. odlet z Prahy přes Amsterdam do Mexico City. Transfer na ubytování.

2.den

Návštěva pulsující metropole MEXICO CITY (UNESCO) rozprostírající se na náhorní plošině 2 240m vysoko nad hladinou moře: hlavní náměstí Zócalo s freskami Diega Rivery na veřejných budovách, Metropolitní katedrála, Národní palác… Přejezd do čtvrti Xohimilco, plavba s pozdním obědem po kanálech vybudovaných starými Aztéky. Nocleh.

3.den

TEOTIHUACÁN (UNESCO), prohlídka jednoho z nejpůsobivějších archeologických nalezišť v zemi. Procházka po "Cestě mrtvých" - 2 km dlouhé třídě lemované zbytky kněžských paláců, chrámů a pyramid: chrám Quetzalcóatla, Pyramida Měsíce a Slunce… Oběd formou bufetu s hudebním doprovodem a vystoupením aztéckých tanečnic. Cestou zpět na ubytování zastávka na poutním místě s kostelem Panny Marie Guadalupské, kam každoročně zavítají miliony věřících z celé Latinské Ameriky.

4.den

Návštěva ruin starobylého města TULA, bývalého centra Toltécké říše se třemi chrámy ve tvaru zkosených pyramid a vysokými sochami - tzv. Atlanťany. Návrat do Mexico City. Prohlídka expozic vyhlášeného Muzea antropologie. Nocleh.

5.den

Přelet z Mexico City do Tuxtla Gutierez. Krátký přejezd do CHIAPA DE CORZO - prohlídka města. Ubytování.

6.den

Výlet lodí do kaňonu SUMIDERO s impozantními strmými skalními stěnami vystupujícími 1 000 m vysoko nad hladinu řeky Grijalva. Návštěva typických indiánských osídlení SAN JUAN CHAMULA a ZINACANTÁN, jejichž obyvatelé dodnes udržují staré zvyky a tradice. Prohlídka města SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS zbudovaného vysoko v horách. Návrat na ubytování.

7.den

Přejezd přes Villahermosu (zde návštěva parku/muzea La Venta) na ubytování do Palenque.

8.den

Návštěva pozůstatků dávného mayského města PALENQUE, ukrytého hluboko v džungli mexického státu Chiapas (jedna z nejmystičtějších mayských archeologických lokalit). Přejezd na vyhlídku s úchvatným pohledem na Mexický záliv. Ubytování.

9.den

Prohlídka působivého opevněného města CAMPECHE. Odjezd do UXMALU, návštěva nejvýznamnějšího starověkého sídla na YUCATANU, kde v době největšího rozkvětu, v letech 600 - 1 000 n. l., žilo na 25 000 obyvatel: 35 m vysoká Pyramida kouzelníka (nejvyšší stavba celé oblasti), Quadrangulo de las Monjas, Palác guvernéra, Velká pyramida… Přejezd do MERIDY, prohlídka okouzlujícího "bílého" koloniálního města s nejstarší katedrálou na americkém kontinentu. Ubytování.

10.den

Návštěva symbolu mayské civilizace - archeologického areálu CHICHÉN ITZÁ (UNESCO), jednoho ze sedmi novodobých divů světa. Ubytování v CANCÚNU.

11.den

Odpočinek na nejkrásnějších plážích Karibiku s programem all inclusive. Možnost fakultativního lodního výletu na ostrov Isla Mujeres. Nocleh.

12.den

Návštěva archeologického areálu TULUM nacházejícího se jen cca 15 m nad hladinou moře. Prohlídka významného obřadního místa COBA, rozprostřeného uprostřed džungle. Návrat na ubytování.

13.den

Volný den u moře s programem all inclusive. Transfer na letiště v Cancúnu. V cca 22 hod. odlet zpět přes Paříž do ČR.

14.den

Přílet do Prahy v cca 17 hod.

 

Mexiko 2 Mexiko 3 Mexiko 4 Mexiko 5

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour