Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > SKOTSKO s výletem na Orkneje
Skotsko

SKOTSKO s výletem na Orkneje

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Firth of Forth - Skara Brae - Ring of Brodgar - Standing Stones of Stennes - Kirkwall - Aberdeen - Balmoral - Dunnotar - Edinburgh - Burrel Collection

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-1.7.2023 - 8.7.202328 390 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 15.3.2023):   
-500 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
8 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Edinburgh a Glasgow - Praha včetně odbaveného zavazadla
 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • trajekt na Orkneje a zpět
 • 7x ubytování v hotelu - (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • doporučená částka na vstupné: cca 110 GBP
 • spropitné pro řidiče busu
 • stravování

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 6 hod. odlet z Prahy přes Amsterdam do Edinburghu. Přílet do Skotska v cca 10 hod. Přejezd po mostě přes záliv FIRTH OF FORTH a pokračování dále na sever do města Thurso. Ubytování.

2.den

Trajektem na Orkneje. Celodenní autobusový okruh po nejznámějších pamětihodnostech ostrova: unikátně dochovaná neolitická osada SKARA BRAE (UNESCO); RING OF BRODGAR (UNESCO) - kamenný kruh z doby bronzové; úchvatná megalitická památka STANDING STONES OF STENNES; KIRKWALL - hlavní město Orknejí s vikingskou katedrálou. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva "žulového" města ABERDEENU. Ubytování.

4.den

Prohlídka zámku BALMORAL - letního sídla britské královské rodiny situovaného v národním parku Glencorns. Ochutnávka pravé skotské whisky. Návrat na ubytování.

5.den

Zastávka u útesů nedaleko města Stonehaven. Návštěva scénických pozůstatků hradu DUNNOTAR zbudovaného ve 13. století na skalním ostrohu omývaném mořem. Přesun na ubytování do DUNDEE.

6.den

Návštěva ST ANDREWS, kolébky golfu s nejznámějším golfovým hřištěm světa, pozůstatky katedrály z 12. století a nejstarší univerzitou ve Skotsku. Přejezd na ubytování k Edinburghu.

7.den

Krátký přesun do metropole Skotska - EDINBURGHU, města s nenapodobitelnou atmosférou, které svou polohou patří mezi nejkrásnější na světě. Prohlídka královské jachty Britannia v edinburské přístavní čtvrti Leith. Odpoledne volno k vlastnímu objevování města (muzea, galerie, nákupy, káva, procházky apod.). Návrat na ubytování.

8.den

Návštěva umělecké galerie a muzea BURREL COLLECTION v Glasgow (nově zrenovovaná instituce se sbírkou 9 000 kusů uměleckých děl zahrnující čínské, francouzské, islámské i gotické umění, tapisérie, mozaiky, mimo jiné největší sbírku Degasových děl na světě, Moneta, Courbeta, Daubigny atd.) V cca 17 hod. odlet přes Amsterdam do ČR. Přílet do Prahy v cca 22.30 hod.

 

Skotsko 2 Skotsko 3 Skotsko 4 Skotsko 5

Objednat zájezd

* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour