Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Portugalsko

PORTUGALSKO

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Lisabon - Tomar - Batalha - Alcobaca - Fátima - Coimbra - Braga - Guimaraes - Porto - Óbidos - Mafra - Sintra

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-6.5.2023 - 13.5.202326 500 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 7 večeří:   
2 950 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
6 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Lisabon - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x snídani
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 90 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 13.30 hod. odlet z Prahy do Lisabonu. Krátký transfer do hotelu. Nocleh.

2.den

Návštěva hradbami opevněného města ÓBIDOS, zvaného též "svatební", protože jej králové dávali svým manželkám jako svatební dar. Prohlídka cisterciáckého kláštera ALCOBACA s největším gotickým kostelem v Portugalsku a kláštera Řádu Kristova v TOMARU, bývalého sídla templářských rytířů. Procházka městečkem FÁTIMA - jedním z nejvýznamnějších poutních míst světa, kde se v roce 1917 třem pasáčkům zjevila Panna Marie. Ubytování.

3.den

Návštěva města COIMBRA s jednou z mála románských katedrál v Evropě a univerzitou založenou již ve 13. stol. První část prohlídky PORTA, druhého největšího města Portugalska s bohatstvím církevních i světských památek (most Ponte Dom Luís I., katedrála, čtvrť Ribeira...). Ubytování v letovisku Povoa de Varzim.

4.den

Prohlídka BRAGY, dávného církevního centra země. Zastávka na známém poutním místě BOM JESUS DO MONTE. Návštěva GUIMARAES, rodiště prvního portugalského krále Alfonse I., města, které bývá nazýváno kolébkou portugalského národa. Návrat na ubytování.

5.den

Dokončení prohlídky PORTA. Fakultativně ochutnávka portského vína ve vinných sklepích společnosti Calem. Návštěva dominikánského kláštera BATALHA, který byl založen na počest velkolepých vítězství portugalských vojsk nad nepřítelem. Ubytování v Colares, nedaleko Sintry.

6.den

Zastávka na nejzápadnější výspě Evropy - skalnatém mysu CABO DA ROCA. Návštěva monumentálního kláštera MAFRA, který je největší portugalskou stavbou (rozloha 40 000 m2, 880 místností). Odpočinek v malebném rybářském městečku ERICEIRA s úzkými uličkami a bílými domy vypínajícími se vysoko nad hladinou moře. Prohlídka letního sídla portugalských panovníků ve městě SINTRA. Možnost návštěvy Národního paláce, případně výstředního sídla Quinta da Regaleira. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídky portugalské metropole LISABONU, ležící u ústí řeky Tejo do mořské zátoky (čtvrť Beixa s unikátním výtahem Santa Justa, náměstí Praca do Comércio, Torre de Belém, Památník objevitelů, klášter sv. Jeronýma, čtvrť Alfama...). Návrat na ubytování.

8.den

Dopoledne transfer na letiště v Lisabonu. Přílet do Prahy v cca 12.30 hod.

 

Portugalsko 2 Portugalsko 3 Portugalsko 4 Portugalsko 5

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour