Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Polsko-Gdansk1

POLSKO

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Toruň - Malbork - Mewia Lacha - Westerplatte - Gdaňsk - Sopoty - Gdyně - Grota Mechowska - Frombork - Vlčí doupě - Mamerki - Mazurská jezera

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-14.9.2024 - 21.9.202425 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
4 500 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Gdaňsk - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné včetně lodního výletu: cca 400 Zl

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 13 hod. odlet z Prahy do Gdaňsku. Návštěva lázeňského letoviska SOPOTY proslulého konáním mezinárodního hudebního festivalu (nejdelší dřevěné molo v Evropě, pěší zóna Monte Cassino s kuriózním "Křivým" domem, výstup na maják…). Ubytování nedaleko Gdyně.

2.den

Zajímavá projížďka rybářskými loďkami přírodní rezervací MEWIA LACHA s pozorováním ptactva a tuleňů. Zastávka u vojenského památníku na poloostrově WESTERPLATTE, zbudovaného na počest statečných obránců. Útokem na zdejší překladiště byla 1.9.1939 započata 2. světová válka. Prohlídka GDAŇSKU, jedno z nejhezčích polských měst. Procházka malebným historickým centrem tohoto strategického přístavu na břehu Baltského moře (Dlouhý trh, Neptunova fontána, radnice se zvonkohrou…). Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva cisterciáckého kláštera v městečku OLIWA s monumentální trojlodní bazilikou Nejsvětější Trojice, Panny Marie a sv. Bernarda (délka téměř 100 m, zatímco šířka stavby dosahuje pouhých 8,3 m). Třešničkou na závěr bude poslech krátkého koncertu na varhany vyzdobenými mechanickými anděly a vybavenými neobvyklými zvukovými rejstříky. Vycházka s pěknými výhledy pod nebo nad tzv. ORLOWSKÝM ÚTESEM vytvořeným ledovcovými sedimenty. Přesun do přístavní GDYNIE. Možnost prohlídky torpédoborce Blyskawica - bývalé vlajkové lodi polského námořnictva nebo školní fregaty Dar Pomorza z počátku 20. stol. Zavítat lze také do akvária, které je domovem více než 1 500 živočichů. Na přímořské promenádě ochutnávka delikates kašubské kuchyně (gastronomie původních obyvatel pobřeží Baltu). Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva světově ojedinělé nížinné jeskyně GROTA MECHOWSKA vzniklé ze slepenců a kalcitu. Průjezd po tzv. Helské kose - 30 km dlouhém pásu písečných dun. Prohlídka stejnojmenného rekreačního střediska HEL, kdysi ovládaného řádem křižáckých rytířů: relaxace na populárních plážích, toulání se mezi dunami, návštěva rybářského muzea zřízeného ve zrušeném evangelickém kostele z 15. stol., prohlídka vojenského muzea obrany pobřeží či záchranné stanice pro tuleně. Další ochutnávka místní gastronomie. Návrat na ubytování.

5.den

Komentovaná prohlídka skvostného katedrálního návrší v městečku FROMBORK na břehu Viselského zálivu nedaleko hranice s Ruskem. Právě zde po mnoho let bydlel, zemřel a je pochován Mikuláš Kopernik. Poslech krátkého koncertu na varhany, které jsou instalované ve dvou lodích hlavního chrámu. Návštěva tzv. VLČÍHO DOUPĚTE, legendárního Hitlerova opevněného hlavního stanu ukrytého uprostřed hustých lesů, kde vůdce strávil více než 800 dnů a přežil svůj atentát. Prohlídka udivující soustavy vojenských bunkrů MAMERKI - betonových krychlí, které sloužily jako velitelství německé armády a kde je rovněž vystavena kopie slavné Jantarové komnaty. Ubytování v prázdninovém letovisku GIŹYCKO, které je hlavním přístavem a centrem jachtingu Mazurských jezer. Unikátem je zdejší otočný most z 19. století.

6.den

Dopolední program v oblasti MAZURSKÝCH JEZER. Výjezd výtahem na vyhlídkový ochoz zavěšený na starém vodojemu, odkud se nabízí nádherné panorama Velkých jezer. Romantická plavba lodí po jezeře NIEGOCIN. Ubytování v Toruni.

7.den

Prohlídka starobylého města TORUŇ (UNESCO) s dochovaným středověkým jádrem, okouzlujícími uličkami a věhlasnými perníkovými dobrotami. Návštěva rozlehlého hradu řádu německých rytířů, velkolepé obranné tvrze MALBORK (UNESCO), která je největší cihlovou stavbou na světě rozkládající se na ploše 21 hektarů. Ubytování nedaleko Gdyně.

8.den

Transfer na letiště v Gdaňsku. Přílet do Prahy v cca 12.30 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour